Sveikata

Kaip atskirti kokybišką medų nuo nekokybiško?

Medus – labai sveikas produktas, patariamas vartoti nusilpusiems žmonėms, po chemoterapijos, peršalimo metu ar po sunkios ligos, kai reikia atgauti jėgas. Tam tinka tik kokybiškas, neperkaitintas ir nesumaišytas su karamele ar cukrumi produktas. Jis turėtų būti kiekvienos šeimos virtuvės spintelėje. Patariama per dieną suvalgyti arbatinį šaukštelį medaus moterims ir pusantro šaukštelio vyrams. Nereikėtų valgyti per daug, nes didžiąją jo dalį sudaro monosacharidai – cukrus. Medus turi daugiau nei 30 įvairių mikroelementų, mineralų, antioksidantų ir pasižymi savybėmis, gebančiomis apsaugoti nuo širdies ir kraujagyslės ligų. Atsargiau šį produktą turėtų vartoti žmonės, sergantys cukriniu diabetu.

Vis tik, tik kokybiškas medus turi visas šias gerąsias savybes, todėl svarbu išsirinkti tinkamą. Yra keli būdai, kaip galima atskirti gerą medų nuo prastos kokybės.

1.      Ieškoti per pažįstamus ir rekomendacijas

Pažįstamų aplinkoje galbūt yra ir bitininkų, apie kurių produktus gerai atsiliepia kiti žmonės. Sąžiningi bitininkai paprastai turi jau savo nuolatinių pirkėjų ratą, todėl telieka prisijungti prie jų.

2.      Sertifikuotas medus

Gal Lietuvoje nėra daug bitininkų turinčių kokybės sertifikatus. Vis tik vieną kitą galima surasti. Pavyzdžių „Brolių medus“ prekės ženklo kūrėjai du broliai džiaugiasi, kad jų produktai turi kokybės sertifikatus, o jie patys naudoja brangias technologijas tam, kad medaus produktai būtų patys geriausi rinkoje.

3.      Medus mugėse

Dažnai medų galima rasti įvairiose mugėse ir turgeliuose. Yra kelios gudrybės, kaip galima jį ištirti. Paprašykite pauostyti ir paragauti medaus. Geras produktas turi malonų kvapą, o įsidėjus į burną juntamas lengvas dilgčiojimas ir šiluma. Patrynus tarp pirštų medus turėtų susigerti ir nelipti prie pirštų, maišytas su cukrumi paliks lipnus ir nesusigers į odą. Atlikę šiuos kelis testu ir išsirinkę, rodos, gerą medų, parsinešę namo galite jį dar testuoti kitais būdais.

Ant medaus užlašinus jodo, jis turėtų nepakeisti spalvos, medus, kuriame yra krakmolo pamėlynuos. Įkaitinus nerūdijančio plieno vielutę ir įdėjus ją į stiklainį, medus turėtų aplipti vielutę, tačiau jei jis nėra kokybiškas tiesiog ištirps ir nutekės.

Prekės pigiau:
 
Service Perm Post Treatment Stabilizatorius cheminiam sušukavimui,1000 ml
 
Crocs™ Kids' Fun Lab Super Mario Lights Clog Flame 27
 
Intense Shower Gel Parfumuotas dušo gelis, 200ml
 
Crocs™ Baya Lined Clog Navy/Navy 39,5
 
Crocs™ Classic Bright Cobalt 36,5

Parašykite komentarą