Šaldytų maisto produktų laikymas šaldiklyje užtikrina šviežumo ir maistinės kokybės išsaugojimą bei prailgina galiojimo laiką. Gydytoja dietologė dr. Edita Gavelienė pažymi, kad šaldymas – tai toks konservavimo būdas, kurio metu maisto produktuose išlieka daugiausiai maistinės vertės. O prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva sako, kad visuomet verta pigiau ir daugiau įsigyti šaldytos produkcijos – mat tokiu būdu galima ženkliai sutaupyti namų biudžetą. Kaip tik tam proga yra šį savaitgalį (vasario 2–4 d.): perkant su lojalumo kortele šaldyti vaisiai ir daržovės kainuos 25 proc. pigiau. Taip pat išsiilgusiems gaivesnių desertų pravers lengvo šaldytų mangų ir kokosų pieno pudingo receptas.
Produktuose išlieka daugiausiai maistinės vertės
Šaldytos daržovės ir vaisiai dažnai surenkami tada, kai jų maistinė vertė yra didžiausia, o tada greitai užšaldomi, todėl išsaugomi svarbiausi vitaminai, mineralai ir antioksidantai. Kai kuriais atvejais užšaldytuose produktuose gali išlikti net daugiau maistinių medžiagų nei šviežiuose, ypač turint omenyje laiką, per kurį švieži produktai nukeliauja iš ūkio iki vartotojo.
Pasak gydytojos dietologės dr. Editos Gavelienės, tik atsiradus šaldymo technologijoms, įvairius maisto produktus išlaikyti nuo vasaros sezono tapo ženkliai lengviau, nors dažnai susimąstoma, ar tokiu būdu laikomi produktai nepraranda gerųjų savybių.
„Šaldymas – tai vienas konservavimo būdų, kurio metu maisto produktuose išlieka daugiausiai maistinės vertės. Vis dėlto, reikėtų atkreipti dėmesį, kad ne visos šaldytos daržovės ar vaisiai gali būti vadinami sveikatai palankiais. Mat namų sąlygomis šaldymui paruošti produktai visuomet pranoks pramoninius ir tikrai pasižymės sveikatai palankesnėmis maistinėmis savybėmis. Tačiau matyti ir gera tendencija: gamintojai pastaruoju metu vis dažniau atsisako įvairių priedų, išlaikydami šaldytų produktų natūralumą“, – pastebi dr. E. Gavelienė.
Dėmesys etiketės turiniui ir teisingam atšaldymui
Gydytoja dietologė atkreipia dėmesį, jog pramoniniu būdu šaldytuose produktuose kartais gali atsirasti spalvos konservavimo užtikrinimui reikalingų medžiagų: „Norintiems jų išvengti, reikėtų atsižvelgti į ant pakuotės paruoštus produktų aprašymus. Žinoma, parduotuvėse vis dažniau galima aptikti praktiškai namų sąlygoms paruoštų ir jiems prilygstančių šaldytų daržovių ar vaisių“, – sako dr. E. Gavelienė ir priduria, kad ruošiant šaldytus produktus reikėtų stengtis juos šaldyti mažesnėmis porcijomis, kad galėtume pasiimti tik tiek, kiek reikės, o išėmus svarbu juos suvartoti laiku.
Patogumo garantas
Vienas iš svarbių šaldytų daržovių ir vaisių privalumų yra jų patogumas: jų galima įsigyti ištisus metus, todėl nebereikia rūpintis sezoniškumu ar gedimu. Toks prieinamumas leidžia žmonėms į savo racioną įtraukti įvairių vaisių ir daržovių, nerizikuojant, kad jie gali sugesti prieš vartojimą. Prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva teigia, kad šaldytos daržovės yra iš anksto supjaustytos ir nuplautos, todėl sutaupoma laiko jas ruošiant, o įtempto gyvenimo būdo žmonės gali rinktis sveikatai palankius produktus.
„Šaldytų produktų galiojimo laikas ilgesnis nei šviežių produktų, o tai gali būti labai svarbu asmenims, kurie neturi galimybės dažnai apsipirkti maisto produktų. Dėl ilgesnio galiojimo laiko sumažėja maisto atliekų, todėl šaldytos daržovės ir vaisiai yra tvarus pasirinkimas. Be to, tai praktiškas sprendimas planuojant maistą, leidžiantis žmonėms turėti po ranka įvairių maistingų produktų. Dar užšaldytos daržovės ir vaisiai dažnai yra ekonomiškesni nei švieži, todėl yra patraukli ir pigesnė alternatyva atidžiai stebintiems savo biudžetą asmenims“, – sako ekspertė.
Siekis išlaikyti šaldytos produkcijos natūralumą
Pasak prekybos tinklo „Rimi“ komercijos operacijų vadovės, nors namuose šaldytos įvairios vasaros bei rudens gėrybės teikia daugiau sentimentų, pastaruoju metu gamintojai vis dažniau atsisako įvairių priedų, išlaikydami šaldytų produktų natūralumą: „Šiuo metu „Rimi“ prekybos centruose galima rasti įvairių rūšių šaldytų daržovių bei vaisių. O šį savaitgalį jų galima įsigyti pigiau: vasario 2–4 d. perkant su lojalumo kortele šaldytų vaisių ir daržovių bus galima įsigyti su 25 proc. nuolaida.
Ekspertė taip pat primena, jog pigiau įsigyjant šaldytos produkcijos ir kitų ingredientų sutaupyti padės tikslus pirkinių krepšelio planavimas bei „Mano Rimi“ lojalumo programa, suteikianti asmeninius pasiūlymus, papildomas nuolaidas arba kaupimą nuo išleistos sumos: „Visus sutaupyti padedančius „Rimi“ pasiūlymus galima rasti keliose vietose: prisijungus prie savo paskyros adresu www.rimi.lt, taip pat programėlėje telefone arba „Mano Rimi“ kortelių terminale parduotuvėse.
Lengvas ir gaivus pudingo su mangais desertas puikiai tiks šiek tiek pasaldinti gomurį po sočios vakarienės.
RECEPTAS
Lengvas mangų ir kokosų pieno pudingas
Pudingui reikės:
200 g šaldytų mango gabaliukų (prieš tai atšildyti);
250 ml mangų nektaro;
1 v. š. šviežių citrinos sulčių;
125 ml kokosų pieno;
125 ml grietinėlės;
140 g cukraus pudros;
10 g želatinos miltelių;
Patiekimui mango gabaliukų.
Gaminimo eiga:
- Į virtuvinį kombainą sudėkite mango gabaliukus, nektarą ir citrinų sultis. Perdirbkite iki visiškai vientisos masės.
- Kokosų pieną, grietinėlę ir cukrų supilkite į puodą ant vidutinės ugnies. Kaitinkite iki virimo. Virkite ir maišykite 5 minutes arba kol cukrus ištirps. Nuimkite nuo ugnies. Pabarstykite želatina. Plakite šakute, kol želatina ištirps.
- Sudėkite grietinėlės mišinį ir mangų mišinį į virtuvinį kombainą. Gautą masę pertrinkite per sietelį į didelį ąsotį. Supilkite mangų mišinį į šešis 200 ml talpos indelius. Atidėkite į šalį 10 minučių, kad atvėstų. Uždenkite ir padėkite į šaldytuvą 6 valandoms arba kol sustings.
- Ant viršaus užberkite mango gabaliukų ir patiekite.
Skanaus!
Pranešimą paskelbė: Aušra Kaminskaitė, Integrity PR, UAB