Laisvalaikis

Ką reiktų aplankyti Treleborge?

Nepatikėsite, tačiau Treleborgas, eantis Švedijoje garsėja ne tik savo istorija apie senovėje gyvenusius bebaimius vikingus, bet ir nuostabia palmių alėja. Skamba neįtikėtinai, tačiau tai viena populiariausių atrakcijų, siūlomų turistams, pasivaikščioti po palmių alėją ir palesinti ten laisvai vaikštančius povus. Šis nuostabus miestas garėja savo išpuoselėtais sodais, kuriose auga taip pat gana reti medžiai – ginkmedžiai, kurie pasižymi savo vaistinėmis savybėmis, padedančiomis sustiprinti atmintį ir suaktyvinti smegenų veiklą. Be abejo, apsilankę Treleborge, tikrai turėsite daug įspūdžių ir puikių atsiminimų.

į Treleborgą tikrai verta nuvykti, jei jus domina istorinės vietos, susijusios su vikingų gyvenimu. Tad šis miestas yra net 9 amžiuje įkurta vikingų žiedinė tvirtovė. Ji buvo atrasta 1988 metais. Nors ji puikiai išliko iki šių dienų, ją renovavo pagal išlikusius istorinius šaltinius. Taip buvo atkurti mediniai vartai, gyvenamasis vikingų namas ir kiti pastatai, atspindintys jų gyvenimo būdą ir kasdienybę. Mieste yra įkurtas ir muziejus, kuriame yra eksponuojami įvairūs archeologiniai radiniai ir net žmogaus kaukolė, kuri siekia net 10-tą amžių.

Rašytiniuose šaltiniuose Treleborgas yra minimas jau nuo 1257 metų. Viduramžiais jis garsėjo tuo, jog tai buvo uostas, kuriame žvejai pagaudavo rekordinį kiekį silkių. Būtent dėl jų, jis tapo vienu garsiausių prekybos žuvimi vietų, į kurias plūsdavo pirkliai net iš Vokietijos. Taip jis iki šių dienų liko vienas iš svarbiausių strateginių Švedijos uostų, kur aktyviai vyksta laivyba, pramoginės ekskursijos, žvejybos ekspedicijos ir laivų regatos. Dauguma Treleborgą žino ir kaip kontinentinį tiltą, per kurį keltų ar kitu jūrų transportu patogu pasiekti Vokietiją ir Lenkiją. Tai yra labai populiarios kryptys, kurias renkasi keliautojai iš viso pasaulio.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą