Sveikata

Ką padovanoti naujagimiui: 15 idėjų ypatingoms ir praktiškoms dovanoms   

Išrinkti puikią dovaną mažyliui gali būti žavinga, bet sudėtinga užduotis. Nelengva rasti ypatingą, bet tuo pačiu ir praktišką dovaną, todėl prekybos centras Lidl sudarė sąrašą dažniausiai tėvelių pageidaujamų daiktų naujagimiui. Jei jūsų draugų rate ar artimoje aplinkoje gimė kūdikis, čia rasite ne tik praktiškų dovanų, bet ir tokių, kurios suteiks kūdikiui daug džiaugsmo.   

Sauskelnės 

Niekuomet nesuklysite dovanodami naujagimiui sauskelnes. Mažyliams ir jų mamoms skirtoje prekybos centro „Lidl“ linijoje „Lupilu“ galima rasti kūdikiams skirtų sauskelnių, turinčių specialų indikatorių. Jis duos tėveliams žinoti, kada metas kūdikį pervystyti. Svarbu atkreipti dėmesį į sauskelnių dydį, tačiau žinodami, kad tėvai bene daugiausiai pinigų išleidžia būtent šiai prekei, galite padovanoti sauskelnių keliems mėnesiams į priekį. 

Sauskelnių krepšys

Krepšys, kuriame telpa sauskelnės, drėgnos kūdikių servetėlės, vystymo paklotai, ar kremas kūdikio odelei, gali būti labai naudinga ir praktiška dovana kiekvienai, ypač pirmą kartą tapusiai mama.  

Čiulptukas

Kai kurie tėvai nuraminti verkiantį kūdikį renkasi čiulptuko pagalbą. Kūdikiams skirti čiulptukai būna skirtingų formų ir spalvų, tačiau prieš perkant svarbiausia įsitikinti, kad jie būtų pagaminti iš netoksiškų medžiagų.

Vonelė

Pirmą kartą tėvais tapę jūsų draugai ar šeimos nariai gali nerimauti dėl kūdikio maudynių, nes mažyliai atrodo trapūs ir gležni. Palengvinkite jiems šį kasdienį ritualą padovanodami patogią nešiojamą vonelę, kurią jie galėtų naudoti ten, kur jiems patogiausia, bei lengvai įsidėti į automobilio bagažinę, keliaudami aplankyti senelių. 

Drabužėliai 

Galite pradžiuginti kūdikį ir jo tėvelius padovanodami mažiesiems aktualių drabužėlių: kumštinių pirštinių, kojinių, seilinukų, šliaužtinukų, kepuraičių ar kūdikių batelių. Venkite sintetinių audinių, todėl rinkitės iš medvilnės pasiūtus drabužius. Tekstilės gaminių įvairaus amžiaus vaikams galima rasti ir prekybos centro „Lidl“ asortimente. 

Vystyklai

Kad ką tik gimęs mažylis jaustųsi maloniai ir saugiai, galite jam padovanoti vystyklų. Tai jam primins gyvenimą mamos pilve, todėl leis lengviau nurimti ir užmigti. Tik, žinoma, ieškokite iš medvilnės pasiūtų vystyklų. 

Patalynė

Kūdikių patalynė taip pat yra puiki dovana. Gera idėja išrinkti greitai džiūstančią tekstilę. Šiuo metu labai populiarūs vokeliai ir miegmaišiai, skirti ką tik gimusiems kūdikiams.   

Odos priežiūros prekės

Praktiška dovana gali tapti kūdikių odos priežiūros priemonių rinkinys, kurį sudaro šampūnas, kūno losjonas, masažo aliejus, muilas, kremas ir drėgnos servetėlės. Kadangi kūdikių oda yra jautri, įsigykite specialiai kūdikiams sukurtų produktų. Tokių rasite tik „Lidl“ parduotuvėse randamos „Lupilu“ linijos asortimente. Šiuo ženklu pažymėtos prekės tinka kiekvieno mažylio odelei. 

Maitinimui skirtos prekės

Maitinimui skirtos prekės ir jų priedai gali būti ideali dovana kūdikiui bei jo mamai. Galite dovanoti pieno buteliukus, jų plovimui skirtus šepetėlius, pientraukius ar kitas patogiam kūdikio maitinimui taip reikalingas prekes. 

Fotoalbumas pirmosioms nuotraukoms 

Galite neabejoti, kad tėvai norės užfiksuoti kiekvieną kūdikio gyvenimo akimirką ir ypač pirmuosius pasiekimus. Padovanokite jiems fotoalbumą, į kurį jie galėtų klijuoti savo vaikučio nuotraukas ir surašyti svarbią informaciją, tokią, kaip kūdikio gimimo svoris, gimimo laikas, pirmųjų ištartų žodžių ar žengtų žingsnių datą. 

Barškučiai ir muzikiniai žaislai

Rinkoje gausu įdomių pasirinkimų, kai kalbama apie barškučius ir muzikinius žaislus naujagimiams. Galimi ne tik žaismingi dizainai, bet ir šviesūs bei raminantys, o tai tikrai puiki pramoga kūdikiui. Vaikų raidos ekspertai ypač rekomenduoja dovanoti virš lovytės kabinamas karuseles, kurias vaikutis pradės sekti akimis ir į jas reaguoti jau nuo antro mėnesio.  

Maniežas

Nauji tėvai tikrai džiaugsis turėdami mobilų žaidimams skirtą maniežą, kuriame galės palikti jau paaugusį kūdikį, o patys tuo metu ramiai atlikti namų ruošos ar kitus darbus. Galite pasirinkti ryškių spalvų ar net muzikinius maniežus.

Mokomieji žaislai

Vaikams skirti mokomieji žaislai yra universali ir tikrai įvertinimo sulauksianti dovana. Jais mokoma, pavyzdžiui, tarti pirmąjį žodį, kūno dalių, skaičių, spalvų pavadinimų ir pan. Tokiuose dovanų rinkiniuose gali būti švelniai grojančių muzikinių žaislų, CD/DVD plokštelių, grojančių knygelių ir kt.

Pačių pagaminta dovana 

Labai asmeniška ir vertinama dovana gali būti pagaminta jūsų pačių rankomis. Jei pasižymite kūrybiškumu ir mėgstate rankdarbius, padovanokite savo pačių megztą megztinį su prie jo derančiomis kojinėmis ir kepuraite, dygsniuotą antklodę ar kimštus žaislus. Ant jų galite netgi išsiuvinėti net mažylio vardą, taip dar labiau suasmenindami dovaną. 

Dovanų kuponas

Na, o jei nesate tikri, ko labiausiai reikia jauniesiems tėveliams ir jų kūdikiui, padovanokite jiems dovanų kuponą. Turėdami, pvz., „Lidl“, dovanų kuponą, jie galės įsigyti mažyliui reikalingų prekių iš jiems skirtos „Lupilu“ kelekcijos. Tai gali sauskelnės, įvairios košytės ar tyrėlės, ekologiški sausainiai, higienos bei skalbimo priemonės ir kt. Tai gali tapti labai naudinga dovana, prisidėsianti prie pagausėjusios šeimos biudžeto.

Pranešimą paskelbė: Eglė Girdauskaitė, UAB „coagency”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą