Automobiliai

Ką naudinga žinoti apie auto keltuvus?

Plačiai ir labai dažnai naudojami automobilių remonto srityje, auto keltuvai yra vienas iš naudingiausių ir praktiškiausių įrankių. Keltuvai automobiliui yra įrankiai, kurie padeda lengvai, saugiai ir patogiai pakelti automobilį nuo žemės paviršiaus, jį taisant, remontuojant, keičiant dalis. Keltuvas yra nepakeičiamas įrankis, kai kelyje sprogsta padanga ir ją reikia pakeisti atsarginiu ratu. Dėl šios priežasties, šį įrankį pravartu nuolat turėti savo automobilio bagažinėje. Lygiai taip pat, be keltuvo neįsivaizduojamas ne tik profesionalus, bet ir mėgėjiškas automobilio remontas. Turėdami kokybišką, patvarų ir tinkamą keltuvą, namų garaže, automobilio remontą galėsite atlikti patys. Tačiau, naudinga žinoti, kad auto keltuvai gali būti skirtingų tipų, kurių kiekvienas pasižymi skirtingomis ypatybėmis, našumu bei kitais kriterijais. Šiame straipsnyje rasite informacijos, kurią naudinga žinoti apie auto keltuvus, prieš įsigyjant. 

Skirtingi auto keltuvų tipai 

Šie keltuvai gali būti skirstomi į profesionalius ir didelius keltuvus, kurie yra naudojami servisuose, automobilių salonuose ir į pakelėjus arba domkratus, kurie leidžia automobilį pakelti bet kur ir bet kuriuo metu. Būtent nedideliems auto keltuvams arba domkratams ir norėtųsi skirti daugiausia dėmesio, kadangi, jie, paprastam žmogui, yra prieinamiausi. Auto pakelėjai gali būti skirstomi į dar kelis, skirtingus tipus. Pirmasis iš jų – hidrauliniai auto keltuvai. Tai vienas iš populiariausių ir plačiausiai naudojamų auto keltuvų tipų. Hidrauliniai keltuvai, dažniausiai, turi 4 ratukus, prie kurių yra pritvirtintas hidraulinis cilindras, kėlimo diskas ir šarnyrinė rankena. Šio tipo keltuvai yra itin lengvai naudojami, o pačiam kėlimo veiksmui atlikti, nereikalauja labai daug fizinės jėgos. Taip pat, šio tipo keltuvai iškelia automobilį žymiai aukščiau, nei kitų tipų keltuvai. Tiesa, jie gana brangūs, o taip pat, neretai būna ir sunkūs. Naudinga paminėti, kad prie hidraulinių keltuvų galima priskirti ir cilindrinius, butelio formą primenančius keltuvus. Jie veikia lygiai taip pat kaip hidrauliniai keltuvai, tačiau skiriasi savo forma, kuri susideda iš vertikaliai pastatyto cilindro. Jie užtikrina stabilumą, tačiau, negali nusileisti taip žemai, kaip įprasti hidrauliniai keltuvai, todėl, dažniausiai, yra naudojami sunkvežimiams. Kitas tipas – mechaniniai pakelėjai. Tai standartiniai, rankiniai ir labai paprasti keltuvai, kuriuos į automobilio komplektaciją įdeda ir automobilių gamintojai. Šie keltuvai yra lengvi, kompaktiško dydžio, todėl, lengvai telpa automobilio bagažinėje, dažniausiai, šalia atsarginio rato. Būtent atsarginio rato keitimui ir naudojami šio tipo keltuvai, kadangi, sudėtingiems mechaniniams remontams jie yra nerekomenduojami. Dėl kompaktiško dydžio, šio tipo keltuvai negali automobilio iškelti itin aukštai. Dažniausiai, mechaninis keltuvas iškels mašina tik į tokį aukštį, kurio pakanka rato nuėmimui ir keitimui. Galiausiai, auto keltuvai gali būti pneumatinio tipo. Tai galingiausi ir didžiausią keliamąją galią turintys keltuvai, kurie puikiai tinka tiek lengvųjų automobilių, tiek sunkvežimių pakėlimui. Jie veikia su oro kompresoriaus pagalba, prie kurio ir yra prijungiami. Pneumatinius keltuvus naudoja profesionalai. 

Atkreipkite dėmesį į keltuvo keliamąją galią

Priklausomai nuo to, kokią transporto priemonę norėsite pakelti, priklausys ir keltuvo keliamoji galia, kuri jums bus reikalinga. Dažniausiai, auto keltuvų keliamoji galia yra nurodoma tonomis. Pavyzdžiui, hidrauliniai keltuvai beveik visada turi 2-3 tonų keliamąją galią, todėl, labiausiai tiks lengvųjų automobilių, nedidelių visureigių ir sunkvežimių kėlimui. Tuo tarpu, mechaninių keltuvų keliamoji galia retai kada viršija 1,5 tonų. Dėl šios priežasties, šie keltuvai bus tinkami tik lengvųjų mašinų kėlimui. Na, o pneumatinio tipo keltuvai yra galingiausi, kadangi, jų keliamoji galia gali siekti net iki 30 tonų. Šio tipo keltuvas pakels viską nuo lengvojo automobilio iki didelio sunkvežimio. 

Kokybė

Be abejonės, labai svarbu, kad auto keltuvas būtų ne tik galingas, bet ir tvirtas bei kokybiškas. Visada rinkitės tik tuos keltuvus, kurie yra pagaminti iš tvirto ir kokybiško metalo. Dažnu atveju, sunkesnis keltuvas garantuos tvirtumą ir stabilumą. Tuo tarpu, itin lengvi keltuvai gali būti nelabai stabilūs ir net nesaugūs naudoti. Kokybė garantuos ilgaamžiškumą, o svarbiausią – saugumą. 

Keltuvus automobiliams bei platų, kitų, naudingų ir reikalingų automobilių prekių pasirinkimą pasirinkimą, už draugišką kainą rasite varle.lt svetainėje

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą