Laisvalaikis

„Ką darytum, jei viena tave supančių širdžių sustotų?“, – įvykusiame Pirmosios pagalbos festivalyje klausė organizatoriai

Rugsėjo 12 d. įvyko Lietuvos Raudonojo Kryžiaus (LRK) Pirmosios pagalbos festivalis, kuriame žmonės buvo kviečiami geriau pažinti pirmąją pagalbą ir įgyti reikalingų įgūdžių. Renginio metu vyko edukacinės, pramoginės veiklos, susijusios su pirmąja pagalba ir aktualios diskusijos. Vienoje jų – buvo kalbama apie tai, kodėl pirmosios pagalbos įgūdžiai būtini nelaimių kontekste: branduolinės avarijos, stichinės nelaimės ar karo. Diskusijos dalyviai vieningai teigė, kad pirmosios pagalbos tema mūsų visuomenėje yra apleista per daug ir į problemą, kad didžioji dalis visgi nemoka teikti pirmosios pagalbos – žiūrima ne pakankamai rimtai.

Pirmosios pagalbos žinios būtinos ir nelaimėse, ir kasdienybėje

Diskusijoje apie pirmosios pagalbos įgūdžius nelaimių akivaizdoje dalyvavę Vilniaus miesto savivaldybės vicemerė Simona Bieliūnė, Kauno klinikų skubiosios medicinos klinikų vadovas Kęstutis Stašaitis, Sveikatos apsaugos ministerijos higienos instituto kompetencijų centro vadovė Rimantė Kasiulaitytė ir LRK pirmosios pagalbos bendruomenėms savanorių koordinatorius Elvinas Staškus vieningai sutiko, kad visuomenėje vis dar vyrauja ne pakankamai rimtas požiūris į pirmosios pagalbos įgūdžių svarbą ir tai yra problema. Buvo kalbama ir apie tai, kad visuomenėje yra siūloma per mažai užsiėmimų, edukacijų, susijusių su pirmąja pagalba ir įgūdžiais, nors pirmosios pagalbos įgūdžių svarba – akivaizdi ir nelaimėse, ir kasdienybėje.

„Ekstremalių situacijų metu papildomų rankų reikia visada, tad kuo daugiau žmonių, kurie geba atlikti net ir elementariausius pirmosios pagalbos veiksmus, tuo geriau. Jie tampa tikrai labai svarbiu resursu tiek veikiant įvykio vietoje, tiek didinant šalies, miesto ir įstaigos atsparumą“, – sakė medikas K. Stašaitis. „Mes bijome to, ko nežinome“, – sakė Vilniaus miesto vicemerė S. Bieliūnė, kuri tvirtino, jog nerimo ir baimės dėl geopolitinės situacijos visuomenėje dabar daug, tačiau stresą ir neramumą geriausiai mažina žinios bei praktiniai gebėjimai, todėl kiekvienam reikėtų išmokti pirmosios pagalbos įgūdžių.

Dėl įgūdžių svarbos pritarė ir LRK savanorių koordinatorius Elvinas Stašaitis pasakojęs, kad ir iš savo, ir iš savanorių praktikos gali patvirtinti – kuomet išmoksti pirmosios pagalbos, kitaip matai aplinką: esi daug atidesnis, budresnis, geriau pastebi kitus žmones ir gebi greičiau identifikuoti, kai šalia esantysis sunegaluoja ir jam prireikia pirmosios pagalbos.

Dalyviai svarstė, kad pirmosios pagalbos lavinimas visuomenėje turėtų tapti prioritetu valstybės lygmeniu ir neslėpė lūkesčių politikams – kad Seime susirinks žmonės, kuriems rūpės pirmosios pagalbos įgūdžių lavinimo tema.

Antrus metus svarbiomis temomis pavyko sudominti gausų būrį žmonių

Jau antrą kartą vykstantis Pirmosios pagalbos festivalis vėl pritraukė gausų būrį pilietiškų žmonių, norinčių geriau pažinti pirmąją pagalbą ir išmokti svarbių įgūdžių. Dalyviai turėjo galimybę vietoje paaukoti kraujo, pasirašyti organų donorystei, išmokti atlikti širdies masažą, atspringdinimą, tvarstyti žaizdas, stabdyti kraujavimą, pažinti vaistinėlių turinį, suteikti pirmąją pagalbą tiek suaugusiems, tiek vaikams, o taip pat – pasikonsultuoti su vaistininkais bei sudalyvauti nemokamuose veido odos ir kūno tyrimuose.

Renginyje dalyvavo suaugusieji ir vaikai, aktyviai dalyvavę siūlomose veiklose ir klausęsi aktualių diskusijų. „Džiaugiamės, kad šiemet vėl pritraukėme tiek sąmoningų ir visuomenės atsparumo didinimui neabejingų pilietiškų žmonių, tikimės, kad nuoširdžiai sau atsakę į klausimą „ar žinotum, ką daryti, jei viena kasdien tave supančių širdžių – sustotų?” – iš renginio išeisite žinodami daugiau, išmokę kažko naujo ir labai svarbaus”, – sakė organizatoriai.  

Pranešimą paskelbė: Luka Lesauskaitė, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą