Laisvalaikis

Jurgis Didžiulis Vaikų gynimo dieną leido su vaikais iš globos namų

Šiandien, minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, savanoriai iš įvairių Lietuvos organizacijų, mokymo įstaigų ir ambasadų visą dieną praleido su vaikais iš globos namų ir dienos centrų. Viename didžiausių savanorystės renginių „Būkime kartu“ vaikų laukė įspūdingos pramogos ir Jurgio Didžiulio koncertas, kuris šventėje dalyvavo kaip Kolumbijos garbės konsulas.

Beveik 60 savanorių, tarp kurių buvo galima sutikti diplomatų, gaisrininkų, policininkų, karių, studentų ir kitų įdomių žmonių, šventės dalyviams paruošė daugybę staigmenų ir pasirodymų.

Lietuvos muitinės atstovas Artūras Zaleckas su šunimis pademonstravo, kaip ieškoma narkotikų, tabako ir pinigų. Vaikai taip pat turėjo galimybę išbandyti Lietuvos kariuomenės parengtą kliūčių ruožą, kuriame laukė daugybė iššūkių ir aktyvių užduočių. Ugniagesiai gelbėtojai šventės dalyviams rodė, kaip gesinamas gaisras, leido išbandyti sirenas ir iš arčiau apžiūrėti didžiulę gaisrinės mašiną.

Kartu su kitais konsulais renginyje dalyvavęs žinomas dainininkas Jurgis Didžiulis teigė, kad diplomatija turi žengti toliau, o bet koks sumanymas susivienyti ir padaryti gerą darbą kitiems, yra prasmingesnis negu daryti kažką gero sau.

„Renginyje yra daug įvairių žmonių, o įvairovė yra turtas. Vaikams labai reikia dėmesio ir bendravimo, o susipažinti su skirtingomis kultūromis, skirtingais žmonėmis, prilygsta keliavimui. Iš prancūzų manierų gali suvokti, kas yra Prancūzija, o iš Kolumbijos muzikos – kas yra Kolumbija“, – sako šventėje koncertavęs J. Didžiulis.

Inicijuoti vieną didžiausių savanorystės renginių, skirtų vaikams iš globos namų ir dienos centrų, organizatorius paskatino ne materialinio aprūpinimo trūkumas, o bendravimo su žmonėmis, esančiais už globos namų sienų stoka. Rengėjų nuomone, šis renginys ne tik padeda tą trūkumą sumažinti, bet ir prisideda prie vaikų integracijos į visuomenę.

„Ši iniciatyva ypatinga tuo, kad vaikai turi galimybę betarpiškai bendrauti su įvairiais žmonėmis, įvairių profesijų atstovais. Labai smagu, kad tiek daug žmonių šią gražią dieną nusprendė savo laiką skirti tiems, kuriems neretai trūksta asmeninio dėmesio, kitokio bendravimo“, – sako renginio „Būkime kartu“ vienas iš organizatorių Andrius Končius.

Šiemet iniciatyvą globoja Belgijos konsulatas Lietuvoje su Garbės konsulu Jacques Barbier priešakyje. Renginys „Būkime kartu“ yra Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamos programos „Už saugią Lietuvą“ dalis, kurios vienas iš prioritetų yra vaikų saugumas ir gerovė.

Pranešimą paskelbė: Monika Rimdžiūtė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą