Į Lietuvą atvyksta 11-kos Jungtinės Karalystės universitetų atstovai, kurie su Lietuvos universitetais tarsis dėl dvigubų diplomų partnerystės sudarymo informacinių technologijų (IT) ir gyvybės mokslų srityse. Iki metų pabaigos tikimasi pasirašyti apie 5 susitarimo memorandumus dėl dvigubų diplomų programų, o dalis jų turėtų startuoti jau kitais metais.
„Lietuva – maža šalis, todėl naujų talentų parengimas ir pritraukimas į pažangius sektorius tampa kritiškai svarbus, o šalies mokslo įstaigų vaidmuo čia yra vienas kertinių. Šia iniciatyva siekiame pritraukti gabių ir talentingų jaunų žmonių iš viso pasaulio studijuoti ir siekti tolesnės karjeros Lietuvoje. Brėžiame tikslą kasmet pritraukti 3000 informacinių technologijų ir 1000 gyvybės mokslų studentų, ypač – diasporos jaunimo. Tikimės, kad ši iniciatyva tarp jų bus itin paklausi, nes studijos Lietuvoje kainuos gerokai pigiau nei Jungtinėje Karalystėje, o diplomus jie gaus iš dviejų universitetų“, – sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje trečiadienį vyksiančiame renginyje bus kalbama apie šią talentų pritraukimo į Lietuvą iniciatyvą, pristatomos migracijos, integracijos ir įsidarbinimo galimybės užsienio talentams, o Lietuvos ir Jungtinės Karalystės universitetų atstovai derėsis dėl konkrečių partnerystės sąlygų ir programų. Šią savaitę taip pat numatomi Jungtinės Karalystės universitetų atstovų vizitai į Lietuvos universitetus, siekiant susipažinti su universitetų infrastruktūra. Į Lietuvą tartis dėl šios programos sąlygų atvyko pasauliniuose universitetų reitinguose aukštas pozicijas užimančių Lankasterio, Stratklaido, Sičio, Goldsmito, Nortumbrijos, Linkolno ir kitų britų universitetų atstovai.
Bendra Ekonomikos ir inovacijų bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijų talentų pritraukimo į Lietuvą iniciatyva siekiama didinti aukštojo mokslo tarptautiškumą, o Lietuvos universitetus paskatinti kurti daugiau strateginės partnerystės projektų su Jungtinės Karalystės ir JAV universitetais informacinių technologijų ir gyvybės mokslų srityse. Šiuo metu Lietuva užsienio studentų pritraukia mažiau nei kitos ES valstybės narės.
Galutinis šios iniciatyvos tikslas – ne tik pritraukti daugiau talentingo jaunimo iš užsienio, įskaitant ES, Šiaurės Ameriką, Aziją, bet kartu su verslo atstovais ir aukštosiomis mokyklomis motyvuoti jį pasirinkti dirbti Lietuvoje jau veikiančiose ar investuojančiose įmonėse, prisidėti kuriant aukštos pridėtinės vertės ekonomiką.
Susidomėjimą šia iniciatyva išreiškė ir verslo asociacijos, informacinių ir ryšių technologijų (IRT) gyvybės mokslo srityse dirbančios įmonės, Lietuvos biotechnologijų asociacijos ir skaitmeninių technologijų sektoriaus (DigiTech) asociacijos INFOBALT nariai.
Rugsėjį Jungtinės Karalystės ir JAV universitetams pateikti 25 Lietuvos aukštųjų mokyklų pasiūlymai dėl strateginės partnerystės programų. Šioje iniciatyvoje dalyvauja Lietuvos aukštosios mokyklos, tarp kurių Vilniaus universitetas, VILNIUS TECH, Kauno technologijos universitetas, Vytauto Didžiojo universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.
Pranešimą paskelbė: Saulius Šimkevičius, Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija