Gamta ir gyvūnai

JEI ŪKININKAUJATE IR KARTU SAUGOTE BALTIJOS JŪRĄ – DALYVAUKITE KONKURSE „BALTIJĄ TAUSOJANTIS ŪKININKAS“

Skelbiamas konkursas „Baltiją tausojantis ūkininkas“, kurio tikslas – išrinkti Lietuvos ūkininką, savo veikloje taikantį pažangiausius maisto medžiagų (azoto ir fosforo) patekimo į aplinką mažinimo metodus ir priemones.

Nuo 2010 metų organizuojamo  konkurso ankstesni nominantai jau įrodė, kad įmanoma ne tik sėkmingai plėtoti savo ūkį, išauginti šviežią ir sveiką produkciją, bet ir kartu prisidėti prie bendro tikslo – švaresnės ir gyvybingesnės Baltijos jūros.

Ūkininkus ir (ar) suinteresuotas žemės ūkio organizacijas kviečiame apsilankyti konkurso „Baltiją tausojantis ūkininkas“ interneto svetainėje https://www.baltijosukininkas.com/, kurioje rasite daugiau informacijos apie konkursą. Taip pat  kviečiame užpildyti svetainėje pateiktą anketą ir ją atsiųsti Lietuvos gamtos fondui.

Šiuo konkursu Lietuvos gamtos fondas (LGF) ir Pasaulio gamtos fondas (World Wild Fund for Nature – WWF) siekia populiarinti tas Baltijos šalių ūkininkų iniciatyvas, kurios padeda išvengti perteklinio maisto medžiagų patekimo iš žemės ūkio naudmenų į aplinką ar vandens telkinius.    

Konkurse kviečiame dalyvauti visus ūkininkus, kurie taiko įvairius  maistinių medžiagų (azoto ir fosforo) kontrolės ir valdymo būdus (pvz.: taiko sėjomainą, tiksliąsias žemdirbystės technologijas, įgyvendina maistinių medžiagų valdymo ir mėšlo tvarkymo planus, praktikuoja dengiamųjų arba tarpinių augalų įsėjimą, beariminę žemdirbystę, išlaiko buferines apsaugos zonas prie vandens telkinių ir panašiai).

Taip pat bus atsižvelgiama ir į kitas, ne tik su azoto ir fosforo mažinimu susijusias, konkurso nominantų pastangas saugoti agrarinio kraštovaizdžio aplinką ir biologinę įvairovę (pavyzdžiui: integruotas kenkėjų valdymas, pesticidų panaudojimo optimizavimas, vabzdžių-apdulkintojų apsauga, dalyvavimas kitų ūkininkų švietime ir bendradarbiavimas su akademinėmis institucijomis).

Kaip vyks konkursas „Baltiją tausojantis ūkininkas“?

Nacionalinė konkurso komisija įvertins gautas paraiškas ir išrinks konkurso „Baltiją tausojantis ūkininkas“ nacionalinį nugalėtoją.

Lietuvos nugalėtojui bus įteiktas 1000 eurų piniginis prizas.

Lietuvą atstovaujantis ūkininkas pateks į regioninį konkurso etapą, kuriame bus įvertinti visų 8, su Baltijos jūra besiribojančių, šalių (išskyrus Rusiją) kandidatai.

Aštuonių Baltijos šalių nacionalinių konkursų laimėtojai susirinks vienoje iš Baltijos šalių ir iškilmingos ceremonijos metu bus paskelbtas viso Baltijos jūros regiono nugalėtojas, kuriam teks 10 000 eurų prizas.

Visų konkurse dalyvavusių ūkininkų taikomos praktikos bus viešinamos per Baltijos šalių žiniasklaidos priemones.

Visus susidomėjusius konkursu, kviečiame apsilankyti konkurso „Baltiją tausojantis ūkininkas“ svetainėje  https://www.baltijosukininkas. com/, kur rasite konkurso sąlygas ir registracijos anketą.

 

Dalyvių anketų el. pašto adresu info@glis.lt lauksime iki 2023 m. gruodžio 10 d.

Lietuvos gamtos fondas (LGF) – visuomeninė gamtosaugos organizacija, dirbanti gyvosios gamtos išsaugojimo srityje. Įkurtas 1991 metais, Lietuvos gamtos fondas yra viena seniausių aplinkosauginių organizacijų Lietuvoje. Fondo veikla nukreipta į racionalų gamtos išteklių naudojimą, aplinkos taršos mažinimą ir biologinės įvairovės apsaugą. LGF savo tikslų siekia šviesdamas visuomenę ir įgyvendindamas rūšių bei jų buveinių apsaugą. 

Pranešimą paskelbė: Edmundas Greimas, Lietuvos gamtos fondas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą