Studijos - Karjera

JAV ambasada surengė dokumentinio filmo apie Amerikos atsaką į Holokaustą peržiūrą

Sausio 31 d. JAV ambasada kartu su Amerikos skaitykla Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje surengė sutrumpintos dokumentinio filmo „JAV ir Holokaustas” (rež. Ken Burns) versijos peržiūrą, po kurios vyko diskusija su Vilniaus regiono vidurinių mokyklų moksleiviais. Dokumentinio filmo peržiūra buvo pirmasis JAV ambasadorės McDonald viešas renginys Lietuvoje. Dokumentiniame filme nagrinėjamas Hitlerio ir nacizmo įsigalėjimas Vokietijoje pasaulinio antisemitizmo ir rasizmo kontekste, atskleidžiama, ką žinojo JAV vyriausybė ir visuomenė ir nagrinėjama, kaip Jungtinės Amerikos Valstijos reagavo į Europoje vykusį Holokaustą. 

Jungtinių Amerikos Valstijų ambasadorė Kara C. McDonald renginio pradžioje kalbėjo apie tikslaus Holokausto atminimo svarbą.  „Žvelgiant į ateitį, poreikis žinoti tikslią Holokausto istoriją tampa vis svarbesnis.  Visoje Europoje tam metamas iššūkis, nors išgyvenusiųjų Holokaustą mažėja.  Visos šalys, įskaitant Jungtines Valstijas, turi pripažinti savo istorijos realybę, tiek gerąją, tiek blogąją.“ – kalbėjo JAV ambasadorė McDonald. Izraelio ambasadorė Lietuvoje Hadas Wittenberg Silverstein akcentavo pozicijos prieš netoleranciją svarbą.  „Pasižadėjimas studijuoti Holokaustą rodo ne tik akademinį smalsumą, bet ir moralinę stiprybę.  Nagrinėdami šią sudėtingą temą ne tik pagerbiame žuvusiųjų atminimą, bet ir patvirtiname savo bendrą poziciją prieš netoleranciją, neteisybę ir antisemitizmą”, – sakė ji savo kalboje. 

Po filmo peržiūros vykusią diskusiją moderavo LNB Judaikos tyrimų centro vadovė dr. Lara Lempertienė.  Diskusijoje dalyvavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti vykdančiojo direktoriaus pavaduotoja Ingrida Vilkienė ir Vanesa Ražinskytė. 

Pranešimą paskelbė: Jurgita Jacovskienė, JAV ambasada

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą