Laisvalaikis

„Jaunas kaip Vilnius“ muzikos festivalyje – retai kartu pasirodančios ryškiausios Lietuvos operos žvaigždės

Liepos 25-tosios vakarą Vingio parke artėjančio Vilniaus 700 metų jubiliejaus proga išskirtinę programą klausytojams dovanos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninis orkestras, diriguojamas maestro Ričardo Šumilos. Pamėgtas arijas atliks operos žvaigždės: Viktorija Miškūnaitė, Justina Gringytė, Merūnas Vitulskis ir Kostas Smoriginas. 

Profesionalams pavaldžios tiek salės, tiek atviros erdvės 

Nemokamas festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ prasidės ypatingu reginiu – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro koncertu, kuriame pasirodys pasaulyje žinomi Lietuvos solistai. Vakaro metu miestiečiai ir Vilniaus svečiai išvys tikrą klasikinės muzikos šou: kompozitorių G. Puccini, G. Bizet, V. A. Mozarto, G. Verdi operų arijas ir orkestro atliekamus žinomus kūrinius.

LNOBT generalinis direktorius, dainininkas Jonas Sakalauskas džiaugiasi, kad į nemokamą festivalį, sulauksiantį tūkstančių klausytojų, įtraukiama simfoninio orkestro ir operos solistų programa. Pasak Jono Sakalausko, maloniai netikėta, kad populiariosios muzikos festivalyje skambės klasikinė muzika  – to Lietuvoje dar nebuvo. Įdomi patirtis laukia tiek orkestro muzikantų, tiek ir klausytojų, nes simfoninis orkestras akomponuos ne tik, kaip įprasta, operos dainininkams, bet ir populiariosios muzikos atlikėjams, kurių dainų aranžuotės suskambės naujai.  

„Orkestras jungsis ir prie populiarių muzikos atlikėjų, taigi, festivalyje bus puiki proga suvienyti abi muzikos sritis, kurios kartais visai be reikalo supriešinamos. Koncertas atvirose erdvėse Lietuvoje, kur oras toks nenuspėjamas, visada yra iššūkis muzikantams – juk instrumentams itin svarbios klimato sąlygos. Tačiau teatro žmonės yra akademinės muzikos profesionalai, įpratę groti įvairiose vietose, todėl parodysime festivalio svečiams puikią programą ir sukursime šventinę nuotaiką“, – žada J. Sakalauskas.

Dainuos Lietuvoje ir pasaulyje įvertinti solistai

Festivalio žiūrovai Vingio parko scenoje išgirs vienus geriausių Lietuvos operos solistų, kurie vertinami didžiausiose pasaulio scenose. „Mūsų teatras yra atviras Lietuvos ir Vilniaus kultūriniam gyvenimui, todėl džiaugiamės galėdami prisidėti prie artėjančio mylimo miesto jubiliejaus savo klasikos programa. Kartu su tūkstančiais klausytojų liepos 25-tąją pasitiksime artėjantį miesto gimtadienį“, – sako teatro vadovas.

Vienas iš klasikinės festivalio dalies žvaigždžių – Kostas Smoriginas. Šiandien jis vadinamas vienu perspektyviausių pasaulio bosų-baritonų. Studijavęs Londono Karališkajame muzikos koledže ir Benjamino Britteno operos mokykloje („Royal College of Music & Benjamin Britten Opera School“) jis taip pat stažavosi Londono karališkojoje operoje „Covent Garden“. K. Smoriginas nuolat atlieka pagrindines partijas garsiausiuose Europos teatruose Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Belgijoje, taip pat JAV, Venesuelos, Čilės bei daugelio kitų pasaulio teatrų scenose, o liepos 25 d. jį turės progą išgirsti ir gerbėjai Vilniuje.

Antroji klasikinės vakaro dalies žvaigždė – publikos numylėtinė Viktorija Miškūnaitė. LNOBT primadona buvo du kartus apdovanota aukščiausiu šalies teatro įvertinimu – Auksiniu scenos kryžiumi, taip pat dukart pripažinta geriausia Lietuvos Metų operos soliste, sulaukusia ir tarptautinio pripažinimo. Jos balsu žavėjosi publika teatruose bei klasikinės muzikos festivaliuose Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Estijoje, Latvijoje, Prancūzijoje bei Šveicarijoje. Dabar ji savo balsu ruošiasi nustebinti Lietuvos publiką.

Festivalyje išvysime ir visiems puikiai pažįstamą Merūną Vitulskį. Jis vienas iš garsiausių Lietuvos atlikėjų, tarptautinių konkursų laureatas, pripažinimą pelnęs pasaulio scenose. Jo įspūdingas balsas vis dažniau skamba garsiausiose scenose Ispanijoje, Italijoje, Austrijoje, Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje. Žinomas tenoras savo vaidmenimis operose „Bohema“, „Traviata“, „Madam Baterflai“, „Rigoletas“, „Toska“ pelnė kritikų simpatijas ir tarptautinius apdovanojimus, pavergdamas klausytojų širdis.

Dar viena klasikinės muzikos festivalio žvaigždė – Justina Gringytė. Tarptautinės muzikos pasaulio bendruomenės pripažinimą J. Gringytė pelnė po įspūdingai sukurto Karmen vaidmens Anglų nacionalinėje operoje. Britų dienraščiai „The Telegraph“ ir „The Times“ jos įspūdingą mecosopraną lygino su griaustinio jėga ir gyrė nepriekaištingą techniką. J. Gringytė nuolat kviečiama dirbti didžiausių Europos operos teatrų scenose – Londono karališkojoje „Covent Garden“ operoje, Anglų nacionalinėje operoje, Velso nacionalinėje operoje, Madrido karališkajame operos teatre, Palermo didžiajame teatre ir kituose. Jos talentą netrukus turės galimybę nemokamai išgirsti ir klasikinės muzikos gerbėjai Lietuvoje.

Po klasikinės muzikos dalies festivalyje bus galima pasimėgauti netikėtais žinomiausių Lietuvos populiariosios muzikos atlikėjų duetais – pamėgtos ir visiems atpažįstamos dainos, atliekamos skirtingų kartų ir muzikos stilių dainininkų, nepaliks abejingų: norėsis dainuoti kartu.

Vakaro kulminacija taps vieno populiariausių šiandienos škotų atlikėjo, Lewis Capaldi, pasirodymas.  Daugeliui jis gerai pažįstamas kaip romantiškų ir jausmingų hitų „Someone You Loved“, „Before You Go“ ar „Bruises“ atlikėjas, o Vingio parko scenoje pirmą kartą į Baltijos šalis atvykstantis dainininkas pristatys ir septynias naujas savo dainas. 

Nemokamas festivalis „Jaunas kaip Vilnius“ – vienas svarbiausių 2022 metų renginių, pasitinkant sostinės 700 metų jubiliejų. Jį inicijavo Vilniaus miesto savivaldybė, o jo įgyvendinimu rūpinasi oficiali Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūra „Go Vilnius“. Daugiau apie festivalį galite sužinoti čia: www.700vilnius.lt/jaunaskaipvilnius.

Pranešimą paskelbė: Živilė Karevaitė, Integrity PR

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą