Įvairenybės

Jau galvojate apie Šv. Kalėdas? Pasirūpinkite lauko girliandomis

Šv. Kalėdos mums lietuviams išties yra pačios didžiausios ir laukiamiausios metų šventės. Vargu ar surasime kitą puikesnę progą suburti visą šeimą ar draugų ratą prie šventinio stalo jaukiai papuoštuose namuose. Kalėdiniai papuošimai ir įvairios kalėdinės dekoracijos tampa vieni svarbiausių  šių švenčių akcentų. Netgi šiek tiek  perkrautas kalėdinėmis detalėmis namų interjeras ir sukurtas minimalus kičas gali tapti mielu, šventiniu akcentu.

Kaip žinia, pirmą įspūdį apie namus susidarome  vos įžengę į kiemą. Tad, kalbant apie kalėdines dekoracijas, tikriausiai, pirmiausia reikėtų pagalvoti apie kiemo kalėdinius papuošalus. Vieni populiariausių, ir vis dar neprarandančių žavesio žiemos šventinės puošybos elementų  – lauko girlianda.

Elektrinės  ar LED lemputės?

Elektrinėmis (gali būti halogeninės ir fluorescencinės) lempučių girliandomis dažniausiai puošiami uždaros patalpos, t.y. kambariai, koridoriai, mažesnės ir didesnės salės ir kt. Be to, jos yra pigesnės. Lauke naudojamos elektrinių lempučių girliandos piniginei bus šiek tiek finansiškai skausmingesnės. Gera žinia tai, jog prireikus jos gali būti naudojamos ir namų vidinių patalpų papuošimui. Specialistai teigia, jog bet kurios prekės, tame tarpe lempučių girliandų universalumas, visuomet esti racionalus ir ekonomiškas sprendimas.

Pastaruoju metu namų puošybai ir lauke, ir namo viduje vis dažniau  pasirenkamos LED lempučių girliandos. Pirmiausia – jos puikiai atlaiko net ir didžiausius šalčius. Antra – yra kokybiškos ir reikalauja mažai energijos. LED apšvietimo patvarumas yra didesnis, šios lemputės ilgai tarnauja. Nors prekybos vietoje jos yra brangesnės už elektrines  lemputes, tačiau jų tarnavimo laikas ilgesnis. Tad praėjus keleriems metams, galėsite drąsiai sakyti, jog, vis dėto, LED lempučių apšvietimas yra gerokai ekonomiškesnis.

Prekybininkai teigia, jog būtų nedovanotina nepaminėti dar vieno esminio skirtumo tarp elektrinių ir LED lempučių, kuris dažnai ir lemia, kokios rūšies kalėdinį apšvietimą pasirinks klientai. Elektrinės lemputės vertinamos dėl šiltos šviesos efekto, o LED šviestuvai paprastai tapatinami su šaltų tonų šviesa.

Lauko girliandų lempučių, tiek elektrinių, tiek LED,  dizainas išties yra gana įvairus. Kokį pasirinksite, priklauso nuo Jūsų skonio ar bendro visos šeimos sutarimo. Šiuo metu labai populiaru nuosavų namų prieangius ar daugiabučių namų butų balkonus puošti varveklių formos LED lemputėmis. Varvekliai gali šviesti pačiomis įvairiausiomis spalvomis. Pastebima, jog žmonės dažniausiai renkasi melsvą spalvą, nes ji geriausiai atspindi snieguotos  žiemos nuotaiką.

Kalėdinės lauko dekoracijos vis dažniau naudojamos ir vasaros metu. Tiesiog tereikia pasirinkti šiltesnės spalvos, galbūt šiek tiek blankesnes lemputes ir galėsite džiaugtis puikiu terasos apšvietimu iš šiltuoju metų sezonu.

Priminsime dar vieną svarbų aspektą. Šiuolaikinės kalėdinės girliandos pagamintos taip, jog perdegus vienai lemputei, kitos dega toliau. Tačiau visuomet galite įsigyti jutiklį, kuris pagal Jūsų pageidavimus automatiškai įjungs ir išjungs kalėdines šviesas pagal pageidavimą.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą