Gamta ir gyvūnai

J. Oleko komentaras po Europos Komisijos Europos žaliojo susitarimo pristatymo Europos Parlamente

Šiandien Europos Komisija Europos Parlamente (EP) vykusioje neeilinėje sesijoje pristatė Europos žaliąjį susitarimą. EP narys Juozas Olekas teigė, kad Lietuvai aktualiausi akcentai, kurie turi būti atspindėti susitarime – tiesioginių išmokų ūkininkams išlyginimas visoje Europoje bei reikiamos pagalbos užtikrinimas jauniems ūkininkams ir ūkininkaujančioms šeimoms.

„Džiaugiuosi, kad socialdemokratas Frans Timmermans ves šį gyvybingai reikalingą susitarimą Europos Komisijoje ir Sąjungoje. Mūsų planetos plaučiai yra miškai, o išgyvenimo šaltinis – tvari Žemė, iš kurios paimdami resursus, turime gerbti jos ribas ir limitus. Fenomenas, su kuriuo pasaulis susiduria šiuo metu yra tai, ko nei Europa, nei Pasaulis dar nematė. Naikinami, kertami ir nesustojamai liepsnojantys miškai, kurie aprūpina mus deguonimi, yra rimtame pavojuje.

Juos šiuo metu kai kurie mato kaip dar vieną šaltinį, dar vieną pasipelnymo šaltinį, kuris mums, Europos piliečiams, gali kainuoti ateitį ir išgyvenimą. Darnus žemės ūkis yra ne tik siekis. Darnus žemės ūkis yra išgyvenimo šaltinis šimtams tūkstančių europiečių, ateitis daugeliui jaunų, ūkininkaujančių šeimų. Mūsų tikslas turi būti padėti ir paremti šeimos ūkius ir ūkininkus, kurių veikla ir kasdienis gyvenimas aprūpina maistu ir darbu ne tik šeimas ir pačius ūkininkus, bet ir ženkliai prisideda prie globalių ekologinių, socialinių ir ekonominių problemų ir krizių sprendimo.

Rengiant naująją bendrą žemės ūkio politiką ekologinės krizės realijas atitinkanti miškų strategija bei Europos skirtingų šalių ūkininkų ir žemės ūkio paramos išlyginimas turi tapti ne tik mūsų prioritetais, bet ir pagrindiniais akcentais Europos žaliajame susitarime”, – teigė Europos Parlamento narys Juozas Olekas.

Pranešimą paskelbė: Tomas Bilevičius, Europos Parlamento narys Juozas Olekas

Parašykite komentarą