Namai

Įžvelgę potencialą, plovyklų tinklo plėtrą planuoja regionuose

Didžiausias Lietuvoje bekontakčių savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ plečiasi į regionus. Šiandien įvairiuose šalies miestuose veikiantis 17 oranžinių plovyklų tinklas per ateinančius dvejus metus planuoja išsiplėsti iki 31, per 2019 m. įrengiant iki 10 naujų plovyklų. Pernai nuplovę per 600 tūkstančių automobilių, „H2Auto“ šį skaičių per metus planuoja padvigubinti.

Prieš penkerius metus rinkai pristatyto tinklo atstovai pabrėžia, jog sparčią plėtrą leidžia besikeičiantis žmonių supratimas apie automobilio švarą ir tokio tipo paslaugų stoka rečiau apgyvendintose šalies vietovėse.

„Situacija Lietuvoje šiuo metu palanki, nes žmonės pradeda vertinti, kad švarus ir tvarkingas automobilis – gero jų įvaizdžio dalis. Jie nebelaukia lietaus, kuris „nuplauna mašiną“. Taip pat ateina suvokimas, jog negalima švarinti automobilių prie upės ar namų kieme – taip teršiama gamta, kitaip nei plovyklose, kur visi chemikalai, alyvos likučiai nubėga į specialius nuotekų įrenginius ir nepatenka į gruntinius vandenis“, – teigia plovyklų tinklo marketingo vadovė Edita Skruibienė.

Šiuo metu „H2Auto“ plovyklos įrengtos dvylikoje Lietuvos miestų. Jau dabar 70 proc. visų plovimų sudaro įvykdomi regionuose, už Vilniaus ir Kauno ribų. Artimiausiu metu numatyta plėtra į Gargždus, Rokiškį, Šakius, Vilkaviškį ir kitus miestus.

Gyventojai labiausiai pamėgo visą parą veikiančias savitarnos plovyklas – jos vertinamos dėl kainos ir kokybės santykio, kas itin aktualu regionuose.

„Leidimų gavimo terminai, projektavimo darbai gali kelti iššūkių vykdant plėtrą tiek didmiesčiuose, tiek regionuose. Tačiau nors regionuose šie procesai užtrunka kiek ilgiau, galiausiai problemos išsprendžiamos. Plėtra vykdoma su pozityviomis intencijomis: kuriame ir geriname infrastruktūrą gyventojams, naudojame žaliąją energiją, ekologišką sertifikuotą chemiją“, – apie plėtros iššūkius regionuose pasakoja E. Skruibienė.

Tačiau šiame versle, pasak tinklo atstovės, svarbūs ne tik išskirtinumai, bet ir pačių plovyklų lokacijos. Todėl vietų plovykloms įrengti tenka gerokai paieškoti. Jų paieška besirūpinančios nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Solid Real Advisors“ vadovo Aurimo Astramsko teigimu, tinkamų sklypų stoka regionuose gali tapti trukdžiu verslo plėtrai.

„H2Auto“ nuo kitų savitarnos plovyklų išsiskiria ne tik dėl aktyvios plėtros regionuose, bet ir savo lokacijų. Pagrindinis kriterijus – vietos patogumas gyventojui. Plovyklos įrengiamos miegamuosiuose rajonuose – ten, kur žmonėms patogu sustoti važiuojant namų link. Tokius specifinius kriterijus atitinkančius sklypus regionuose, kur būtų leidžiama komercinių objektų statyba, rasti nėra paprasta“, – teigia A. Astramskas.

Anot jo, šio tinko plovyklos įrengiamos didelio transporto srauto gatvėse, arčiau gyvenamųjų kvartalų, prekybos centrų aikštelėse, taip suteikiant galimybę vairuotojams nusiplauti mašiną šalia namų, vykstant pakeliui iš darbo ir išvengiant spūsčių miesto centre.

Oranžinės „H2Auto“ plovyklos veikia visą parą, bekontakčiu būdu. Automobiliai plaunami distiliuotu vandeniu, aukštu slėgiu, aktyviosiomis putomis bei blizginimo produktais, nenaudojant šepečių ir taip tausojant kėbulo dažus, jo nebraižant.

Pranešimą paskelbė: Dagnė Armonaitė, UAB „INK agency“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą