Sveikata

Išsausėjusi veido oda: „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė pataria, kaip to išvengti

Saulės vonios, aktyvus laisvalaikis ir visapusis atsipalaidavimas atostogų metu. Nieko keisto, kad įsibėgėjant karštajam sezonui daugelis pamiršta drėkinti savo veido odą. Visgi „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė perspėja, kad neprižiūrimos veido odos pasekmės vėliau ar anksčiau mus pasiveja. Todėl ji atskleidžia paprastus būdus, padėsiančius iš anksto užkirsti kelią veido odos išsausėjimui.

Saulė, vėjas, oro kondicionieriai, temperatūrų skirtumai lauke ir patalpose, užterštas oras ar netgi odos tipui nepritaikyta kosmetika. „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė teigia, kad tai tik keletas veido odos dehidrataciją iššaukiančių veiksnių.

„Šie išoriniai veiksniai pažeidžia mūsų odos apsauginį sluoksnį, todėl iš epidermio kur kas greičiau išgaruoja vanduo. Laikui bėgant oda ne tik išsausėja, bet ir tampa nebeatspari aplinkos veiksniams, suprastėja jos barjerinė funkcija ir regeneracija. Tai nulemia odos pleiskanojimą, ji atrodo pavargusi, praranda elastingumą ir skaistumą. Norint išvengti odos dehidratacijos, patariama vadovautis vos penkiomis paprastomis taisyklėmis, padėsiančiomis džiaugtis pridrėkinta oda visus metus“, – sako A. Vareikienė.

Drėkinkite odą visus metus

Geriausias būdas išvengti odos išsausėjimo vasarą – sąžiningai ją drėkinti visus metus, sako „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė. Visgi iki šiol tenka susidurti su dažnai pasitaikančia klaida, kada žmonės drėkinančias priemones pradeda naudoti tik jau susidūrus su pasėkmėmis. Iš tiesų atgaivinti išsausėjusią odą užtrunka nemažai laiko, todėl geriausia tam užkirsti kelią ir reguliariai ja rūpintis tiek žiemą, tiek vasarą.

Priemonių naudojimo eiga yra svarbi

„Tonikai, emulsijos, serumai ir kremai – tai tik dalis veido odos priežiūros priemonių. Norint pasiekti intensyvesnį drėkinimą, jas reikėtų naudoti tinkama eiga. Geriausia pradėti nuo lengviausiai įsigeriančių priemonių, palaipsniui pereinant prie „sunkesnių“. Ta pati taisyklė tinka ir kovojant su spuogais – priemones nuo jų reikėtų tepti prieš drėkinamąjį kremą. Taip jis „užrakina“ pastarųjų naudingąsias medžiagas mūsų odoje“, – pataria A. Vareikienė.

Kremą tepkite tik ant švarios odos

Drėkinamasis kremas padeda išlaikyti veido odos drėgmę. Tačiau „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė teigia, kad ši savybė signalizuoja ir dar vieną svarbų dalyką – taip kaip kremas mūsų odoje išsaugo drėgmę, taip jis gali „užrakinti“ ir ant veido odos likusius nešvarumus. Todėl tepkite jį tik ant švarios, ką tik sąžiningai nupraustos odos. Taip išvengsite nepageidaujamo bėrimo.

Nepamirškite pasirūpinti riebia oda

„Niekam ne paslaptis, kad sausą odą turintiems žmonėms patariama naudoti intensyviai ir giliai drėkinančias priemones. Tuo tarpu pasitaiko atvejų, kada riebios odos savininkai mano, kad jiems papildomai odos drėkinti nereikia. Iš tikrųjų visiems vienodai svarbu ją apsaugoti nuo išsausėjimo. O jeigu nerimaujama dėl užsikimšusių porų ar papildomo bėrimo, vertėtų rinktis lengvesnės sudėties kremus“, – pataria „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė.

Kremą įmasažuokite judesiais į viršų

Išnaudokite drėkinamąjį kremą visapusiškai, kaskart palepinant save švelniu veido savimasažu. „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė pataria įmasažuoti kremą švelniais į viršų kylančiais judesiais, o aplink akis ir lūpas – sukamaisiais. Tai ne tik padės geriau odai įsisavinti naudingąsias kremo medžiagas, bet ir apsaugos ją nuo suglebimo, ankstyvųjų raukšlių atsiradimo.  

Pranešimą paskelbė: Kamilė Rutkaitė, Eurovaistinė, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą