Studijos - Karjera

Įspūdinga freska – Lietuvos kultūros instituto dovana Kėdainių šviesiajai gimnazijai

Kėdainių šviesiosios gimnazijos vieną iš sienų papuošė įspūdinga freska. Tai – Lietuvos kultūros instituto dovana šiai ugdymo įstaigai. Instituto darbuotojai norėjo padovanoti penkioms šalies kultūros ir švietimo įstaigoms po meno kūrinį, todėl kreipėsi į garsią vitražistę Rasą Grybaitę. Ši menininkė gimnazijai ir nutapė įspūdingą freską.

Tad pastarąsias keletą savaičių Šviesiosios gimnazijos kiemelyje stovėjo šešis metrus siekiantys pastoliai, kurių viršuje darbavosi menininkė R. Grybaitė. Birželio 8 dieną garsi kūrėja užbaigė savo įspūdingą tapybos darbą, kuris nuo šiol puošia įstaigos vidinį kiemelį.

Naująjį kūrinį apžiūrėjo ir su pabaigtuvėmis menininkę pasveikino Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Čerenkovas. R. Grybaitei – vieno žymiausių Lietuvos skulptorių Vinco Grybo anūkei – jis perdavė mero Sauliaus Grinkevičiaus sveikinimo žodžius, padėką už puikų ir kruopštų darbą bei įteikė atminimo dovanėlę.

„Kėdainius atvažiavau daryti vitražo, tačiau šioje renesansinės architektūros erdvėje nuspręsta nenaudoti vitražo, nedangstyti langų, o ant vienos iš sienų daryti tapybos darbą. Dirbti tokiame aukštyje ir dideliame karštyje buvo nemažas iššūkis. Taip pat kiek trikdė ir mokinių judėjimas, nes paskutinės mokslo metų dienos jiems yra gana įtemptos. Buvo ir tokių moksleivių, kurie domėjosi, ką veikiu, koks bus tapybos darbas. Galutinis rezultatas mane džiugina. Tikiu, kad jis juo džiaugsis ir mokyklos bendruomenė bei svečiai“, – kalbėjo R. Grybaitė.

Freskoje menininkė nutapė realaus žmogaus dydžio figūras: centrinėje dalyje stovi mokyklos įkūrėjas Jonušas Radvila, šalia pavaizduotas šios giminės herbas, Šviesiosios gimnazijos pastatas, meno ir mokslo mūzos, kurios sveikina gimnazijos įkūrėją bei mokyklos bendruomenę, turinčią tokią gražią švietimo įstaigą. Šiame kūrinyje įamžintas meno ir mokslo triumfas.

„Džiaugiamės, kad Lietuvos kultūros instituto kvietimu, į Šviesiąją gimnaziją atvyko ši menininkė ir sukūrė tokį nuostabų aukštos meninės kokybės kūrinį. Tai – didelė dovana net tik šiai įstaigai, bet ir mūsų miestui“, – sakė V. Čerenkovas.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas už svarią pagalbą taip pat padėkojo UAB „Fortera“ ir UAB „Apdaila“.

Kėdainių rajono savivaldybės informacija

Pranešimą paskelbė: Astijus Krauleidis, Kėdainių rajono savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą