Studijos - Karjera

Iškilmingoje ceremonijoje inauguruotas VILNIUS TECH rektorius prof. dr. Romualdas Kliukas

Gegužės 6 dieną iškilmingai inauguruotas Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) rektorius prof. dr. Romualdas Kliukas. VILNIUS TECH Didžiojoje auloje naujasis rektorius prisiekė universitetui ir jo bendruomenei.

Išrinktajam rektoriui buvo įteikti valdžios simboliai: skeptras ir antspaudas, sėkmingo vadovavimo ir prisiimtos atsakomybės simboliai, grandinė, VILNIUS TECH bendruomenės simbolis ir kepurė, išminties simbolis. Be tradicinių insignijų, rektoriui buvo įteikta ir nauja – skaitmeninė insignija, kuri atrakina virtualią studijų ir mokslo erdvę, simbolizuojanti skaitmenizacijos procesą bei pabrėžianti VILNIUS TECH ateities kryptį.

Iškilmėse dalyvavo ne tik universiteto bendruomenė, bet ir Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, europarlamentarės Aušra Maldeikienė ir Rasa Juknevičienė, LR Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, kviestiniai kitų šalies universitetų rektoriai, taip pat žymūs visuomenės veikėjai ir kiti garbūs svečiai.

Inauguracinė rektoriaus kalba – apie technologijas ir vertybes

Savo inauguracinėje kalboje rektorius akcentavo universiteto reikšmę valstybės pažangai bei raidai ir augančią technologijų įtaką moksle, versle, visuomenėje ir kasdieniame kiekvieno žmogaus gyvenime. „Technologijos tampa esminiu rytojaus pasaulio kūrybos įrankiu, padedančiu įveikti bet kokius iššūkius. Jau dabar esame viena iš svarbiausių šalies mokslo institucijų, kiekvieną dieną padedame įveikti ketvirtosios pramonės revoliucijos iššūkius ne tik tradicinei Lietuvos pramonei, bet ir besikuriančioms kūrybinių industrijų ar kosmoso įmonėms“, – sakė rektorius.

Rektorius taip pat atkreipė dėmesį, kad universitetas yra patrauklus ne tik Lietuvos, bet ir užsienio studentams, dėstytojams bei mokslininkams ir pažadėjo skatinti tarptautiškumą – vykdyti tarptautinę tinklaveiką, plėsti dalyvavimą ATHENA Europos universitetų aljanse.

Kalbėdamas apie studentus, nuo kurių priklauso Lietuvos ateitis, rektorius pabrėžė universiteto siekį perduoti ne tik mokslo žinias, bet ir demokratinio pasaulio vertybes, kurios ypač svarbios šiandien, karo Ukrainoje fone ir akcentavo universiteto indėlį ugdant pilietiškumą, patriotiškumą bei puoselėjant atsakomybės už savo šalį jausmą.

Rektorius padėkojo ir partneriams, verslo įmonėms, kurios aktyviai prisideda prie universiteto veiklos – dalinasi žiniomis, organizuoja studentams praktiką, skiria stipendijas ir tvirtino, kad universiteto ir verslo bendradarbiavimas ateityje tik stiprės.

Svarbiausiu universiteto sėkmės veiksniu rektorius įvardijo žmones ir pakvietė bendruomenę kartu siekti naujų aukštumų. „Aukštuma – tai mūsų svajonė. Tai nuolatinis siekis kiekvieno mūsų atskirai kaip asmenybių, šios bendruomenės narių, tiek ir visų kartu – kaip prestižinio Europos technikos universiteto. Visi sutarėme, kad svajonę matome kaip keturias aukštumas: gerinti studento patirties kelionę studijų metais, verslo partneriams teikti žiniomis pagrįstus pažangius sprendimus, per alumnus prisidėti prie geresnio rytojaus kūrimo visuomenėje ir bendrai būti tarptautiniu traukos centru talentams, verslui ir mums patiems“, – sakė rektorius.

Kalbos pabaigoje rektorius išreiškė viltį, kad universitetas augs puoselėdamas tvarumą, kūrybiškumą, atvirumą, inovatyvumą, o studentai iš universiteto išsineš geriausias gyvenimo pamokas.

Inauguruotą rektorių pasveikino ir Seimo pirmininkė, ir kolegos rektoriai

Iškilmėse dalyvavusi Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, palinkėjusi rektoriui sėkmės darbuose, užsiminė, kad šalyje svarbu turėti aukščiausio lygio techniškąjį universitetą. „Lietuva jau yra globalaus mokslo ir studijų pasaulio dalimi. Ji jau yra pribrendusi aukščiausio lygio techniškajam universitetui. Tikiu, kad VILNIUS TECH yra ta vieta, kur tai taps realybe“, – teigė Seimo pirmininkė.

Lietuvos universitetų rektorių konferencijos prezidentas, Vilniaus universiteto rektorius prof. dr. Rimvydas Petrauskas visų rektorių vardu pasveikino kolegą ir palinkėjo toliau vesti universitetą sėkminga kryptimi. „Technologiniai, inžineriniai mokslai yra tai, ko reikia visai šaliai. Turėtume dėti visas pastangas, kad įtikintume jaunąją kartą rinktis šiuos mokslus“, – sakė rektorių konferencijos prezidentas. Prof. dr. Romualdui Kliukui buvo įteiktas ir simbolinis rektorių konferencijos ženklelis.

Meras Remigijus Šimašius pažadėjo, kad Vilniaus miestas toliau bus konstruktyvus universiteto partneris ir atkreipęs dėmesį į rektoriaus kaip lyderio vaidmenį, paragino tvirtai vesti universitetą į priekį.

Lietuvos pramoninkų konfederacijos generalinis direktorius Ričardas Sartatavičius sveikinimo kalboje užsiminė apie verslo bei mokslo bendradarbiavimo svarbą ir tvirtino, kad šiais laikais išlikti konkurencingam bei įveikti iššūkius neįmanoma be stipraus universiteto.

Pranešimą paskelbė: Neda Černiauskaitė, Vilniaus Gedimino technikos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą