Laisvalaikis

Iš žmonių įrašų sukurtas sveikinimas jubiliejaus proga nupiešė įspūdingą Vilniaus miesto mozaiką

Madagaskaras, Tailandas, Japonija, JAV, Švedija, Čekija, Ukraina, Lietuva – iš įvairių pasaulio vietų skriejo sveikinimai sostinei 700-ojo gimtadienio proga. Žinomi šalies muzikantai, atlikėjai, dailininkai, aktoriai, režisieriai, sportininkai, kultūros ir visuomenės veikėjai, vilniečiai ir miesto fanai atsiliepė į specialiai jubiliejui sukurtos programėlės „Once in Vilnius“ komandos kvietimą ir įteikė miestui išskirtinę dovaną – ilgiausią pasveikinimą. 

Suvienijo būrį garsių asmenybių

„Linkiu Vilniui, kad jis visada būtų ta vieta, į kurią norisi grįžti iš pasaulio kelionių“, – linki menininkas Algimantas Kriščiūnas. Nestokodama humoro būti kietam kaip riešutas palinki Monika Dirsytė, švęsti garsiai ir audringai, tik kitą dieną nestaugti vilku motyvuoja Richardas Jonaitis. O štai Aleksandras Pogrebnojus nupiešia ateities Vilniaus viziją, rodydamas pro langą mirgantį Tokijo miestą. 

Tai tik maža dalis linkėjimų, kuriuos galima pamatyti sveikinime Vilniui, kuris įkeltas į programėlės „Once in Vilnius“ YouTube paskyrą. Linkėjimai sostinei skamba anglų, ispanų, ukrainiečių, rusų kalbomis, taip pat  lietuviška muzika ir dainomis – prie sveikintojų būrio žmonės jungėsi kolektyvais, tad galima pamatyti grojantį Vilniaus džiazo orkestrą ar dainuojančius darželinukus. 

Nuotaikingai sulipdytame vaizdo įraše įamžinti linkėjimai ne tik miestui, bet ir jo žmonėms. „Noriu visiems palinkėti turėti daugiau akimirkų, kuomet gebėtume mes sustoti, pasidžiaugti, apsidairyti, kas mus supa, kartais netgi pasididžiuoti tuo, nes dažnu atveju žmonės labai  pripranta ir nebemoka vertinti to, kas juos supa arba kur gyvena“, – vertinti kasdienybės akimirkas ragina šalyje žinoma vilnietė Indrė Stonkuvienė. 

Sveikintojų žodžiai kuria įspūdingą Vilniaus miesto mozaiką

 „Toks įvairialypis, toks universalus, toks paslaptingas, toks turtingas savo istorija, toks žalias, toks kūrybiškas, toks pašėlęs, toks kosmopolitiškas, taip, t. y. kosmosas“, –  taikliai kone vienu ypu suberia Vilniaus miestą puikiai atspindinčius žodžius aktorius Leonardas Pobedonoscevas. 

Sostinė sveikintojų akyse yra jaunas, šiuolaikiškas miestas, tačiau puikiai savyje talpinantis ir ankstesnių laikmečių dvasią. Svetingas, energingas, žalias, europietiškas miestas, pelnęs užsienio svečių simpatijas. Tokį Vilnių užfiksuoti ir dar atrasti naujų, nematytų, negirdėtų bruožų siekia programėlės „Once in Vilnius“ kūrėjai, kviečiantys vilniečius ir miesto svečius programėlėje dalintis ne tik sveikinimais, bet ir kasdienybės akimirkomis. 

Iš programėlės medžiagos montuos ilgametražį filmą apie Vilnių

Pasak Ž. Diavaros, „Once in Vilnius“ tarnauja ne tik kaip platforma sveikinimams ir palinkėjimams surinkti. Kiekviena į programėlę įkelta nuotrauka ar vaizdo įrašas pretenduoja tapti ilgametražio filmo apie Vilnių dalimi. Šių metų pabaigoje profesionalių režisierių komanda iš visos programėlėje patalpintos medžiagos atrinks 700 kadrų, iš kurių sumontuos filmą „Once Upon a Time in Vilnius“. Tai bus pirmas filmas šalies istorijoje, kuris turės tiek bendraautorių. 

„Ne tik šventiniai momentai daro mūsų gyvenimą gražų, maži stebuklai slypi ir kasdienybėje. Apskritai visas gyvenimas yra kaip filmas, tad verta fiksuoti viską, ką veikiate, ką jaučiate. Parodykite savo išgyvenimus, emocijas, supančius žmones, jų džiaugsmus ir kasdienines veiklas”, – drąsiai kelti užfiksuotas gyvenimo akimirkas sostinėje ragina programėlės vystytoja Živilė Diavara. 

Pasak Ž. Diavaros, dažniausiai viešojoje erdvėje yra matomi ir jau atpažįstami Vilniaus senamiesčio vaizdai. Todėl su „Once in Vilnius“ programėlės pagalba tikimasi atrasti ne mažiau įspūdingų gatvelių, skverų, pastatų, ar net individualių erdvių ir kituose Vilniaus rajonuose. 

„Pasidalinkite savo realybe, tuo Vilniumi, kurį matote. Parodykime vienas kitam ir atvykstančiam dar nematytą, negirdėtą, neragautą Vilnių, juk tikrai turime kuo didžiuotis”, – skatina programėlės vystytoja Živilė Diavara.  

Pernai rudenį startavusi programėlė „Once in Vilnius“ šiuo metu jau vienija daugiau nei 1800 vartotojų. 

Bendrą sveikinimą Vilniui  700 metų jubiliejaus proga galite pamatyti „Once in Vilnius” YouTube paskyrojehttps://www.youtube.com/@onceinvilnius

___

Nemokamą programėlę „Once in Vilnius“ į išmanųjį telefoną galima atsisiųsti iš „Google Play ir „App Store elektroninių parduotuvių. 

Daugiau informacijos apie šį projektą rasite: www.onceinvilnius.com.   

Projektas „Kartą Vilniuje“ yra skirtas Vilniaus 700 jubiliejui, kuris švenčiamas 2023 metais, kai prieš 700 metų Vilnius pirmą kartą buvo paminėtas istoriniuose rašytiniuose šaltiniuose. Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotą jubiliejaus šventės programą „Vilnius 700” kuruoja Vilniaus turizmo ir plėtros agentūra „Go Vilnius”.  Daugiau informacijos apie Vilniaus 700 jubiliejui skirtus renginius rasite tinklalapyje www.700vilnius.lt.  

Pranešimą paskelbė: Rytis Gerlikas, UAB „coagency”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą