Studijos - Karjera

Iš pavasario persikėlę teatrų forumo renginiai kviečia žiūrovus sugrįžti į sales

Nors Covid-19 pandemija sukūrė ne pačias palankiausias sąlygas teatro mylėtojams, Lietuvos universitetų teatrai tęsia savo veiklą ir kviečia žiūrovus į XXI Tarptautinį universitetų teatrų forumą „Vivat, Theatrum, vivat!“. Jis skirtas paminėti pirmo studentiško teatro spektaklio Lietuvoje 450-ies metų sukaktį.

„Žmogaus moralė yra neatsiejama nuo mūsų, kaip individų, ir visuomenės būties suvokimo. Moralės klausimas niekada nepraranda savo aktualumo, todėl šiemet grįžtame prie teatro ištakų Lietuvos kultūroje – minime jau 450-ąsias Stéfano Tucci moralité komedijos Hercules (1570 m.) sukūrimo metines. Tam skirti renginiai turėjo vykti dar gegužės mėnesį, bet dėl karantino teko perkelti jų datą į rudenį. Labai gaila, kad dėl saugumo reikalavimų sąlygotų apribojimų į Lietuvą negalėjo atvykti užsienio universitetų teatrų trupės, tačiau jos atsiuntė spektaklių įrašus ir tokia forma įsilies į bendrą forumo programą, tęs studentiško teatro tradiciją Lietuvoje“, – pasakoja Vilniaus Gedimino technikos universiteto (Vilnius Tech) teatro studijos „Palėpė“ režisierius Olegas Kesminas.

Tarptautinis universitetų teatrų forumas kelia klausimą, ar egzistuoja konfliktas tarp senųjų ir naujųjų dievų: ar bendruomenės tikslai yra svaresni nei atskirų jos narių, ar vis tik visuomenės tvarumą užtikrins išlaisvintas individas. Aktualizuoti šią temą skatina pastebėjimai, kaip asmeninės individų ambicijos kelia iššūkius bendruomenėse, keičia tradicines visuomenes, galų gale, daro įtaką politinėms ir geopolitinėms situacijoms, ir tuo pačiu kvestionuoja nusistovėjusias moralės normas.

Kiekvienais metais forumo dalyviai ir žiūrovai kviečiami dalyvauti teatralizuotose akcijose. Tai įvairios kūrybinės edukacinės veiklos, atskleidžiančios forumo temą, įtraukiančios į veiksmą ne tik dalyvius, bet ir žiūrovus.

„Šių metų forumo temą bandysime pristatyti taip, kaip, galbūt,  tai darė senojo Vilniaus universiteto (VU) teatro auklėtiniai – organizuosime teatralizuotą eiseną, kurioje dalyvaus forumo rengėjai: VU dramos teatras, VU kinetinis teatras, Vilnius Tech teatras studija „Palėpė“ ir žiūrovai. Eisenoje dalyviai sieks vizualizuoti moralines vertybes alegoriškais personažais iš Heraklio žygių“,  – atskleidžia O. Kesminas.

Anot jo, ši akcija – tai galimybė pakeliauti laiku ir nors akimirkai pabūti pirmaisiais studentiško teatro Lietuvoje aktoriais.

Tarptautinio universitetų teatrų forumo renginiai ir spektakliai vyks rugsėjo 20–26 dienomis. Visi renginiai – nemokami, organizatoriai ragina nepamiršti dėvėti apsauginių veido kaukių. Daugiau informacijos ir renginių programą galima rasti https://koturnos.lt/program-2020/  ir www.teatraspalepe.lt

Pranešimą paskelbė: Agnė Augustinaitė, Vilniaus Gedimino technikos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą