Technologijų naujienos

„iPhone 13“ ar „iPhone 13 Pro“ – ką pasirinkti

Jei šiemet planuojate įsigyti naują „iPhone“, galite rinktis iš kelių modelių – „iPhone 13“ ir „iPhone 13 Pro“. Iš pirmo žvilgsnio šie du modeliai yra labai panašūs. Jie abu turi 6,1 colio ekraną ir „A15 Bionic“ procesorių, tačiau pažvelgus atidžiau galima pastebėti ir keletą esminių skirtumų. Todėl jei jūs bandote nuspręsti, kurį iš šių modelių turėtumėte įsigyti ir kurie priedai telefonams būtų tinkamiausi jūsų būsimam naujam išmaniajam telefonui, pateikiame „iPhone 13“ ir „iPhone 13 Pro“ modelių palyginimą.

Ekranas

„iPhone 13“ ir „iPhone 13 Pro“ turi 6,1 colio ‚Super Retina XDR“ ekraną, kuriame naudojama OLED technologija ir kurio raiška yra 2532 x 1170 taškų, o ekrano taškų tankis – 460 dpi. Tačiau „iPhone 13 Pro“ pasižymi maksimaliu 1000 nitų ryškumu, o „iPhone 13“ – 800 nitų. Kaip bebūtų, HDR turinio atveju abu šie modeliai gali pasiekti maksimalų 1200 nitų ryškumą.

Kalbant apie „iPhone 13‘ ir „iPhone 13 Pro“ ekranus, vertėtų įvardinti vieną esminį skirtumą, kuris yra „ProMotion“ technologija. „iPhone 13 Pro“ naudojama „ProMotion“ technologija pirmą kartą „iPhone“ suteikia adaptyvų iki 120 Hz atnaujinimo dažnį. Tai reiškia, kad „iPhone 13 Pro“ ekrano atnaujinimo dažnis gali svyruoti nuo 10 Hz iki 120 Hz, priklausomai nuo to, ką darote savo įrenginyje. Dėka šios technologijos naudojimasis išmaniuoju telefonu tampa sklandesnis ir efektyvesnis. Žinoma, nereikėtų pamiršti ir kitų „iPhone 13“ bei „iPhone 13 Pro“ ekrano funkcijų, pvz., „True Tone“, plačios spalvų gamos, „Haptic Touch“ ir kt.

Našumas ir akumuliatoriaus veikimo laikas

Tiek „iPhone 13“, tiek ir „iPhone 13 Pro“ išmaniajame telefone veikia „A15 Bionic“ procesorius. Šiame „A15 Bionic“ procesoriuje taip pat įdiegtas naujas 16 branduolių „Neural Engine“, skirtas mašininio mokymosi ir dirbtinio intelekto užduotims atlikti. Vienas iš skirtumų tarp „iPhone 13“ ir „iPhone 13 Pro“ yra tas, kad pirmajame yra 4 branduolių GPU, o antrajame – 5 branduolių CPU. Nors dar nėra aišku, ar vartotojai šį skirtumą akivaizdžiai pajus, tačiau tai yra reikšmingas pokytis, nes „Apple“ pirmą kartą taip segmentuoja „iPhone 13“ išmaniųjų telefonų liniją.

Kalbant apie operatyviąją atminį – „iPhone 13“ turi 4 GB operatyviosios atminties, o „iPhone 13 Pro“ – 6 GB. Tuo tarpu abu modeliai pasižymi pastebimai geresniu baterijos veikimo laiku, palyginti su jų pirmtakais. Remiantis „Apple“ teiginiais, „iPhone 13 Pro“ kai kuriose srityse gali lenkti „iPhone 13“, pvz., vaizdo įrašų atkūrimas „iPhone 13“ yra iki 15 val., o „iPhone 13 Pro“ iki 20 val.

Abu šie išmanieji įrenginiai palaiko greitąjį įkrovimą, kad su 20 W maitinimo adapteriu per 30 minučių būtų įkrauta iki 50 %. Taip pat palaikomas 7,5 W „Qi“ belaidis įkrovimas ir 15 W belaidis įkrovimas naudojant „MagSafe“ belaidį įkroviklį.

Dizainas

Dizaino požiūriu „iPhone 13“ ir „iPhone 13 Pro“ yra labai panašūs. Tačiau vienas esminių skirtumų yra tas, kad „iPhone 13“ pagamintas iš „Apple“ vadinamo „aerokosminio lygio aliuminio“, o „iPhone 13 Pro“ – iš „chirurginio lygio nerūdijančio plieno“. Tai reiškia, kad „iPhone 13“ turi šlifuoto aliuminio apdailą, o „iPhone 13 Pro“ – blizgančią nerūdijančio plieno apdailą. Dėl naudojamų medžiagų skirtumo „iPhone 13 Pro“ yra šiek tiek sunkesnis už „iPhone 13“ – „iPhone 13“ sveria 174 gramus, o „iPhone 13 Pro“ – 204 g. Tuo tarpu šių dviejų modelių išmatavimai yra vienodi. Be to, verta paminėti, kad šie du modeliai gali atlaikyti panardinimą į 6 metrų gylį net iki 30 minučių.

Fotoaparatas

Tai, kur iš tikrųjų pradedame pastebėti skirtumus tarp „iPhone 13“ ir „iPhone 13 Pro“, yra kameros technologija. „iPhone 13“ turi dvigubą 12 MP kamerų sistemą su plačiajuoste ir itin plačiajuoste kameromis galinėje dalyje. Tuo tarpu priekyje yra 12 MP f/2,2 diafragmos asmenukių kamera. Savo ruožtu „iPhone 13 Pro“ turi trijų objektyvų kamerų sistemą galinėje dalyje ir LiDAR skenerį. Trijų objektyvų kamerų sąranką sudaro teleobjektyvo, plačiajuostė ir itin plačiajuostė kameros. Priekyje yra tokia pati 12 MP kamera su f/2,2 diafragma kaip ir jau minėtame „iPhone 13“ modelyje.

Vaizdo įrašymas

Kalbant apie vaizdo įrašymą, tiek „iPhone 13“, tiek „iPhone 13 Pro“ palaiko iki 4K vaizdo įrašymą 24 fps, 25 fps, 30 fps arba 60 fps sparta, taip pat HDR vaizdo įrašymą su „Dolby Vision“ iki 4K 60 fps sparta. Abiejuose išmaniuosiuose įrenginiuose taip pat veikia „Cinematic‘ režimas, skirtas vaizdo įrašams su nedideliu lauko gyliu įrašyti 1080p raiška 30 fps greičiu. Tačiau vienas pastebimas skirtumas yra tas, kad „iPhone 13 Pro“ palaiko „Apple ProRes“ vaizdo įrašų įrašymo standartą iki 4K esant 30 fps. Tai svarbi funkcija profesionaliems videografams, norintiems išgauti aukščiausią kokybę ir mažiausią įmanomą suspaudimą.

Ryšys

Kaip ir jų pirmtakai, „iPhone 13“ ir „iPhone 13 Pro“ palaiko 5G ryšį. „Apple“ teigia, kad tai užtikrina „itin spartų atsisiuntimą ir aukštos kokybės transliacijas“. Tai apima mmWave 5G ryšio palaikymą, taip pat sub-6GHz 5G ryšį.

Priedai telefonams

Atsižvelgdama į aplinkosaugos sumetimus, „Apple“ šiemet į „iPhone“ dėžutes nebededa ausinių ir įkrovimo adapterio. Todėl naudinga paminėti ir kurie telefonų priedai galėtų būti įsigyti papildomai, kad savo naujuoju išmaniuoju telefonu galėtumėte naudotis kaip įmanoma patogiau ir sklandžiau:

  • „Native Union Drop“ 10 W Qi įkroviklis;
  • „iPhone 13“ ir Apple iPhone 13 Pro deklai;
  • „Anker“ 30 W USB-C sieninis įkroviklis;
  • USB-C – „Lightning“ laidas;
  • „Lightning“ ir 3,5 mm ausinių adapteris arba laidas.

Kaina

Kalbant apie kainas, šiandien „iPhone 13“ kainos prasideda vidutiniškai nuo 850 EUR už 128 GB atmintį, o „iPhone 13 Pro“ – nuo 1070 EUR už 128 GB atmintį. Žinoma, tai tiesiogiai priklauso nuo pardavėjų ir taikomų akcijų.

Taigi, ką pasirinkti?

Kaip jau turbūt pastebėjote, „iPhone 13“ ir „iPhone 13 Pro“ turi daug panašumų, susijusių su dydžiu, forma ir našumu. Tačiau yra keletas pastebimų skirtumų kalbant apie kamerą ir ekraną. Skirtingai nei praėjusiais metais, kai „iPhone 12“ ir „iPhone 12 Pro“ turėjo tą pačią ekrano technologiją, „iPhone 13 Pro“ turi naują „ProMotion“ ekrano technologiją. Be to, „iPhone 13 Pro“ turi įspūdingesnę kameros komplektaciją su „ProRes“ vaizdo įrašymo funkcija, trijų objektyvų konstrukcija ir kt.

Žinoma, „iPhone 13“ savo funkcijas atlieka kuo puikiausiai ir jis geba susidoroti su bene bet kuria jam patikėta užduotimi, todėl nenorint patirti didesnių išlaidų, galima rinktis ir šį modelį. Tuo tarpu, jei biudžetas yra didesnis ir norite filmuoti profesionalaus lygio vaizdo įrašus ir pasinaudoti jau minėta „ProRes“ vaizdo įrašymo funkcija, „iPhone 13 Pro“ galėtų būti puikus pasirinkimas.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą