Studijos - Karjera

Investicija į ateitį: LSMU Kaune atveria kelią naujiems projektams

Kaune tęsiasi svarbūs pokyčiai – minint Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) dešimtmetį, rugsėjo 18 d. laiko kapsulių įkasimu pradedami įgyvendinti net keli mokslui, studijoms, klinikinei ir veterinarinei veiklai svarbūs projektai. Artimiausiais metais mieste rengiamasi statyti naują, didžiausią Lietuvoje gyvūnų kliniką, ypač modernų Branduolinių tyrimų centrą, taip pat universitete bus sukurta Odontologijos fakulteto mokslo ir studijų bazės infrastruktūra.

Pasidžiaugta ir sėkmingai įvykdytais projektais – atidarytas Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo centras, atidengiamos padėkų lentos prie baigiamo įrengti Slaugos fakulteto.

Sveikindamas LSMU akademinę bendruomenę su svarbiu pirmuoju veiklos jubiliejumi, Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pabrėžė, kad laikas ir pasiekta pažanga parodė, jog prieš dešimtmetį priimtas sprendimas sujungti dvi stiprias aukštąsias mokyklas buvo teisingas.

„Laiku priimti strateginiai sprendimai ir dviejų akademijų mokslinio potencialo sinergija išaugino stiprų Lietuvos sveikatos mokslų universitetą. Tai puikus pavyzdys“, – sakė premjeras.

Universiteto bendruomenei S. Skvernelis linkėjo būti drąsiems, nebijoti keisti, eksperimentuoti, klysti, nes visa tai – dėl mūsų ateities perspektyvų ir pažangos.

„Šiandien matyti, jog sprendimai, kuriuos anuomet priėmė drąsūs ir protingi žmonės, sunkiai įgyvendinti svarbūs strateginiai universitetų sujungimo dalykai – daugiau nei pasiteisino. Džiugu, jog LSMU turime intelektualinį potencialą, kuris gali naujoves diegti, naudoti, suteikti aukščiausios kokybės paslaugas pacientams.

Visi projektai svarbūs ne vien universitetui, o ir šalies mastu. LSMU yra vieta, kuria tikrai pagrįstai galime didžiuotis, ir žvelgiant į šiuos pokyčius, apima ypatingas pasididžiavimas Lietuva“, – kalbėjo LR sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, palinkėjęs universitetui tolesnio augimo ir klestėjimo.

LSMU rektoriaus prof. Remigijaus Žaliūno teigimu, universitete vykstantys pokyčiai labai svarbūs ir miestui, ir visai šaliai – neįmanoma jų pasiekti be visos bendruomenės pastangų. „Naujausi universiteto projektai atliepia ateities mokslo, studijų ir klinikinės praktikos pažangą. Ši pažanga būtų neįmanoma ir be mūsų specialistų. Idėjas šiems projektams generuoja jauni žmonės, kurie ir ateityje garsins universitetą ir šalies vardą“, – kalbėjo prof. Remigijus Žaliūnas.

Atitiks aukščiausius reikalavimus

Kaune, Užnemunės gatvėje, 3 hektarų sklype iškilsianti naujoji, didžiausia šalyje šiuolaikiškai įrengta LSMU gyvūnų ligoninė atitiks aukščiausius technologinius ir biologinės saugos reikalavimus. Ligoninė bus pritaikyta ne tik praktinei veterinarijos veiklai, bet ir praktinėms veterinarinės medicinos klinikinių dalykų studijoms, ji bus lengvai pasiekiama studentams, dėstytojams ir į ją besikreipiantiems pagalbos.

Branduolinių tyrimų centre, kuris planuojamas statyti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninėje Kauno klinikose, bus įdiegtos pažangiausios šių dienų technologijos, kurios bus naudingos ne tik klinikinėje veikloje, bet ir plėtojant mokslinius tyrimus.

Šio tyrimų centro svarbą pacientams, Lietuvos medicinai ir mokslui pažymėjo ir Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis. „Būsimasis Branduolinių tyrimų centras – labai svarbus žingsnis Lietuvos medicinai. Lietuvoje daugybė onkologinių, kardiologinių, neurologinių ligonių, kuriems ankstyva diagnostika praktiškai reiškia bilietą į gyvenimą“, – kalbėjo premjeras.

Naujoji LSMU Odontologijos fakulteto infrastruktūra mokslininkams ir kitiems tyrėjams padės vykdyti įvairius, aukščiausio tarptautinio lygmens tyrimus, kurti ir diegti inovatyvias odontologijos srities pedagogikos metodikas, teikti aukščiausio lygio klinikinį gydymą. Čia bus siekiama mokslo, verslo ir viešojo sektoriaus organizacijų bendradarbiavimo plėtros, tarpdisciplininių mokslų plėtros, taip pat bus kuriamos naujos, inovatyvios technologijos, pritaikomos praktikoje.

Šie svarbūs objektai planuojami žvelgiant į ateitį, o naujasis LSMU Slaugos fakultetas jau baigiamas įrengti. Fakulteto studijų ir mokslo bazė universitete sujungs kompetencijas ir infrastruktūrą: nauja specializuota įranga aprūpintose auditorijose bus rengiami ir tobulinami aukščiausios kvalifikacijos slaugos, reabilitacijos, sporto medicinos sričių specialistai. Doktorantai ir mokslininkai fakultete plėtos mokslo tyrimus, bus stiprinamas tarptautinis bendradarbiavimas ir fakulteto, kaip Pasaulio sveikatos organizacijos bendradarbiaujančio centro, veikla.

Plėsdamas sveikos visuomenės ugdymo misiją, šiais mokslo metais universitetas atidaro dvi jaunajai kartai sveikai ugdyti skirtas įstaigas. Duris atveria Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo centras – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos filialas Pradinė mokykla ir Kauno klinikų lopšelis-darželis „Lašeliai“. Mokykla ir darželis ugdys savimi pasitikinčias, kūrybiškas, savarankiškas ir sveikas asmenybes.

Pranešimą paskelbė: Rasa Masiokaitė, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą