Studijos - Karjera

Intelektinės nuosavybės reikšmė verslui: patarimai iš ekspertų lūpų MITA renginyje

Balandžio 26-ąją visame pasaulyje minima intelektinės nuosavybės (PIN) diena. Siekdamas paskatinti intelektinės nuosavybės produktų kūrimą bei didinti žinias apie jų apsaugą, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) projektas „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ (GMI) kviečia į renginį „Intelektinės nuosavybės svarba verslui“, kurio metu teisininkai, mokslininkai ir gyvybės mokslų srities ekspertai pasidalins įžvalgomis apie patentų naudą, dažniausiai kylančius ginčus intelektinės nuosavybės srityje, paramą verslui ir išradėjams bei kitas aktualijas.

„Praktiškai kiekvienas verslas nuo veikimo pradžios sukuria daugiau ar mažiau intelektinės nuosavybės objektų. Deja, jie gali būti įdomūs ne tik klientams, bet ir konkurentams. Šio nematerialaus turto apsauga ypač aktuali gyvybės mokslų srityje siekiant apsaugoti išradimus, kad pasinaudodami turima apsauga išradėjai galėtų sėkmingai plėtoti verslą. Tam neabejotinai reikia išmanyti intelektinės nuosavybės apsaugos būdus, susipažinti su patentavimo procedūromis, kriterijais“,– pasakoja projekto „Gyvybės mokslų industrijos plėtros skatinimas“ vadovas Tomas Vitkauskas.

Europos Sąjungos intelektinės nuosavybės tarnybos ir Europos patentų tarnybos tyrimo duomenimis, smulkus ir vidutinis verslas, kuris turi bent vieną apsaugotą intelektinės nuosavybės objektą, turi 21% didesnę tikimybę augti. Tai vis labiau vertina ir patys kūrėjai – Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) 2020 m. ataskaitos duomenimis, 2020 m. patentinių paraiškų kiekis augo 4 proc. ir pasiekė 275 900 paraiškų – tai didžiausias kada nors fiksuotas skaičius.

Renginio metu apie intelektinės nuosavybės svarbą ir potencialą papasakos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) projektų koordinatorė Sonata Szonn, taip pat Kauno technologijos universiteto (KTU) profesorius Renaldas Raišutis pristatys patentavimo aktualumą taikomuosiuose moksliniuose tyrimuose. Patentavimo strategijas ir derinimo su komercinėmis paslaptimis klausimus aptars „Thermo Fisher Scientific“ atstovė Indrė Jackūnė, o apie startuolių intelektinės nuosavybės kelią išgirsite iš UAB „Diabetis“ / „Feetsee“ bendraįkūrėjos Urtės Steikūnienės ir „RamaZottius Lab“ direktorės Nijolės Savickienės.

Apie teisinius intelektinės nuosavybės kūrimo aspektus taip pat papasakos teisininkai: TRINITI JUREX vyresnioji teisininkė Igneta Kontutienė ir AAA LAW patentinis konsultantas Karolis Šileika. Apie paramos mažoms ir vidutinėms įmonėms galimybes papasakos Valstybinio patentų biuro Pramoninės nuosavybės informacijos skyriaus specialistė Liūnė Storoženkaitė.

Intelektinės nuosavybės dienos ištakos siekia 1970 m. balandžio 26 dieną, kai įsigaliojo Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (PINO) konvencija. Šią dieną PINO nariai nusprendė paskelbti pasauline intelektinės nuosavybės diena. Lietuvoje ši diena pradėta minėti 2000 metais.

Renginys vyks balandžio 26 dieną, 11 val, nuotoliniu būdu. Renginio nuoroda užsiregistravusiems dalyviams prieš renginį bus atsiųsta elektroniniu paštu.

Programą ir registracijos anketą rasite čia.

Pranešimą paskelbė: Karolina Urbonaitė, Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą