Studijos - Karjera

Inauguruotas ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Dalius Misiūnas

Penktadienį, rugsėjo 27 d., įvyko ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektoriaus dr. Daliaus Misiūno inauguracijos ceremonija. Naujasis universiteto vadovas paskirtas ketverių metų kadencijai, o savo pareigas eina nuo rugpjūčio 26 d.

D. Misiūnas inauguracijos kalbą pradėjo neseniai visame pasaulyje diskusijas sukėlusiu šešiolikmetės klimato aktyvistės Gretos Thunberg pavyzdžiu, kuri, pasak rektoriaus, atspindi naujosios kartos lyderių poreikį visuomenėje.

 „Šiandieniniame pasaulyje labiau nei bet kada auga mokslo žinių, švietimo ir kritinio mąstymo poreikis. Ir būtent universitetai turėtų imtis lyderystės, priartinant mokslą prie visuomenės ir suteikiant kritiniam mąstymui reikalingų įrankių. Universitetams tenka lemiamas vaidmuo ugdant lyderius, atsidavusius visuomenės labui ir pasirengusius įveikti besikeičiančio pasaulio iššūkius. Šiandienos iššūkiai, įskaitant nelygybę, klimato kaitą ir visuomenės sveikatą, reikalauja naujo požiūrio į švietimą – lankstesnio, integruoto ir orientuoto į žmogų. Būtent tokios lyderystės visuomenė tikisi iš universitetų“, – ceremonijos metu sakė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius dr. Dalius Misiūnas.

ISM vadovas taip pat pabrėžė asmeninės atsakomybės ir drąsos svarbą, nebijojimą išeiti iš komforto zonos, netradicinį mąstymą, rūpinimąsi visuomenės ir planetos interesais. Rektorius teigimu, universitetai turi kelti ambicingus tikslus ir ugdyti būtent tokius – kritiškai mąstančius ir aktyvius lyderius.

„Manau, kad pagrindinė ISM misija yra kurti ir puoselėti tvaraus vystymosi ir augimo ekosistemą. ISM yra platforma, kurioje motyvuoti studentai susitinka su patyrusiais akademikais ir sėkmingais verslo lyderiais. Vieta, kur ateities lyderiai ir įkūrėjai mokosi ir kuria kartu. Įgyvendinant šią misiją, ISM ambicijos turi siekti daug toliau nei auditorijų sienos ar akademiniai darbai. Universitetas turi būti aktyvus tarptautinės akademinės ir verslo bendruomenės narys, girdimas ir gerbiamas visuomenės balsas. Norėdamas padėti lyderiams augti, ISM universitetas pats turi būti lyderis”, – sakė ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius.

Pasveikinti naujojo ISM vadovo taip pat atvyko švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius, Lietuvos universitetų rektorių konferencijos atstovai, pirmasis ISM rektorius dr. Virginijus Kundrotas, buvęs ISM rektorius doc. dr. Nerijus Pačėsa, ISM valdybos bei senato nariai, universiteto partneriai ir kiti svečiai.

Primename, kad naujojo ISM rektoriaus rinkimai buvo paskelbti 2018 m. rugpjūtį, baigiantis buvusio rektoriaus ir vieno iš universiteto įkūrėjų doc. dr. Alfredo Chmieliausko kadencijai. Nuo 2018 m. spalio universitetui laikinai vadovavo studijų prorektorė prof. dr. Viltė Auruškevičienė. Naujasis universiteto vadovas D. Misiūnas paskirtas ketverių metų kadencijai, o savo pareigas eina nuo šių metų rugpjūčio 26 d.

D. Misiūnas Kauno technologijos universitete baigė bakalauro studijas, vėliau savo žinias gilino Švedijos Lundo universitete, kur įgijo daktaro laipsnį. Jis yra sukaupęs daugiau kaip 10 metų patirtį skirtingose verslo organizacijose – dirbo „SWECO“, „Ernst&Young“, „Lietuvos energija“, pastaruosius metus vadovavo didžiausiai lietuviško kapitalo įmonei „Maxima Grupė“. Jis taip pat aktyviai dalyvavo švietimo veikloje: buvo Lietuvos Aukštojo mokslo tarybos narys, KTU Tarybos pirmininkas ir ISM Valdybos narys.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas yra pirmasis privatus universitetas Lietuvoje įkurtas 1999 m. Universitete vykdomos bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros studijos, taip pat magistrantūros programos aukščiausio lygio vadovams. Studentams suteikiama galimybė gauti dvigubą diplomą „BI Norwegian Business School“, „Inseex Bordeaux“, „KEDGE, Business School“, „Linneaus University“, „Illinois Institute of Technology“, „Tias School for Business and Society“, „Tilburg University“. ISM yra įvertintas Tarptautine kokybės akreditacija (IQA), kurią suteikė  Vidurio ir Rytų Europos vadybos plėtros asociacija (CEEMAN), taip pat pretenduoja gauti AACSB akreditaciją.

Pranešimą paskelbė: Vitalija Petkutė, ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą