Gamta ir gyvūnai

„Ignitis grupė“ pripažinta tvarumo ir valdysenos lydere

  • Valdymo koordinavimo centras „Ignitis grupei“ suteikė aukščiausią valdysenos įvertinimą didelių valstybės valdomų įmonių kategorijoje ir pripažino Grupę tvarumo lyderiu.
  • Gerojo valdymo indekse Grupė išlaiko lyderystę nebe pirmus metus.
  • Aukščiausiu įmanomu, A+, balu įvertinti „Ignitis grupės“ kolegialūs organai, skaidrumas bei strateginis planavimas ir įgyvendinimas.

Kasmet Valdymo koordinavimo centro (VKC) skelbiamame Gerojo valdymo indekse „Ignitis grupė“ tapo tvarumo lydere bei geriausiai valdoma bendrove didelių įmonių kategorijoje. Tarptautinės energetikos bendrovės valdysena maksimaliais balais šiame indekse yra įvertinama jau nebe pirmus metus iš eilės – 2020 m. ji buvo pripažinta geriausia tarp valstybės valdomų įmonių (VVĮ).

2020-2021 m. valdysenos indekse „Ignitis grupė“ didelių valstybės valdomų įmonių kategorijoje sulaukė aukščiausio bendro įvertinimo A+ ir taip pat gavo atskirą tvarumo lyderio apdovanojimą. Aukščiausias valdysenos įvertinimas buvo gautas atsižvelgus į tris vertinamus įmonių valdymo pjūvius – skaidrumą, kolegialius organus bei strateginį planavimą ir įgyvendinimą. Pagal visų jų vertinimą „Ignitis grupė“ sulaukė aukščiausio įmanomo balo A+ – taip pat, kaip ir praėjusiais metais.

„Gerieji valdysenos sprendimai ir tvarios veiklos principai yra neatsiejama „Ignitis grupės“ veiklos dalis, užkoduota ir bendrovės ilgalaikėje strategijoje. Kiekvieną dieną kartu su daugiau nei 3800 kolegų Grupėje nuolatos tobuliname savo veiklą siekdami  ilgalaikių strateginių tikslų. Džiaugiamės, kad šių pastangų rezultatai įvertinti ir Gerojo valdymo indekse – kartu jis mums yra įpareigojimas ir toliau išlikti valdysenos lyderiais“, – sako „Ignitis grupės“ vadovas Darius Maikštėnas.

VKC ataskaitoje „Ignitis grupė“ puikiai įvertinta dėl kolegialių organų nepriklausomumo, kompetencijų, atliekamų funkcijų ir veikiančių komitetų. Aukščiausi įvertinimai, be kitų sričių, taip pat suteikti ir „Ignitis grupės“ korupcijos prevencijai, strateginiam planavimui, strategijos įgyvendinimui ir priežiūrai, valstybės valdomoms įmonėms keliamų tikslų įgyvendinimui.

Už gerosios valdysenos principus buvo pripažinta ir „Ignitis grupės“ dukterinė bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO). Ji antrus metus iš eilės buvo įvertinta kaip labiausiai taikomus gerosios valdysenos principus atitinkanti VVĮ kontroliuojama dukterinė bendrovė. Šių metų valdysenos indekse teigiamai įvertintos visos ESO valdysenos sritys, pradedant nuo skaidrumo ir baigiant kolegialiais organais bei strateginio planavimo praktikomis.

Nuo 2012 m. sudaromas Gerojo valdymo indeksas yra plačiausiai visų Lietuvos valstybės valdomų įmonių valdymo kokybę įvertinantis įrankis. VKC skelbia juo siekiantis įvertinti ir pamatuoti, kaip tiriamos įmonės įgyvendina pagrindines gerąsias valdymo praktikas.

Pranešimą paskelbė: Artūras Ketlerius, Ignitis grupė, UAB

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą