Studijos - Karjera

„Ignitis grupė“ jungiasi prie išskirtinio bendradarbiavimo susitarimo su Masačusetso technologijos institutu

Integruota atsinaujinančios energijos bendrovė „Ignitis grupė“ Lietuvos mokslo taryboje (LMT) drauge su partneriais iš įvairių sektorių bei mokslo institucijų pasirašė Ketinimų protokolą dėl Masačusetso technologijos instituto (MIT) tarptautinių mokslo ir technologijų iniciatyvų (MISTI) programos inicijavimo Lietuvoje. Šis neeilinis susitarimas suteikia galimybę Lietuvai tapti pasaulinės technologijų ir inovacijų ekosistemos dalimi bei transformuoti STEAM ugdymą. 

„MIT yra aukščiausio pasaulinio lygio inžinerinis universitetas, todėl labai džiaugiamės šiuo išskirtiniu susitarimo pasirašymu ir matome labai daug galimybių bendradarbiauti. „Ignitis grupė“ siekdama į energetikos sektorių pritraukti naujų talentų ir Lietuvoje sukurti ateities energetikų profesinį centrą, skiria finansinę paramą, įgyvendina įvairias #EnergySmartSTART programos iniciatyvas, kurių metu moksleiviams ir studentams organizuoja ekskursijas, susitikimus su specialistais, vyksta į mokyklas, organizuoja renginius, nuotolines pamokas. Bendradarbiavimas su MIT yra neeilinė proga stiprinti inžinerijos mokslą Lietuvoje“, – teigia „Ignitis grupės“ valdybos narė Dr. Živilė Skibarkienė.

Prisijungę prie MISTI programos dalyviai gautų prieigą prie MIT MISTI centro teikiamų galimybių. Pagal „Global Teaching Labs“ programą atvykę MIT studentai vestų STEAM ir verslumo pamokas Lietuvos gimnazijose, dalindamiesi naujausiomis žiniomis ir inovatyviomis MIT mokymo(si) metodikomis. Taip pat atsivertų galimybė į Lietuvą pritraukti talentus, nes MIT studentai atliktų praktikas Lietuvos įmonėse ir organizacijose. Viena iš MISTI programos dalių – „Global Seed Funds“ skatintų bendrus projektus, tyrimus ir inovacijų plėtrą tarp MIT, Lietuvos aukštųjų mokyklų ir verslo. Lietuva kartu su MIT galėtų steigti ir įvairias MIT MISTI paprogrames, pritaikytas konkretiems šalies poreikiams, pavyzdžiui, energetikos, biotechnologijų, lazerinių technologijų ar kitose srityse.

Ilgą laiką inžinerinės specialybės Lietuvoje populiarumu nusileido socialinių ar humanitarinių krypčių studijoms. Energetikos sektoriuje trūksta specialistų, o prognozuojama, kad iki 2030 metų Lietuvai papildomai reikės mažiausiai 2500 energetikų. 1500 iš jų bus jūrinio vėjo specialistai. Jau šiuo metu energetikos sektoriuje dirba maždaug 100 profesijų atstovų, todėl baigę elektros ir energijos inžinerijos krypčių studijas tikrai atras savo sėkmingos ir prasmingos karjeros kelią.

„Vienas iš šiandien pasirašyto dokumento punktų – susitarimas dėl konsorciumo įkūrimo tarp Lietuvos organizacijų, universitetų, verslo sektoriaus įmonių ir kitų mokslinių tyrimų bei taikomosios veiklos organizacijų, kurios dalyvaus MISTI programoje. Tai išskirtinis įvykis Lietuvos istorijoje, nes susitarimo pasirašymui susitelkė visi sektoriai. Galimybė Lietuvai tapti pilnaverte MIT MISTI programos nare suteiktų prieigą prie pasaulinio lygio mokslo, technologijų ir inovacijų išteklių, sustiprintų mūsų šalies pozicijas transatlantinėje erdvėje“, – pabrėžia LMT pirmininkas Gintaras Valinčius.

Ketinimo protokolą  drauge su „Ignitis grupė“ pasirašė LMT, Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Vilniaus dailės akademija, Vytauto Didžiojo universitetas, VŠĮ Kauno mokslo ir technologijų parkas, Asociacija INFOBALT, „Lietuvos geležinkelių“ grupė, Lietuvos Energetikos Institutas, Lietuvos etnokosmologijos muziejus.

Grupės įgyvendinama #EnergySmartSTART programa yra skirta moksleiviams, studentams ir visiems, kam įdomi energetikos tema. Programa jungia įvairias energetikos įmonių iniciatyvas – ekskursijų moksleiviams ir susitikimų su specialistais organizavimą, stipendijas studentams, supažindinimą su karjeros energetikos sektoriuje galimybėmis. Daugiau apie programą galima sužinoti interneto svetainėje www.energysmartstart.lt.

Pranešimą paskelbė: Vaiva Rutkauskaitė, AB „Ignitis grupė“

„Ignitis grupė“ jungiasi prie išskirtinio bendradarbiavimo susitarimo su Masačusetso technologijos institutu

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą