Mada

Įdomūs faktai apie akinius

Akiniai atsirado apytiksliai XII a. Kinijoje. Tačiau pirmieji akiniai neturėjo galimybės apsaugoti žmonių akių nuo kenksmingų ultravioletinių saulės spindulių ar bet kurių kitų pašalinių veiksnių. Trumpiau tariant, tai nebuvo saulės akiniai. Remiantis esamais šaltiniais – tuo laikotarpiu akiniai būdavo naudojami teisėjų, tokiu būdu siekiant paslėpti jų išraišką, kuomet jie apklausdavo teisiamuosius ir liudininkus. Ir, žinoma, visa tai yra istorija bei akinių atsiradimo ištakos, todėl verta pateikti keletą įdomių faktų apie akinius, kurių galbūt dar niekuomet nebuvote girdėję.

  • Puikiai visame pasaulyje žinomas filmas „Matrica“ „slepia“ labai įdomią detalę apie saulės akinius. „Matrica“ yra vienintelis filmas, kuriame daugiausiai aktorių dėvėjo akinius nuo saulės. O dar įdomiau, kad visi protagonistai filme dėvėjo saulės akinius su apvaliais rėmeliais, o antagonistai – su stačiakampiais.
  • Patys brangiausi kada nors parduoti saulės akiniai buvo Elvio Preslio, kainavę 250 000 USD. Jie buvo parduoti „eBay“ aukcione. Tokią kainą nulėmė tikrai ne saulės akinių kokybė. Akivaizdu, kad tai buvo pats Elvis Preslis, kuris yra tituluojamas rokenrolo karaliumi.
  • Kas 14 min. JAV kas nors sulaužo, pameta ar atsisėda ant saulės akinių. Įdomus faktas, ar ne (o dar įdomiau, kaip visa tai buvo nustatyta)?
  • Ar žinojote, kad kasmet saulės akinių rinka generuoja apytiksliai 34 milijardus USD? Tai rodo, kad saulės akiniai yra ypatingai paklausūs visame pasaulyje.
  • Poliarizuoti saulės akiniai, kuriuos labai dažnai matote aplink save, buvo išrasti 1936 m. Tai padarė Edwin H. Land. Tokius akinius jam pavyko sukurti eksperimentuojant su savo patentuotu Polaroid filtru.
  • Romos imperatorius Nero naudojo emeraldus kaip binoklius tam, kad galėtų geriau stebėti gladiatorių kovas. Akivaizdu, kad jam būtų kur kas geriau pagelbėję korekciniai akiniai ir profesionali akių patikra, tačiau, deja, bet apie tai senovės Romoje dar nebuvo girdėti.
  • Ar žinojote, kad pirmieji okulistų išrašomi akiniai buvo pagaminti XIII a. Italijoje?
  • Kai kurių Afrikos šalių gyventojai, kurie nori įsigyti akinius, turi išleisti savo daugiau nei 3 mėn. atlyginimą.
  • Kasmet beveik 4 mln. akinių yra išmetami Jungtinėse Amerikos Valstijose. Tereikia įsivaizduoti, kiek akinių kiekvienais metais yra išmetama visame pasaulyje. Tokiu atveju jau minėtas 3 mėn. atlyginimas, skiriamas akinių įsigijimui, atrodo stulbinamai.
  • Ar žinojote, kad nemaža dalis to, ką jūs vadinate „akiniais“, iš tikrųjų yra pagaminta iš plastiko?
  • Šiandien žmonės naudoja akinius tam, kad pagerintų savo regėjimą. Ir tai atrodo visiems puikiai suprantama, tačiau anksčiau daugybė karių ir piratų tam naudojo auksinius auskarus.
  • Iš tikrųjų niekas nežino, kas išrado akinius! Todėl šioje vietoje galima atrasti daugybę įvairių „sąmokslo teorijų“. Įdomu, ar ne? Tai neabejotinai skatina žmonių vaizduotę.
  • „eBay“ aukcionuose vyriški saulės akiniai yra parduodami kas 90 sekundžių. Neįtikėtinai didžiulė paklausa – nepamirštant, kad „eBay“ anaiptol nėra vienintelė vieta, kurioje galima įsigyti saulės akinius!

Žinoma, įdomių faktų apie akinius galima pateikti dar daugybę. Ir iš pirmo žvilgsnio jie yra tiesiog neišsemiami. Todėl akivaizdu, kad ir kiekvienas iš jūsų galite žinoti ne vieną įdomią detalę apie korekcinius ir saulės akinius, kuriais galėtumėte pasidalinti su aplinkiniais.

Kai akiniai yra tokie populiarūs visame pasaulyje, nei vienam iš mūsų neturėtų kilti didesnių sunkumų pasirenkant tai, kas yra kokybiška, patvaru, ilgaamžiška ir madinga. Juolab, kad šiandien tiek korekcinius, tiek ir saulės akinius galima be vargo įsigyti pasinaudojus specializuotomis el. parduotuvėmis, kurių dabartinėje rinkoje yra daugybė.

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą