Sveikata

Į medikų apsaugos priemones Vilnius investavo 10 mln. Eur 

10 mln. eurų – tiek Vilnius savo iniciatyva investavo į medikų apsaugos priemones, kurių įsigyta daugiau nei 4,15 milijonų vienetų, o iš jų į sandėliu paverstą Vilniaus miesto savivaldybę jau atkeliavo 3,2 mln. vienetų. Misija viena – apsaugoti medikus ir visus sostinės gyventojus, kad nenuneštų susirgimų banga.   

Dešimt milijonų miestui reiškia labai daug: už tai pavyktų renovuoti bent keletą mokyklų, pastatyti tris tokius baseinus kaip Fabijoniškių, arba nupirkti 25 naujus autobusus, bet šiuo metu prioritetas – kova su laiku ir pandemija. Jei prie šių 10 milijonų būtų pridėta ir įvairių įmonių parama, kurią jos dosniai dalijo daiktais, įranga, finansais, – suma išaugtų beveik iki 12 mln. eurų.

„Vilnius dirba valstybės mastais ir verslo tempais – tai laikau vienu didžiausių pastarųjų penkerių metų darbo pasiekimu. Įvykus krizei galėjome greitai relokuoti finansus ir perskirstyti darbuotojų atsakomybes, kas lėmė greitą apsirūpinimą medikų apsaugos priemonėmis. Šių priemonių pakaks iki birželio, todėl neketiname sustoti – jų bus tiek, kiek reikės medikams“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Savivaldybės pirmasis aukštas karantino metu paverstas sandėliu, o visi duomenys apie įsigytas ir išdalintas įstaigoms priemones kruopščiai suskaičiuoti čia: www.karantinas.lt/esoc.

Daugiausiai iki šiol į Vilnių atkeliavo: pirštinių (1,2 mln.), kaukių (1,16 mln.), kepuraičių (272 tūkst.), respiratorių FFP2 (211 tūkst.), apsauginių akinių (133 tūkst.), respiratorių FFP3 (beveik 2 tūkst.) ir dar 6 rūšių dešimtimis tūkstančių priemonių:  antbačių, reagentų, veido skydų, dezinfekcinio skysčio, kombinezonų ir chalatų. Visos šios priemonės buvo išdalintos poliklinikoms, sveikatos priežiūros centrams, ligoninėms, greitosios medicinos pagalbos medikams, visuomenės sveikatos specialistams, laboratorijoms.

Nepamirštos ir privačios medicinos įstaigos

Miestas pasirūpino ne tik savivaldybei priklausančiomis sveikatos priežiūros įstaigomis – pagalba skubėjo ir į privačius diagnostikos, psichikos, centrus, laboratorijas, šeimos klinikas ir pan.: į jas pristatyta beveik 40 tūkstančių asmeninės apsaugos priemonių (daugiau kaip 10 tūkst. kaukių, virš 4 tūkst. respiratorių, apie 13 tūkst. porų pirštinių, 8 tūkst. antbačių ir kitų priemonių).
Vilniaus miesto savivaldybę pasiekiančios prekės sandėlyje neužsibūna. Jos skirstomos ir išvežiojamos sostinėje veikiančioms įstaigoms. Apsaugos ir kitomis priemonėmis savivaldybė aprūpina ne tik mieste veikiančias ligonines, poliklinikas, mobiliuosius testavimo punktus, karščiavimo klinikas, bet ir tokias įstaigas kaip sostinėje veikiantys vaikų dienos ir globos centrai bei kitos įstaigos, globojančios pažeidžiamas visuomenės grupes – pagyvenusius, benamius, sergančiuosius.

www.karantinas.lt/padek-medikams galima rasti informacijos, kaip prie pagalbos gali prisidėti kiekvienas rėmėjas. Parama bus reikalinga ir toliau.

Dideli kiekiai medicinos priemonių sostinę pasieks ir ateinančius mėnesius. Dar bent milijonas priemonių jau pakeliui į Vilnių, tuomet bus apsirūpinta iki birželio mėnesio.

Pranešimą paskelbė: Aurelija Dermantė, Vilniaus miesto savivaldybė

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą