Namai

HOMA prognozė: sostinės ekonominės klasės būstų segmentas savo piko dar nepasiekė

Per 10 šių metų mėnesių nekilnojamojo turto (NT) plėtotojai Vilniuje pardavė virš 6 tūkst. butų. Pusė jų ekonominės klasės. Pasak ekspertų, pardavimai šiame segmente auga kurį laiką ir tendencija, panašu, dar išsilaikys.

Sostinės Pilaitės rajonas yra tarp populiariausių, kuriame Vilniaus gyventojai noriai perka būstus. Vystytojai čia daugiausiai parduoda butus, kurių plotas 44-58 kvadratai. Tokie butai populiarūs ir kituose miegamuosiuose rajonuose: Lazdynėliuose, Šeškinėje ir kt. Šiuose rajonuose kvadrato kaina svyruoja nuo 2430 iki 2670 eurų.

Nors pirkėjų netrūksta, tačiau ir pasiūla šiame segmente yra didelė. HOMA direktorės Jurgitos Kvesalaitės, toks šio segmento būstų populiarumas nestebina. “Vilniuje yra susikoncentravusi stipri vidurinioji klasė, kuri ieško geriausio kainos ir kokybės santykio ir atranda jį pirkdami kokybišką būstą miegamuosiuose rajonuose. Norėčiau pabrėžti, kad žmonės ieško būtent kokybiško būsto ir pridėtinės vertės, kurią siūlo vystytojai, o ne simbolinių nuolaidų ar kelių šimtų eurų vertės dovana. Ką reiškia buitinė technika dovanų, už kvadratą mokant kelis tūkstančius eurų? Mūsų pirkėjams svarbiau infrastruktūra tiek namo kieme, tiek jų pasirinktame kvartale ir aplink jį esančioje teritorijoje: grilio zonos, vaikų žaidimo aikštelės, sporto erdvės suaugusiems, pėsčiųjų ir dviračių takai”, – vardijo J. Kveselaitė. 

Jai antrina ir NT ekspertas Arnoldas Antanavičius, kuris teigia, kad ieškodami geriausios kainos ir gyventi patogaus rajono, pirkėjų sprendimą gali lemti būtent išskirtiniai ir daugiau komforto gyvenimui suteikiantys pasiūlymai.

Projektuose „Homa“ architektai didelį dėmesį skiria ir namų fasado apdailos sprendimams. J. Kveselaitė įsitikinusi, kad rinkdamiesi natūralias ir ilgalaikes medžiagas būstų fasadams dengti taip pat kuria pridėtinę vertę ir tai gali būti lemiantis veiksnys. „Būstas ilgalaikė investicija, todėl labai svarbu, kad jo vertė nemažėtų metams bėgant. Mūsų tikslas, kad namas savo prekinę išvaizdą išlaikytų ne tik jo pardavimo dieną, bet ir metams bėgant“, – apie darbo principus kalba J. Kveselaitė.

Ir „Homa“ direktorė, ir NT ekspertas A. Antanavičius sutaria, kad sostinėje ir toliau pardavimai augs būtent ekonominės klasės būstų segmente. Tokia tendencija išsilaikys ne tik dėl mažesnių kainų miegamuosiuose rajonuose lyginant su būsto kaina esančiuose arčiau centro, bet ir dėl skirtingų žmonių poreikių.

„Manau, vyrauja klaidingas įsitikinimas, kad visi svajoja gyventi sostinės centre. Taip tikrai nėra, nes daugybei žmonių po dienos rūpesčių gera grįžti į namus šalia miško, grožėtis miesto panorama atokiau nuo centro esančiuose rajonuose, kuriuose ramesnis ritmas ir ramybė. Beje, kaina taip pat turi įtakos priimant sprendimą, kokį būstą įsigyti: kelių kambarių butą miegamajam rajone su parkavimo vieta, ar mažą būstą centre, kur kieme apie jokius treniruoklius ir vaikų žaidimo aikšteles nieks net nesvajoja, o kur dar automobilio parkavimo problema…“, – pliusus-minusus vardijo NT ekspertė.

Tiesa, kainų svyravimo pašnekovai nedrįso prognozuoti, nes pinigų spausdinimo mašinos įjungtos visame pasaulyje ir kol kas dirba pilnu pajėgumu. „Jei didžiųjų šalių centriniai bankai nekeis politikos ir nekoreguos palūkanų normų, būstų pardavimai ir toliau augs“, – sako A. Antanavičius. Tiesa, augančios statybinių medžiagų, elektros ir kitų žaliavų kainos gali turėti įtakos ir būstų kainodarai.

Pranešimą paskelbė: Andrius Baranauskas, Winning Reputation

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą