Studijos - Karjera

Gruodį Vilniaus universitete vyks pasaulinio lygio finansų ir bankininkystės simpoziumas

Lietuva toliau stiprina reputaciją pasaulinėje finansų ir bankų arenoje – gruodžio 14–15 d. Vilniuje vyks prestižinis, vienas iš svarbiausių tarptautinių mokslo renginių finansų srityje – Pasaulio finansų ir bankininkystės simpoziumas (World Finance Banking Symposium). Kasmetinį renginį šiemet patikėta organizuoti Vilniaus universiteto (VU) Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetui.

Pasaulio finansų ir bankininkystės simpoziumas kiekvienais metais suburia aukščiausio lygio universitetų mokslininkus, nacionalinių bankų tyrėjus, politinių sprendimų priėmėjus ir kitus pirmaujančius finansų rinkos ekspertus iš viso pasaulio. Tai yra puiki platforma aktualiausioms finansų mokslo problemoms aptarti ir naujausiems moksliniams tyrimų rezultatams pristatyti.

Šių metų simpoziume bus analizuojamas platus spektras itin aktualių temų, tokių kaip finansų technologijos, tvarūs finansai, įmonių finansinė atskaitomybė ir etika, bankininkystė, finansų rinkos, investicinio portfelio valdymas, tarptautiniai finansai, pinigų ir finansinio stabilumo politika, finansų elgsena ir kitos globalaus finansų pasaulio aktualijos. Itin daug dėmesio specialiose sesijose planuojama teikti diskusijoms apie finansų technologijas, mikrofinansavimą, sutelktinį finansavimą, tvarius / žaliuosius finansus, taip pat aplinkosauginius, socialinius ir valdysenos praktikos (ESG) aspektus.

Galimybė Lietuvos mokslininkams siekti tarptautinio pripažinimo

„Būti atrinktam dalyvauti ir pristatyti atliekamų mokslinių tyrimų rezultatus pasaulinio lygio konferencijoje yra vienas iš svarbių mokslininko tarptautinio pripažinimo įrodymų. Po ilgų metų pastangų ir nuoseklaus darbo mokslinių tyrimų srityje mums pavyko dar daugiau, įgijome teisę ir pasitikėjimą tokio lygio renginį organizuoti Lietuvoje“, – pabrėžė simpoziumo organizacinio komiteto vadovė, VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto profesorė Alfreda Šapkauskienė.

Šio simpoziumo mokslinis ir programų komitetas yra sudarytas iš aukščiausio lygio pasaulinių universitetų, tokių kaip Oksfordo, Kembridžo, Harvardo, Stanfordo, Kalifornijos, Singapūro, Sidnėjaus, Tokijo, Londono karališkojo koledžo ir kitų, finansų srities mokslininkų. Tai neeilinė proga Lietuvos mokslo bendruomenei dalyvauti ir prisidėti prie atliekamų tarptautinių mokslinių tyrimų ir pokyčių finansų ir bankininkystės srityje.

Pasak simpoziumo pirmininko, Viana do Kastelo (Viana do Castelo) politechnikos instituto profesoriaus João Paulo Vieito, artėjanti konferencija yra puiki galimybė Lietuvos mokslininkams megzti pažintis ir aptarti būsimas partnerystes su pasaulyje pripažintų universitetų mokslininkais, nacionalinių bankų tyrėjais, pirmaujančiomis finansų įstaigomis, finansų rinkos lyderiais ir kitais potencialiais bendradarbiais. „Taip pat tai yra išskirtinė platforma universitetams bendradarbiauti mokslinių tyrimų srityje, studentų ir akademikų mainų programoms ir kitoms akademinio ir institucinio bendradarbiavimo formoms inicijuoti“, – tvirtina finansų ekspertas.

Sprendimas surengti Pasaulio finansų ir bankininkystės simpoziumą Lietuvoje yra laimėjimas ne tik VU, bet ir visai šaliai

Pasaulio finansų ir bankininkystės simpoziumo organizavimas stiprina ne tik VU, bet ir Lietuvos reputaciją tarptautinėje mokslo bendruomenėje bei finansų arenoje. Lietuva jau yra pripažinta finansų ir bankininkystės srities veikėja, o tokio pobūdžio renginiai dar labiau pritraukia tarptautinių mokslininkų, užsienio šalių bankų tyrėjų, politikų, finansų ekspertų ir investuotojų dėmesį.

Turime išskirtinę galimybę pristatyti ir pademonstruoti Lietuvos ekonomines perspektyvas ir pažangą finansų technologijų, šiuolaikinių technologijų, tvarių (žaliųjų) finansų srityse, kuriose šalis pastaraisiais metais ir toliau demonstravo stabilų augimą. Šalyje tolygiai didėja finansų technologijų įmonių pelnas ir darbuotojų skaičius, skiriamas didžiulis dėmesys pinigų plovimo prevencijai. Lietuvos banko duomenimis, Lietuva 2022 m. pagal elektroninių pinigų įstaigų skaičių ir toliau buvo ES lyderė, stiprino savo pozicijas kaip finansų technologijų centras.

„Mūsų šalyje pastaraisiais metais sistemingai ir koncentruotai valstybiniu lygiu skiriama dėmesio ir tvarių finansų sričiai: šiuo metu šalyje steigiamas Žaliųjų finansų institutas ir oficialiai siekiama imtis regioninės lyderystės tvarių finansų srityje. Tai svarbi žinia, kurią turime viešinti, ir proga pasisemti patirties ir idėjų iš patyrusių ir pripažintų mokslininkų apie tvarių finansų diegimą ir valdymą“, – įsitikinusi prof. A. Šapkauskienė.

VU Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas kviečia dalyvauti konferencijoje ir drauge paskatinti aukščiausio lygio tarptautinius mokslininkus, bankininkus ir finansų ekspertus apsvarstyti Vilniaus ir Lietuvos, kaip savo būsimos darbo, mokslinių tyrimų ar investavimo krypties, galimybes.

Simpoziume norintys dalyvauti mokslininkai ir ekspertai kviečiami teikti savo mokslinius straipsnius ir pranešimus visose finansų, ekonomikos ir bankininkystės srityse. Paraiškų teikimo terminas – iki 2023 m. rugsėjo 7 d. Daugiau informacijos ir registraciją į simpoziumą rasite čia.

Pranešimą paskelbė: Benita Kaselytė, Vilniaus universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą