Laisvalaikis

Griauname skalbimo mitus: įpročiai, kuriuos laikas pakeisti

Dauguma skalbimo mašinomis išmokome naudotis dar vaikystėje ir to mus išmokė tėvai. Kartojame tą patį procesą metų metus ir net nesumąstome, kad dauguma mamų perduotų patarimų jau nebeveiksmingi ir netvarūs. Skalbimo mašinos pasikeitė. Šiandien jos naudojasi dirbtiniu intelektu, turi daugybę pažangių funkcijų, kurios gerina skalbimo kokybę, trumpina laiką ir taupo energiją bei vandenį. Štai keli įsisenėję skalbimo įpročiai, į kuriuos laikas pažvelgti naujai.

Skalbimo trukmė

Dažniausiai skalbimas asocijuojasi su ilgas valandas trunkančiu procesu, todėl žmonės drabužių priežiūros darbus atidėlioja laisvadieniams ir kaupia krūvas nešvarių skalbinių.

„Naujos kartos skalbimo mašinose ciklai yra daug trumpesni. Dabar efektyviai nešvarius rūbus išskalbti įmanoma vos per 39 minutes, todėl atėjo laikas pamiršti įprotį šiuos darbus palikti savaitgaliams. Laisvas dienas dabar galima skirti laikui su šeima, o ne buities rūpesčiams“, – teigia V. Jurgaitis, „Samsung“ produktų ekspertas Lietuvoje.

Bakterijų ir alergenų naikinimas

Rūbuose ar patalynėje dažnai nusėda įvairios dalelės, kurios vėliau gali pradėti kelti alergijas. Nuo seno tikima, kad norint efektyviai pašalinti nepageidaujamas bakterijas, būtina skalbti 60 laipsnių arba dar aukštesnėje temperatūroje. Visgi, dabar to daryti nebereikia.

Naujose skalbimo mašinose įdiegta „Hygiene steam“ funkcija valo garais ir sunaikina net 99,9 proc. bakterijų ir alergenų. „Ši funkcija atitinka tvaraus gyvenimo principus. Tam, kad būtų sunaikinti visi nepageidaujami organizmai ir alergenai, naudojami tik garai – tai reiškia, kad drabužių nereikia apdoroti jokiomis papildomomis cheminėmis priemonėmis“, – sako V. Jurgaitis.

Dėmių šalinimas

Yra aibė patarimų, kaip šalinti dėmes. Kai kurie žmonės, ant drabužių patekus vynui ar kraujui, tuoj pat griebiasi liaudies patarimų ir dėmes naikina druska, actu ar ūkišku muilu.

Nors šios priemonės kartais būna veiksmingos ir greičiausiai nepakenks, tačiau dabar dėmes pašalinti galima daug lengviau. „Pažangios skalbimo mašinos skalbiklį paverčia burbuliukais, kurie giliai įsiskverbia į audinį ir dėmes pašalina net ir žemos temperatūros vandenyje, todėl nebereikia drabužių mirkyti ar bandyti jas pašalinti skalbiant rankomis, o itin nešvarius drabužius galima atmirkyti skalbiklio putose pačioje skalbimo mašinoje, prieš skalbimą“, – pasakoja V. Jurgaitis.

Sudėtingas skalbimo mašinų valdymas

Prieš pradedant skalbimo ciklą, galima pasirinkti norimą programą, trukmę, gręžimo greitį ir temperatūrą, tačiau kartais nuo įvairių pasirinkimų gali susisukti galva. Dabartinės skalbimo mašinos stengiasi palengvinti žmonių kasdienybę ir pasiūlyti optimaliausius skalbimo būdus.

„Dabar skalbimo mašina gali tapti jūsų patarėju. Dirbtinis intelektas išstudijuoja jūsų įpročius ir pasiūlo pačias optimaliausias programas. Jis prisimins, kaip skalbėte paskutinį kartą, pastebės ir informuos apie gedimą bei įspės, kuomet reikės išvalyti skalbimo mašiną“, – tikina V. Jurgaitis.

Pranešimą paskelbė: Greta Bruzaitė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

One Comment

  • gerdunka222

    Na ne visi turi naujausių technologijų skalbimo mašinas, tad ne visada yra galimybė pasirinkti trumpesnį skalbimo ciklą. O bet kokiu atveju, kad ir kokia skalbimo mašina, ją vis tiek laikas nuo laiko reikės nukalkinti, norint užtikrinti skalbimo mašinos švarai

Parašykite komentarą