Finansai

Greitieji kreditai: kaip pats pasiklosi, taip ir išsimiegosi

Dažnai sutinkamas ir, beje, visiškai teisingas posakis, jog lengvų pinigų nebūna. Jei pastarieji it iš dangaus krenta, vadinasi, vienokiu ar kitokiu pavidalu reikia laukti nelaimės. Šiame kontekste greitas kreditas, glaudžiai besisiejantis su principu viskas lengva bei paprasta, gali atrodyti gana nepatikimai. O kaip yra iš tiesų: paskolos – skęstančiojo gelbėjimas ar pražūtis?

Gauti greitąją paskolą internetu iš tiesų yra kur kas paprasčiausiai nei tvarkyti vartojimo paskolos dokumentus banke. Priklausomai nuo individualaus pasirinkimo, kliento mokumo įvertinimas bei paraiškos užpildymas gali būti atliekami internetu, o pinigai į nurodytą banko sąskaitą atkeliauja per rekordiškai trumpą laiką. Aišku, senesnio „sukirpimo“ klientai turi galimybę atvykti į pasirinktos kredito bendrovės biurą ir bendrauti akis į akį su konsultantu. Čia ir slypi greitųjų kreditų paprastumas bei lankstumas. Tiesa, galima liūdnai konstatuoti, jog paprastumas baigiasi sulig pirmosios įmokos dienos atėjimu…

Mėnesinę kredito įmoką sudaro dvi dalys – grąžinama kredito dalis bei palūkanos (tai – užmokestis už kredito davėjo suteiktą paslaugą). Apie tai, kokią sumą reikės mokėti kiekvieną mėnesį, klientas informuojamas prieš pasirašant kredito sutartį. Tiesą sakant, pastarasis, įvertinęs savo būsimą finansinę padėtį, turi galimybę koreguoti pastarosios dydį: mokėti po mažiau ilgesnį laiką ar, priešingai, po didesnę sumą trumpesnį laikotarpį. Pirmasis ženklas, jog greitieji kreditai internetu buvo neapgalvotas sprendimas, grasinantis niūriomis pasekmėmis – vengimas laiku sumokėti įmoką ar šios atidėjimas kitam mėnesiui. Naivu tikėtis, jog, neradus pinigų dabar, kitą mėnesį atsiras dvigubai didesnė suma. Tiesa, reikia nepamiršti ir delspinigių, „kapsinčių“ už kiekvieną vėlavimo grąžinti pinigus dieną. Atrodo centai, tačiau suma auga itin greitai, o ypač tada, kai kreditorius mokėti vengiantį klientą perduoda antstoliams…Nekalbėsime apie visuomenėje dažnai diskutuojamą šios profesijos atstovų godumą bei žmogiškumo trūkumą –kiekvienas mūsų veiksmas sulaukia atitinkamo rezultato, kuris, deja, ne visada būna malonus.

Daug istorijų, kai žmogus, objektyviai neįvertinęs finansinės padėties, savo kailiu pajunta, koks yra greitųjų kreditų „šalutinis“ poveikis. Tačiau nemažai ir tokių, kuriems pasiskolinta pinigų suma puikiai pasitarnavo vienos ar kitos problemos sprendime. Viskas priklauso nuo kiekvieno besiskolinančiojo sąmoningumo bei atsakingumo, o kredito teikėjas tik suteikia galimybes, kurios, beje, neretai yra itin palankios.

Prekės pigiau:
 
Converse Chuck Taylor All Star Ox Black/Black 41,5
 
LORENZO 42-27-13-9 Black 38
 
AUDIMAS Ilga sportinė liemenėlė 2111-309 Black M
 
AUDIMAS Maudymosi glaudės 2011-517 Biosphere/Black XL
 
AUDIMAS Švelni modalo suknelė 2111-007 High Rise Melange L

2 Comments

  • Akrobate

    Pritariu, jog kartais tai tikrai greičiausias tam tikros susiklosčiusios situacijos sprendimo būdas. Tačiau esu linkusi laikytis nuomonės, kad prieš skolinantis reikia labai gerai apgalvoti ar tai tikrai būtina, ar pajėgsi skolą grąžinti. Didesnei sumai verčiau rinkčiausi vartojimo kredita nes tas ilgesnis laikotarpis nuo idėjos iki pingų gavimo, gali padėti geriau, nesivadovaujant emocijomis (jei imama dėl kažkokių susiklosčiusių aplinkybių) įvertinti savo galimybes gyventi pilnavertiškai per visą skolos atidavimo laikotarpį.

Parašykite komentarą