Finansai

Greitas kreditas: visa tiesa apie šias finansines paslaugas

Greitieji kreditai skirtingų vartotojų yra vertinami labai įvairiai. Vieni bando teigti, kad greitas kreditas yra efektyvi priemonė norint greitai ir trumpam terminui pasiskolinti nedidelę pinigų sumą, o tuo tarpu kiti yra įsitikinę, kad greitųjų kreditų palūkanos yra neproporcingai didelės ir tokios finansinės paslaugos yra nutaikytos tik į tam tikros kategorijos vartotojus.

Tačiau, kaip yra iš tikrųjų? Kiekviena paskola – nepaisant jos rūšies – yra finansinis įsipareigojimas kreditoriams. O kiekvienos rūšies paskola yra pritaikyta skirtingiems tikslams. Tai rodo, kad sprendžiant ar greitas kreditas galėtų būti tinkamas finansinis sprendimas, visų pirma reikia suprasti, kas yra greitas kreditas, kokiais privalumais jis pasižymi ir kokie yra konkretūs pasiskolinti norinčio žmogaus poreikiai.

Kas yra greitas kreditas?

Tradiciškai greitas kreditas yra suprantamas kaip nedidelės vertės (įprastai 100-1000 EUR ribose) finansinis įsipareigojimas, kurį padengti reikia per ganėtinai trumpą terminą (nuo kelių savaičių iki kelių mėnesių).

Greituosius kreditus suteikia kredito bendrovės, kurios įprastai specializuojasi greitųjų kreditų teikime. Tai reiškia, kad kreipdamiesi į komercinį banką ar kredito uniją, jūs neturėsite galimybės pasinaudoti greituoju kreditu.

Greitųjų kreditų privalumai

Kalbėdami apie greituosius kreditus, taip pat turėtume įvardinti ir jų pagrindinius privalumus, kurie turėtų jums padėti suprasti, ar toks finansinis instrumentas jums galėtų būti tinkamas.

Jais paprasta pasinaudoti

Vienas iš pagrindinių greitųjų kreditų privalumų yra didelis greitis. Vartotojai, kurie nusprendžia kreiptis dėl greitojo kredito, tai gali padaryti vos per kelias minutes, o kreditorių atsakymo įprastai yra sulaukiama keliolikos minučių bėgyje. Skirtingai nei tradicinių paskolų atveju, pasirinkus greituosius kreditus – ilgai laukti netenka.

Žemesni reikalavimai

Tradiciniais vadinami kreditoriai, tokie kaip komerciniai bankai ar kredito unijos, savo klientams visuomet taiko pakankamai aukštus reikalavimus, kuriuos jie privalo atitikti, jei nori gauti paskolą. Tačiau greitųjų kreditų bendrovių atveju vartotojams taikomi reikalavimai yra paprastesni ir ne tokie griežti.

Žinoma, iki šiol kredito negali gauti žmonės, turintys labai blogą asmeninę kredito istoriją ar labai daug finansinių įsipareigojimų, tačiau jei žmogaus kredito reitingas yra šiek tiek žemesnis ir jo finansinių įsipareigojimų dydis dar nesiekia 20% (jei kreipiasi vienas) ar 40% (jei kreipiasi su bendraskoliu) visų gaunamų mėnesinių pajamų, tikimybė pasinaudoti greituoju kreditu reikšmingai išauga.

Įprastiniai reikalavimai, kurie yra keliami norint gauti greitąjį kreditą:

  • Būti bent 18 metų amžiaus (kai kurie kreditoriai taiko 20 arba 21 metų amžiaus reikalavimą);
  • Turėti galiojantį Lietuvos Respublikoje išduotą asmens tapatybės dokumentą;
  • Turėti nuolatinę (deklaruotą) gyvenamąją vietą Lietuvoje;
  • Turėti oficialų nuolatinį pajamų šaltinį;
  • Turėti savo vardu atidarytą asmeninę banko sąskaitą viename iš Lietuvoje veikiančių komercinių bankų;
  • Turėti mobiliojo telefono numerį ir el. pašto adresą.

Netaikomas užstato reikalavimas

Skirtingai nei kai kurių kitų ilgalaikių paskolų atveju, greitiesiems kreditams nėra taikomas užstato reikalavimas. Todėl kreipiantis dėl greitojo kredito, nėra būtinybės turėti jums priklausantį nuosavą turtą, kurį užstatytumėte kreditoriams, tokiu būdu sumažindami kreditorių prisiimamą riziką.

Verta žinoti

Nors aukščiau buvo išvardinti greitųjų kreditų privalumai, nereikėtų pamiršti, kad greitiesiems kreditams yra taikomos didesnės palūkanos, o jų grąžinimo terminas yra trumpesnis. Tai reiškia, kad mėnesinė greitojo kredito grąžinimo įmoka įprastai yra didesnė.

Visa tai turėtų būti labai atsakingai įvertinta galvojant apie galimybę pasinaudoti greituoju kreditu. Dėl šios priežasties, prieš nuspręsdami kreiptis į greitųjų kreditų bendrovę, būtinai palyginkite skirtingų kreditorių taikomus pasiūlymus, atsižvelgdami į jų siūlomą metinę palūkanų normą, papildomus mokesčius ir kitas kreditų sąlygas. O jei jums yra reikalingas nedidelės vertės greitas kreditas ir į kreditorius jūs kreipsitės pirmą kartą, galite ieškoti tokių pasiūlymų, kurie yra visiškai nemokami – pastaruoju atveju greitajam kreditui nebūtų taikomos palūkanos ir kiti mokesčiai.

NaudotosKnygos.lt

One Comment

Parašykite komentarą