Lazerinio graviravimo paslaugos šiuo metu yra labai mėgstamos. Žinoma, kad mylimos buvo ir anksčiau, pasirenkamos ir dabar, kai atrodo, kad XXI amžiuje žmonės turi viską apie ką tik galėjo pagalvoti.
Visgi, suteikti įprastam daiktui daugiau asmeniškumo – gera. Ypač, kai kalbama apie dovaną. Vėlgi, šiais laikais žmogus atrodo turi viską, tad kai gaunamas daiktas yra graviruotas – jis atrodo solidžiau.
Graviravimas lazeriu yra inovatyvi galimybė, kuri leidžia itin visapusiškai išnaudoti technologijas. Plačiau apie jas pasakoja graviūras atliekantis Aurelijus.
Kas yra graviravimas lazeriu?
Graviravimas lazeriu yra moderni ir itin tiksli technologija, kuri yra naudojama įvairiems medžiagoms ir paviršiams graviruoti. Ši technologija turi daug privalumų ir plačias panaudojimo galimybes.
„Labiausiai graviravimas yra vertinamas dėl savo galimybių. Graviruoti galima bet ir ką ir beveik ant bet kokio paviršiaus. Kad ir kokią idėją žmogus sugalvotų, esame tikri, kad galėtume ją įgyvendinti“,- teigia Aurelijus.
Graviravimo galimybės ir pritaikomumas
Graviruoti lazeriu galima praktiškai ant bet kokios medžiagos. Dažniausiai graviūroms yra pasirenkamas paprastas ir nerūdijantis plienas. Ant jo gali būti graviruojami ženklai, logotipai, QR kodai, tekstai ir panašiai. „Graviūra ant metalo taip pat pasitarnauja ir pramonėje ir elektronikoje. Taip pat lengvai graviruojamas ir auksas, sidabras ir kiti taurieji metalai. Tuomet technologija naudojami juvelyrikoje unikaliems dizainams kurti“,- teigia specialistas.
Graviruoti galima ir plastiko gaminius. Graviūromis dekoruojamas ABS, polikarbonatas, akrilas ir kt. Naudojami ženklinimui, gamybos proceso kontrolei, reklamai. Išties, panaudojimo sritys yra labai įvairios.
Graviūromis labai dažnai puošiami medienos, stiklo arba keramikos gaminiai. Graviruoti galima ant faneros, MDF, masyvo… Tinka dekoratyviniams elementams, baldams, meno kūriniams suasmeninti. Pasitarnauja dovanoms, trofėjams, personalizuotiems indams kurti. Taip pat lazeriu galima graviruoti ir ant odos bei audinių. Konkrečiai, tinka aksesuarams, drabužiams, batams graviruoti.
Technologinės graviravimo ypatybės
Aurelijus akcentuoja, kad lazerinis graviravimas yra XXI amžiaus požiūris į daiktų dekorą, suasmeninimą bei ženklinimą. „Lazeriai gali graviruoti itin smulkias detales, kurių neįmanoma išgauti mechaniniais metodais. Taip pat džiugina ir tai, kad lazeriai dirba greitai ir gali atlikti didelius užsakymus per trumpą laiką. Galiausiai, galima labai lengvai pritaikyti kiekvieną graviravimo darbą pagal specifinius kliento poreikius“.
Lazerio technologija leidžia pasiekti aukštą tikslumo lygį, kas svarbu tiek pramonėje, tiek meno srityje. Nenaudojami cheminiai preparatai, o atliekų kiekis minimalus. Galiausiai, sunku nukopijuoti ar suklastoti graviruotus objektus, tai padeda apsaugoti prekės ženklus ir originalius produktus.
Kur naudojamos graviūros?
Platus graviravimo technologijos išnaudojimas labiausiai ir lemia pritaikomumą bei galimybes skirtingose pramonės šakose. „Pramonėje graviravimas dažniausiai reikalingas tuomet, kai aktualus dalių ženklinimas, serijos numerių graviravimas, gaminių atsekamumas… Juvelyrikoje – naudojamas taip pat plačiai. Graviūros pagalba yra kuriami unikalūs dizainai, personalizuotos dovanos, dekoratyviniai elementai“,- pasakoja Aurelijus.
Graviravimas pasitarnauja ir reklamos sferoje. Ypač, kai kuriami logotipai, reklaminiai suvenyrai, verslo dovanos ir panašiai. Žinoma, meno sferoje – tai vienas svarbiausių dekoro įrankių. Jis leidžia kurti menines instaliacijas bei personalizuotus šedevrus. Net ir medicinoje graviūros tarnauja. Atliekamas chirurginių įrankių žymėjimas bei medicinos prietaisų ženklinimas.
Lazerinis graviravimas leidžia lanksčiai žiūrėti į daugelį procesų. Svarbiausia yra išnaudoti galimybes, kurias siūlo ši inovatyvi, nors daugeliui jau puikiai žinoma technologija. Radus gerus specialistus jie ne tik suteiks paslaugas, tačiau ir atsakys į klausimus, kurie padės geriau suprasti eigą bei kitus niuansus.