Studijos - Karjera

Gintaras Valinčius paskirtas Lietuvos mokslo tarybos pirmininku

Seimas vieningai pritarė švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės siūlymui Gintarą Valinčių nuo kovo 20 d. skirti Lietuvos mokslo tarybos pirmininku 5 metų kadencijai (projektas Nr. XIVP-2436).

„Naujovės, kurių mes tikimės didindami finansavimą moksliniams tyrimams, yra tokios, kad mes turėtume pereiti ne nuo vien aukšto lygio mokslo finansavimo, bet ir prie investavimo į tas mokslo sritis, kurios valstybei yra nepaprastai svarbios. Na, o svarbiausias dalykas, turbūt, būtų kvietimas Mokslo tarybai su nauju vadovu dar labiau atsisukti į jaunimo poreikius, į jaunąją kartą, nes būtent studentų darbas moksliniuose projektuose yra laikomas, tarkime, Jungtinėse Valstijose pagrindiniu kanalu, per kurį mokslo žinios yra perduodamos visuomenei.  Mes tikimės, kad naujas pirmininkas, būdamas tikrai labai aukšto lygio ir vadybininkas, ir mokslininkas, ir turintis milžinišką tarptautinę patirtį, galės organizuoti mokslo tarybą taip, kad ji atlieptų šituos didžiausius visuomenės lūkesčius“, – sakė Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Artūras Žukauskas.

Antradienį prisistatydamas Seimo nariams G. Valinčius išdėstė savo viziją: „Manau, kad Lietuvos mokslo taryba turi sutelkti geriausius šalies protus ir veikti kaip svarbi valstybės institucija, skirta žinojimo ir mokslo, žinių horizonto plėtimui. Ši institucija turėtų reikšmingai prisidėti prie dinamiško mūsų šalies vystymosi, ypač švietimo, piliečių ir sveikatos inovacijų srityse, taip pat tvarios, aukštos pridėtinės vertės ekonomikos, veikiančios darnoje su aplinka, kūrimo. Ekonomikos, kuri kurtų mūsų šalies materialinę ir socialinę gerovę ir leistų puoselėti šalies kultūrą. Be jokios abejonės, Lietuvos mokslo taryba vykdys pagrindinius savo misijos punktus. Tai yra, užtikrins kokybišką ekspertinę veiklą visais mokslo ir technologijų plėtros klausimais, formuos palankią mokslinių tyrimų eksperimentinės plėtros bei inovacinės veiklos aplinką ir užtikrins, veiks taip, kad mokesčių mokėtojų pinigais finansuojami būtų tik aukščiausios kokybės moksliniai tyrimai bei efektyviai ir nuolat būtų vykdomas mokslinių rezultatų perdavimas visuomenei.“

Už Seimo nutarimą „Dėl Gintaro Valinčiaus skyrimo Lietuvos mokslo tarybos pirmininku“ (projektas Nr. XIVP-2436(2) vieningai balsavo 119 balsavime dalyvavusių Seimo narių. Nutarimas įsigalioja kovo 20 d.

Gintaro Valinčiaus gyvenimo aprašymas.

Pranešimą paskelbė: Saulė Eglė Trembo, Lietuvos Respublikos Seimo kanceliarija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą