Technologijų naujienos

Gidas, kuris padės suprasti, kaip reikia elgtis sugedus telefonui

Telefonas yra įrenginys, kuriuo naudojamės kasdien. Netekus jo tiesiog sustoja dauguma įprastų veiklų, kurias atliekame kiekvieną dieną. Juk kas gali būti geriau, nei vakare atsigulus telefone klausytis muzikos? Juk be telefono sudėtinga susisiekti ir su draugais. Todėl norisi jį kuo greičiau pataisyti.

Ką turėčiau daryti, jei mobilusis telefonas sugenda dėl žmogaus sukeltų gedimų: nukrito, sudužo, sušlapo?

Tokiu atveju nuneškite savo mobilųjį telefoną į įgaliotą aptarnavimo centrą. Aptarnavimo technikai išmontuoja, tikrina ir teikia nemokamą klientų aptarnavimą. Jei remontą atlieka gamintojo įgaliotas aptarnavimo centras, gamintojo suteikta garantija vis dar galioja po remonto (2 metai nuo pardavimo datos).

Nepamirškite po tokių įvykių įsigyti telefono draudimo ekranui, nusipirkite tinkamas apsaugas, tokias kaip apsauginis stiklas, dėkliukas.

Mobilusis telefonas sugedo dėl nežinomų priežasčių, o garantinis aptarnavimas baigėsi: ką daryti?

Tokiu atveju nuneškite prietaisą į aptarnavimo centrą. Po patikrinimo bus atliekamas remontas. Jei remontas ekonomiškai neįmanomas, galite tiesiog parduoti sugedusį įrenginį  ir nusipirkti naują įrenginį iš pasirinkto pardavėjo ar operatoriaus.

Žinoma, sunku, kuomet telefonas sugenda pilnai ir neina jo pataisyti, tačiau neliūdėkite ir kitą kartą apdrauskite savo telefoną nuo tokių nelaimių.

Telefonas sugedo tuo metu, kai dar galioja garantija, bet aš nenoriu jo taisyti, aš noriu naujo. Ar galima sugedusį telefoną pakeisti nauju?

Remiantis Lietuvos įstatymais, pirkėjo teisę į įrenginio keitimą ar pinigų grąžinimą užtikrina pardavėjas. Tad reikėtų kreiptis į pardavėją.

Kaip rekomenduojama apsaugoti savo duomenis, kurie yra telefone?

Geriausia prieš paduodant įrenginį į aptarnavimo centrą pasidaryti įrenginio duomenų kopiją ir atkurti gamyklinius nustatymus. Tada niekas iš tikrųjų nieko negali pavogti. Be to, atkūrus gamyklinius nustatymus, paprastai galima pašalinti telefono veikimo sutrikimus, kuriuos sukelia programos, atsisiunčiamos iš trečiųjų šalių. Jei jus domina ASUS ROG Phone 3, ASUS Zenfone 4 remontas – užsukite.

Parašykite komentarą