Namai

Geriausiu Lietuvos „Ateities projektu" pripažintas statomas Vilniaus oro uosto išvykimo terminalas

Gruodžio 6 dieną iškilmingoje konkurso „Už darnią plėtrą“ ceremonijoje paskelbti ir apdovanoti geriausi 2023 metų NT projektai Lietuvoje. Geriausiu „Ateities projektu” pripažintas šiuo metu statomas Vilniaus oro uosto išvykimo terminalas.

Šiais metais konkursas „Už darnią plėtrą“ sulaukė rekordinio NT projektų paraiškų skaičiaus – 26: 5 gyvenamosios paskirties ir poilsio objektai, 3 visuomeninės, 6 komercinės paskirties projektai ir net 12 paraiškų buvo pateiktai „Ateities projekto” prizui laimėti.  Konkurse dalyvavusių projektų geografija siekė Vilnių, Kauną, Molėtus, Palangą, Nidą.

Konkurso dalyvius vertino 9 narių komisiją, kurią sudarė atstovai iš Lietuvos architektų sąjungos, Lietuvos statybininkų asociacijos, bankų, Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Aplinkos ministerijos, Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos ir žiniasklaidos.

Geriausiųjų NT projektų rinkimus Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) ir Darnios plėtros akademija organizuoja jau 16 metus.

Apie naująjį terminalą

Pastačius naująjį 14,4 tūkst. kv. metrų terminalą, bendras Vilniaus oro uosto keleivių terminalų plotas išaugs trečdaliu, o keleivių pralaidumas – dvigubai (nuo 1 200 iki 2 400 keleivių per valandą).

Dviejų aukštų pastato pirmajame aukšte veiks keleivių registracijos erdvė su savitarnos zona, kurioje bus galima savarankiškai ne tik registruotis skrydžiui, bet ir priduoti bagažą. Taip pat bus įrengtos bendros viešos erdvės, kavinės ir kitos komercinės zonos bei oro bendrovių biurai.

Planuojama, jog naujasis terminalas pradės veikti 2025 m. I ketvirtį.

Naująjį Vilniaus oro uosto išvykimo terminalą stato bendrovė „Eikos statyba”.

Daugiau apie naująjį terminalo projektą rasite specialiame polapyje https://www.vilnius-airport.lt/naujas-terminalas

Daugiau naujienų – Lietuvos oro uostų svetainėje

Bendraukime soc. tinkle X arba Linkedin

Pranešimą paskelbė: Tadas Vasiliauskas, AB Lietuvos oro uostai

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą