Laisvalaikis

Gatvės menui neabejingi žinomi žmonės susirinko į naujos parduotuvės atidarymą

Trečiadienio vakarą sostinės centre garsiausi Lietuvos gatvės meno bei graffiti meistrai kūrė savo miesto interpretacijas ant drobės ir kartu su vakaro svečiais leido laiką naujoje „adidas Originals“ parduotuvėje.

Svečius pasitikęs adidas prekės ženklą atstovaujančios įmonės vadovas Juras Vėželis pasakoja, kad adidas skatina partnerystes, bendradarbiauja ne tik su menininkais, bet ir visa miesto bendruomene, todėl renginio idėja buvo pasirinkta neatsitiktinai. „Lietuvoje yra daug talentingų, piešiančių žmonių, tačiau renginių, kuriuose gatvės praeiviams jie galėtų pademonstruoti kūrybos procesą, šiek tiek trūksta. Būtent dėl šios priežasties pakvietėme 10 gatvės meno bei graffiti kūrėjų, kurių darbus pagal pateiktus kriterijus vertino renginio dalyviai. Atidarę naują parduotuvę pačioje miesto širdyje siekiame tapti gatvės bei miesto bendruomenės dalimi ir tikimės, kad renginyje dalyvavusius menininkus, svečius įkvėpėme, paskatinome kurti ir bendradarbiauti“.

Menininkams kūryba prilygsta meditacijai

Didžiausio renginio dalyvių palaikymo ir aukščiausių įvertinimų sulaukė menininko Stasio kūrinys. Stasys graffiti technika piešia jau daugiau nei 12 metų bei antrina J. Vėželiui, kad viešų renginių, kuriuose savo talentus gali pademonstruoti gatvės meno bei graffiti meistrai yra nedaug. „Daugeliui menininkų kūryba yra savotiška meditacija, malonumas ir pomėgis, todėl džiaugiuosi turėjęs galimybę atskleisti savo kūrybiškumą viešoje erdvėje, pačioje miesto širdyje. Taip pat smagu matyti, kad per pastaruosius pora metų visoje Lietuvoje ant pastatų sienų ženkliai padaugėjo profesionalių gatvės meno kūrinių“.

Renginyje apsilankę žinomi žmonės turėjo galimybę pamatyti, kaip yra kuriami gatvės meno darbai, įvertinti jiems labiausiai patikusius bei patys išbandė savo jėgas piešiant graffiti dažais. Pasibaigus gatvės dirbtuvėms, menininkai bei renginio svečiai šėlo grupės „8 kambarys“ koncerte.

Gatvės menu susidomėjo Donatas Montvydas, Simona Burbaitė, Rimas Šapauskas, Ingrida Martinkėnaitė, broliai Algirdas ir Remigijus Gataveckai, Viktorija Šaulytė, Inga Žuolytė bei kiti pramogų pasaulio atstovai.  

Pranešimą paskelbė: Karolina Kalibataitė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą