Studijos - Karjera

Gamta, istorinis pastatas ir Montessori metodas: visa tai šeimos ras naujoje mokykloje – darželyje Kaune, Panemunėje

Pabandykite įsivaizduoti: Panemunės pušynas, Nemunas, tyli senais medžiais apsupta gatvelė ir joje esantis istorinis pastatas, kuriame – šviesios ir erdvios klasės bei darželio grupės. Visa tai iš pirmo žvilgsnio primena sanatoriją ar kurortą. Tačiau būtent tokioje aplinkoje savo istoriją pradeda rašyti nauja privati mokykla-darželis „Montessori Akademija“. Šioje ugdymo įstaigoje laukiama šeimų, kurių vaikai pagal Montessori metodiką galės mokytis nuo darželio iki 5-8 klasės.

 

Kaune veikia ne vienas darželis ir mokykla, kurioje taikomas Marijos Montessori sukurtas ugdymo metodas. Tačiau dauguma įstaigų neturi nuoseklaus tęstinumo: pabaigus darželį, tėvams tenka ieškoti pradinės mokyklos, kurioje būtų galima tęsti mokymąsi, paremtą Montessori metodu. Baigusius keturias klases vaikus reikia perkelti įdar vieną ugdymo įstaigą – tik dabar ima rastis mokyklos, kuriose yra ir 5-8 Montessori klasės. Viena iš jų – privatus darželis-mokykla „Montessori Akademija“.

 

Mokyklos aplinka – lyg kurortas

 

Pirmiausiai atsirado žmonės, mokytojų ir tėvų būrys, kurie nebijojo kitokio kelio. Gal kiek sunkesnio, bet keičiančio, drąsinančio, teikiančio viltį. Idėjai reikėjo vietos, kuri lyg iš Dangaus nusileido Šv. Kalėdų išvakarėse. Ši vieta, kuri, atrodo, buvo sukurta tik vaikams ir ilgą eilę metų stovėjo ir kantriai laukė, kol ateis tinkamas laikas. O laikas atėjo 2019 metais. Tai metai, kai lygiai prieš 90 metų pati MarijaMontessori įkūrė Tarptautinę Montessori asociaciją, kurios esminė misija –plėsti autentišką Montessori metodo taikymą visame pasaulyje, siekiant ugdyti žmogų.   Taip papūtus palankiam vėjui kada nors idėjagavo kūną ir vardą. Susipažinkite, tai –  „Montessori Akademija“,– sako mokyklos direktorė ir mokytoja Indrė Vitkuvienė.

Pašnekovės teigimu, mokyklosvieta ypatingadviem aspektais.

„Žalia erdvė: mes manome, kad vaikams reikia gamtos ir kuo įvairesnio sąlyčio su ja. Mokykla įsikūrė Panemunėje. Tai itin švari Kauno miesto zona, prie pat Panemunės šilo (kadaise juk čia buvo kurortas!).

Vaikai dažniausiaivisą dieną praleidžia ugdymo įstaigose, todėl mums yra labai svarbu, jog jie turėtų kuo daugiau galimybių būti gamtoje. Ir tai daryti jie galėstiek Montessoriakademijos“kieme, kuris yra tikrai nemažas, taip pat ir Panemunės šile. Be to, visai šalia – ir Nemunas, atveriantis galimybę stebėti upės ir jos gyventojų gyvenimą“,– pasakoja I.Vitkuvienė.

Antras aspektas, papirkęs mokyklos įkūrėjus ir tėvus, nutarusius, jog jų atžaloms ši mokykla – ideali, yra pastato istorija.

1989 m. ši vieta (tada vadinta „Drobės“ žinybiniu darželiu) tapo lopšiu, iš kurio „išsisupo“ Montessori judėjimas Nepriklausomoje Lietuvoje. Būtent šioje vietoje, Kaune, buvo atidarytos pirmosios Montessori metodo eksperimentinės klasės, vyko užsienio lektorių mokymai. Tai buvo vieta, iš kurios pasklido Montessori metodo idėjos po visą Lietuvą. Mums tokie istoriniai faktai buvo maloni žinia. Labai džiaugiamės, kad galime atgaivinti šią visai Montessori Lietuvos bendruomenei svarbią istorinę vietą ir vėl į ją pakviesti vaikus“, – sako naujos mokyklos įkūrėja.

 

Kokia yra Montessori akademija?

 

Kiekviena nauja mokykla, juolab privati, stengiasi tapti unikalia ir taip laimėti konkurencinę kovą. Vis dėlto „Montessori Akademijos“ įkūrėjų tikslai kiek kitokie. Žinoma, jiems svarbu, jog darželio grupės ir mokyklos klasės būtų užpildytos. Vis dėlto svarbiausia, jog žinia apie mokyklą pasiektų tuos, kuriems ši erdvė, joje dirbsiantys pedagogai ir pati metodika būtų artima ir priimtina.

„Norimesukurti tokią erdvę, kurioje vaikas galėtų atskleisti savo vidinį potencialą. Mums svarbu, kad kiekvienas vaikas, taptų transformuojančiu veiksniu visuomenėje, kuris eina į pasaulį atnešdamas darną ir taiką. Tam reikalinga tik sudaryti tinkamas sąlygas – paruošti tinkamą aplinką.

Visam tam nereikia išradinėti dviračio, mes remiamės Tarptautinės Montessori Asociacijosstandartu, nes laikantis šio standarto visame pasaulyje Montessori metodas, kaip netradicinio ugdymo metodas, yra pats populiariausias šiandien pasaulyje“, – teigia „Montessori Akademija“ atstovė.

Nesusipažinusiems su Montessori metodu dažnai kyla daug klausimų. Juolab, kad netrūksta mitų, sklandančių apie „suoluose nesėdinčius“ ir „namų darbų nedarančius“ montessoriukus.

„Dažnai sulaukiame klausimų, kaip vaikai mokosi, – pripažįsta I.Vitkuvienė. Manpačiai kartais atrodo, jog jie galvoja, kad žaidžia, o ne mokosi. Iš tiesų jie mokosi iš aplinkoje esančių kruopščiai parengtų ir moksliškai tirtų Montessori priemonių, tačiau jų mokymosi erdvė išeina iš klasės ribų. Vaikai stebi aplinką, eksperimentuoja, fiksuoja, rūšiuoja“, – pasakojo ne vienerius metus vaikus pagal Montessori metodą mokanti I.Vitkuvienė.

Ji pabrėžė, kad metodo autorė – italė M.Montessori didžiausią dėmesį skyrė vaiko amžiaus tarpsnių pažinimui.

„Aiškiai pažindamas tarpsnį, supranti, ko tuo metu reikia vaikui, ir pagal tai pritaikai jam aplinką, kurioje kasdien jis turi naujų iššūkių ir jam niekada nėra nuobodu. Montessori metodu ugdomi vaikaituri laisvę rinktis įvairiais veiklas, pamato ryšius tarp skirtingų mokslo sričių nuo pat mažens“, – vieną iš esminių metodo dalykų nusakė pašnekovė.

Dar vienas itin svarbus veiksnys – žmonės, kurie yra aplink. „Gali nusipirkti naujausius baldus, geriausias priemones, suremontuoti patalpas, bet mokytojas yra tas žmogus, kuris prisiliečia prie vaiko. Jisyra kartu ir padeda vaikui pačiam pažinti pasaulį.

Kas yra Montessori mokytojai? Tai žmonės, kurie be galo myli savo darbą. Juos visus pasaulyje vienija bendras dalykas – aistra, tam ką jie daro“, – sakė „Montessori Akademija“ įkūrėja.

Naujoje mokykloje dirbs ne tik Montessori metodo specialistai. Prie „Montessoriakademijos“komandos jungiasi kitos įstaigos, kurios daug metų specializuojasi vaikų ugdymo srityse:tai „Strakaliukas“fizinio užimtumo programa Kaune, kurių specialistai moksleiviams ves kūno kultūros pamokas, bei Kalba.ltkomanda, kuri ves anglų kalbos pamokas vaikams keturis kartus per savaitę imersijos būdu.

Žinome, kad tai tik pradžia. Ateityje galėsime susijungti su daugiau įvairių specialistų, kad galėtume užtikrinti kokybišką visapusišką ugdymą“, – įsitikinusi I.Vitkuvienė.

Ateinantį rudenį mokyklos pastate veiks darželis ir pradinė mokykla. Tačiau „Montessori Akademija“ įkūrėjai neplanuoja sustoti – jau dabar ruošiasi 5-8 klasėms.

„Jos bus įdomios ir kitokios, nes vaikai nesimokys mieste“, – žada pašnekovė.

 

Daugiau apie „Montessori Akademija“:

 

Susisiekime: tel. nr. +37061310333; info@montessoriakademija.lt

 

Apžiūrėkite: www.montessoriakademija.lt

Draugaukime:www.facebook.com/montessoriakademija/

 

Pasimatykime: privatus darželis ir pradinė mokykla „Montessori Akademija“ Vičiūnų g. 13, Kaunas

Pranešimą paskelbė: Indrė Vitkuvienė, UAB Montessori akademija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą