Namai

Gaisrinės saugos forumas: gaisruose vis dar žūsta žmonės. Kaip sumažinti gaisrų skaičių?

Per 7 šių metų mėnesius Lietuvoje kilo 5699 gaisrai, kuriuose žuvo 40 žmonių, o 89 gyventojai patyrė traumas. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, kai kilo 5601 gaisras, o juose žuvo 56 gyventojai, šiemet gaisrų kilo 1,8 proc. daugiau, tačiau juose žuvo 16 gyventojų, arba 29 proc. mažiau. Šiais metais birželio mėnesį žmonių aukų gaisruose pavyko išvengti, o liepos mėnesį juose žuvo 1 gyventojas. Tai mažiausias gaisruose žuvusių žmonių skaičius per 19 metų. (informacija iš PAGD puslapio prie VRM).

Kas įtakoja žuvusiųjų žmonių sumažėjimą?

Šalyje mažėja krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimų, o atitinkamai ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų, taip pat gerėja priešgaisrinių sistemų kokybė, dažnėja jų įrengimas privačiuose namuose. Tas gelbsti gyvybes ir žmonių sveikatą.Tačiau reikalavimai priešgaisrinėms sistemoms su metais tik kyla, todėl būtinas dialogas tarp pastatų projektuotojų, gamintojų ir techninės priežiūros institucijų.

Kaip sukurti dialogą tarp valstybės institucijų ir verslo?

Rugsėjo 15 dieną Litexpo rūmų 5 salėje Lietuvos gaisrinės saugos inžinieriai organizuoja jau trečiąjį „Gaisrinės saugos technologijų forumą 2022“. Tai konferencija – paroda kurios metu bus pristatinėjamos gaisrinės saugos prevencijos užtikrinimo priemonių, gaisrų plitimo ribojimo ir gesinimo sistemų naujovės, bus diskutuojama tiek apie technologines inovacijas, tiek apie gerąją praktiką projektuojant, eksploatuojant, bandant ir prižiūrint apsaugines sistemas.

Forume sulauksime pranešimų iš bandymų – sertifikavimo, priešgaisrinės priežiūros, gelbėjimo darbų sričių. Šis forumas taps puikia lyderystės platforma naujai inžinierių ir karininkų kartai, kuri bus tuo pačiu paskatinta plėsti savo profesines žinias.

Diskutuosime kaip riboti pastatuose gaisrų keliamą žalą, kaip saugiai suprojektuoti žmonių evakuaciją, kaip teisingai projektuoti dūmus šalinančias ir gaisrą vietoje gesinančias sistemas.

Lygiagrečiai ugniagesiams bus organizuojamas seminaras apie efektyvesnes gaisrų gesinimo taktikas, žmonių gelbėjimo iš įvairių avarijų technikas, taip pat nepamiršdami pačių ugniagesių sveikatos.

Kas konferencijos dalyviai?

Litexpo parodų rūmuose matysime galybę ugniagesių technikos eksponatų, gelbėjimo įrangos ir pastatus nuo gaisrų saugančias sistemas, kurias pristatys Europos gamintojai: PROMAT, HILTI, Rosenbauer ir kt.

Anot renginio organizatoriaus, Nacionalinės gaisrinės saugos prezidento Martyno Matulevičiaus, forumo tikslas yra kelti Lietuvos ugniagesių ir gaisrinės saugos specialistų žinių lygį, profesionalumą, taip pat motyvuoti inžinerijos specialistus dalintis su mūsų šalies ir užsienio kolegomis sukaupta patirtimi ir padėti Lietuvai tapti gaisrinės saugos scena Baltijos šalyse.

Dalyvių skaičius ribotas, todėl vyksta online registracija:

www.balticfireforum.eu

Bilietus galima įsigyti:

https://kakava.lt/renginys/gaisrines-saugos-technologiju-forumas/2703/6692

Gaisrininkai-gelbėtojai dalyvauja renginyje nemokamai, susisiekite su mumis forum@fogo.lt

Video-kvietimas

https://youtu.be/ih4l0Oa8BTw

Foto aut. Aurelijus Lipinskas

Pranešimą paskelbė: Ana Šmidt-Žilinskienė, Nacionalinė gaisrinės saugos asociacija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą