Laisvalaikis

Fotografės patarimai: išgauti pribloškiančius kadrus padės kelios išmaniojo funkcijos

Šiandien, kai mūsų dėmesys koncentruotis į vieną dalyką tesiekia vos 8 sekundes, komunikacija nuotraukomis ir filmukais tapo itin svarbia tarpusavio bendravimo dalimi. Kone kiekvienas nusprendęs įsigyti naują išmanųjį, didžiausią dėmesį kreipia į kamerą, suteikiančią galimybę kurti aukštos kokybės turinį ir taip išreikšti save.

Akį traukiančias nuotraukas telefonu fiksuojanti mados fotografė ir stilistė Reda Mickevičiūtė dalinasi patarimais, ką daryti, kad ir jūsų nuotraukos būtų kokybiškos bei prikaustytų socialinių tinklų vartotojų dėmesį.

Asmenukės

Kone populiariausios ir daugumos socialinių tinklų profiliuose aptinkamos nuotraukos – asmenukės. Atrodo itin paprasta – tereikia pasiimti išmanųjį, įsijungti priekinę kamerą ir užfiksuoti kadrą. Tačiau, ką reiktų žinoti, kad daugybė profilyje publikuojamų asmenukių neatrodytų nuobodžiai ir vienodos?

Pasak R. Mickevičiūtės, fotografuoti save ištiesus ranką nėra vienintelis būdas, kaip galima pasidaryti asmenukę. Čia galima pasitelkti keletą triukų. Vienas jų gana tradicinis – pasidėkite telefoną, pavyzdžiui, ant lentynos ar įdėkite jį į specialų stovą. Arba pasirinkite dar paprastesnį būdą – pasinaudokite telefone integruotu išmaniuoju asistentu. Jis užfiksuos nuotrauką vos išgirdęs jūsų balso komandą. Taip nuotraukoje matysis ne tik jūsų veidas, bet galėsite įsiamžinti visu ūgiu ar su draugų kompanija.

„Matydami, kokios fotografavimo tendencijos šiuo metu itin populiarios, kompanijos ir toliau tobulina telefonų objektyvus ir priekines kameras transformuoja taip, kad pagerintų asmenukių kokybę. Man labiausiai patinka tokias nuotraukas įamžinti su plataus kampo objektyvu. Jis ne tik padeda sutalpinti visus draugus į vieną kadrą, bet ir leidžia parodyti daugiau aplinkos, kai fotografuojuosi viena“, – sako fotografė.

Plataus kampo objektyvas

Anot fotografės, plataus kampo objektyvas pasitarnauja ne tik fiksuojant asmenukes, bet ir daugybėje kitų situacijų. Ypač jei mėgstate keliauti, fotografuoti architektūrą ar gamtą, ir perteikti jį nuotraukose taip, kaip tuo momentu mato jūsų akys.

„Plataus kampo objektyvas – mano pamiltas atradimas. Dažnai jį naudoju profesionaliose fotosesijose, o itin plataus kampo objektyvui atsiradus „Samsung Galaxy S10“ telefone, kasdienės nuotraukos įgavo visai kitą kokybę. Ypač tai pasitarnauja, kai fotografuoju mažoje erdvėje, kur nėra pakankamai atstumo atsitraukti, kaip pavyzdžiui automobilyje. Plataus kampo kadre matosi viskas, nuotraukos gaunasi labai įdomios“, – pasakoja R. Mickevičiūtė.

Kalbėdama apie nuotraukas, darytas su plataus kampo kamera, vienu iš svarbiausių kriterijų, leidžiančių sukurti tobulą nuotrauką, „Samsung“ ambasadorė įvardina centravimą. „Nuotraukas įamžinant itin plataus kampo funkcija geriausia pagrindinį objektą centruoti, kad neišsikraipytų vaizdas ir būtų išlaikytos proporcijos. Tuomet dėmesį trauks pagrindinis objektas, o didybės įspūdį sukurs aplink jį užfiksuota žmogaus akimis matoma erdvė“, – patarimais dalinasi R. Mickevičiūtė.

Iki smulkmenų detalus vaizdas

Fotografuojant konkrečius, nedidelius objektus iš arti, kad užfiksuota nuotrauka atrodytų profesionaliai, nereikia žinoti daugybės taisyklių. Anot R. Mickevičiūtės, perteikti norimas detales gali kiekvienas, pasitelkdamas išmaniojo kameroje esančiomis funkcijomis, kurios padės išgauti itin detalų vaizdą ir sufokusuoti kadrą iš labai arti.

„Fotografuojant nedidelius objektus visada siūlau patiems pasišviesinti arba pasitamsinti kadrą. Taip  šviesumą ir spalvas susireguliuojant iki sau patinkančio sodrumo, nuotraukoje atsiskleidžia net smulkiausios detalės ir kadras atrodo itin profesionalus“, – savo patirtimi dalinasi fotografė.

Tačiau jei patiems susidėlioti nuotraukos parametrus nėra lengva užduotis, tą padaryti galite su  naujausiuose išmaniuosiuose integruota siužeto optimizavimo funkcija. Kamera pati automatiškai  parenka nustatymus pagal kadro siužetą ir padeda gauti geriausią rezultatą.

Vaizdo įrašų gudrybės

Nors socialiniuose tinkluose didžiąją dalį sudaro nuotraukos, mėgstantiems dalintis trumpais „Instagram“ istorijų vaizdo įrašais, ar „blogeriams“, kuriantiems filmukus, išmaniojo kameroje esantys vaizdo įrašų režimai – nepamainomi dalykai.

„Pati mėgstu savo „Instagram“ platformoje dalintis trumpomis istorijomis ir kelti vaizdo įrašus. Tad tam labiausiai pasitarnaujanti funkcija telefone – galimybė keisti objektyvą, nenutraukus filmavimo. Kai gali peršokti iš artimesnės perspektyvos į tolimą, nepametant sufokusuoto objekto, vaizdo įrašai būna itin dinamiški ir kokybiški“, – teigia R. Mickevičiūtė.

Neretai didžiausia problema iškyla norint nufilmuoti kokybišką vaizdo filmuką važiuojant automobiliu ar einant gatvėje – vaizdas ne tik juda, bet ir yra nekokybiškas, nesufokusuojami objektai. Dėl šios priežasties mėgstantiems filmuoti veiksme pagelbės vaizdo stabilizavimo funkciją, kaip pavyzdžiui, „Samsung“ flagmanuose esantis „Super steady“ režimas.

Pranešimą paskelbė: Rūta Pauliukonytė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą