Laisvalaikis

Fotografas D. Ščiuka ruošiasi pristatyti antrą personalinę parodą

Prieš daugiau nei metus didelio susidomėjimo sulaukusią parodą „Natural Women“ pristatęs fotografas Dainius Ščiuka šiemet vėl leidžiasi į fotografinę kelionę. Jau netrukus savo kūrybos gerbėjus jis pakvies į antrąją savo darbų parodą – „The Journey“ (liet. „Kelionė“). Pats D. Ščiuka sako norintis visus paskatinti sustoti ir paanalizuoti fotografijas ilgiau nei tai darome naršydami socialiniuose tinkluose.

Antrai personalinei parodai besiruošiantis mados ir reklamų fotografas D. Ščiuka sako mėgstantis spausdinti nuotraukas, jas rodyti kitiems ir organizuoti parodas. Pasak kūrėjo, tai momentas, kai jo kūriniai, kurių herojais beveik visuomet yra žmonės, tampa gyvi ir atsiskleidžia jų charakteris.

„Nuo pat mano fotografijos karjeros pradžios mane labiausiai domino žmogus ir portreto žanras. Norint užfiksuoti gerą kadrą, reikia atlikti nemažai veiksmų. Dažnai tenka prisiminti, kad fotografija yra tik instrumentas, o spontaniškumas ir intuicija yra būdai, kurie leidžia pasiekti mano norimą tikslą. O savo parodomis aš noriu parodyti, kad fotografija nėra tik procesas – ji tęsiasi tol, kol nuotrauka atsiduria ant sienos“, – sako fotografas.

D. Ščiuka teigia, kad kūrėjo talentas slypi ne tik kūrinių idėjose, bet ir sugebėjime jas naujai ir įdomiai pateikti. Šiandien galime rasti visko, todėl profesionaliam menininkui būtina atkreipti dėmesį ir į šių dienų aktualijas bei pagalvoti apie tai, kas gali nustebinti šiuolaikinį žiūrovą. Būtent todėl bendradarbiaudamas kartu su kompanija „Samsung“ populiarus fotografas savo parodoje pasitelks ir skaitmenines technologijas.

„Mūsų greito tempo visuomenėje nebeturime laiko sustoti, pasižiūrėti įdėmiau. Žmonės socialiniame tinkle „Instagram“ į vieną nuotrauką žiūri vos kelias sekundes, o fotografas prie jos dirba mėnesiais ar net metais. Savo naujoje parodoje fotografijos tradicijas sujungsiu su šiuolaikiškumu – lankytojai matys ne tik įrėmintas nuotraukas, bet ir „Samsung The Frame“ televizoriuose rodomas fotografijas“, – pasakoja D. Ščiuka.

Ne vieną žymų žmogų įamžinęs fotografas sako, kad ši paroda yra tarsi kelionė po savo kūrybą, kuri atskleis, ką pavyko nuveikti ir užfiksuoti per paskutinius 5-6 metus.

„Paroda „The Journey“ yra lyg tiltas į kitą mano kūrybos etapą. Fotografijos būsiančios parodoje galės toliau gyventi savo gyvenimą ir puošti kažkieno namų interjerą. Šiai parodai atsirinkti peržiūrėjau apie 500 skirtingų fotosesijų, kurias padariau nuo 2015-tų metų“, – atskleidė kūrėjas.

Nebijantis naujų iššūkių ir tikintis, kad meną galima lengvai derinti su šiandieninėmis technologijos. D. Ščiuka kartu su savo paroda ištrins liniją tarp nusistovėjusių meno formų ir neįprastų sprendimų – tarp rėmuose iškabintų fotografijų įsiterps „The Frame“ televizoriai, kurie dėl savo išsiskiriančio dizaino atrodo kaip tikri paveikslai su rėmeliu. Televizoriuose eksponuojamos nuotraukos atrodys tarsi įrėmintos į tikrą paveikslo rėmą.

„Ši paroda turėjo įvykti, kad galėčiau išgryninti idėjas ateities projektams. Grįžus po studijų Jungtinėje Karalystėje, daug dirbau, fotografavau ir nebuvau atsisukęs į darbus kuriuos padariau. Tai puiki proga sustoti ir prisiminti savo geriausius kūrinius“, – teigia fotografas.

Išvysti geriausius fotografo D. Ščiukos darbus naujame formate ir susipažinti su fotografo kūrybos istorija bus galima lapkričio 13-26 d., Vilniuje, „Grafo“ galerijoje.

Pranešimą paskelbė: Mingailė Gulbinauskaitė, UAB „Publicum”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą