Studijos - Karjera

Finansų valdymo įgūdis svarbus ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir rinkos dalyviams

Finansų valdymo kompetencijas svarbu išmanyti visiems, norintiems dirbti šalies ar užsienio viešojo administravimo organizacijose, verslo įmonėse, finansų institucijose, investicinėse bendrovėse arba kurti ar plėtoti nuosavą verslą. Apie finansų valdymo kompetencijų svarbą, įžvalgomis dalinasi tarptautinių ir tarpvaliutinių perlaidų bendrovės „Western Union“ atstovės: Apskaitos paslaugų departamento vadovė Eglė Kinčė ir Lina Rapkevičiūtė, vienos iš Finansų departamento komandų vadove. „Western Union“ yra Mykolo Romerio universiteto magistrantūros studijų Finansų valdymo programos partneris.

Apskaitos paslaugų departamento vadovė Eglė Kinčė atkreipia dėmesį, kad apskaitos ir buhalterijos specialybė tikrai neišnyks – tai kritiškai svarbi funkcija verslui. Tiesa, „Western Union“ atstovė mini, kad šios srities turinys ir darbui reikalingos kompetencijos keičiasi kartu su verslą modernizuojančiomis tendencijomis. Apskaitos specialistai vis daugiau dirba su didžiaisiais duomenimis, automatizacijos sprendimų įgyvendinimu, pasitelkia procesų optimizavimo žinias. Auga poreikis gilinti analitinio mąstymo įgūdžius. Efektyvus darbas komandoje bei komunikacija išlieka jungiančiais elementais, kurių svarba didės, nepaisant išankstinių nuostatų, kad automatizuojant procesus šie įgūdžiai gali tapti nereikalingi. „Apskaitos funkcija mūsų įmonėje padengia visas pagrindines apskaitos sritis, todėl kolegos savo žinias gali įdarbinti įvairiuose projektuose. Tai taip pat leidžia lanksčiau planuoti savo karjerą – pokyčius įgyvendinti galima įmonės viduje gilinant žinias bei dirbant skirtingose komandose.” – sako E.Kinčė.

 „Western Union“ darbuotoja Lina Rapkevičiūtė, teigia, kad kaip ir visos profesijos, finansų sritis taip pat sparčiai vystosi. Jei anksčiau pagrindinis darbo įrankis buvo „Excel“ skaičiuoklė, dabar programos, tokios kaip SQL, leidžia įgyvendinti daug daugiau sumanymų. „Kalbindama kandidatus ir bendraudama su kolegomis girdžiu, jog iš darbo jie tikisi tiek galimybių mokytis, tiek iššūkių, kurie neleistų nuobodžiauti. Jaunosios kartos atstovai taip pat vertina greitį bei dinamišką aplinką. Siekiame, kad jaunieji talentai galėtų augti kartu su organizacija ir jaustų nuolatinę kolegų paramą.” – akcentuoja L. Rapkevičiūtė.

E.Kinčė sako, jog jos komandoje dirba daugiau nei 100 įvairių sričių apskaitos profesionalų. Vienas iš darbo didelėje, globalioje įmonėje privalumų – prieiga prie inovatyviausių pasaulinėje rinkoje naudojamų profesinių įrankių, kurie leidžia darbą atlikti efektyviau ir daugiau dėmesio skirti vertę kuriančioms užduotims bei profesiniam tobulėjimui. Ji teigia, jog darbe ne retai tenka susidurti su „įkaitusia“ talentų rinka ir vertinti kiekvieną potencialų kandidatą, norintį prisijungti prie „Western Union“. Kompanijoje daug kalbama apie tai, kaip kiekvienam specialistui galima sudaryti tinkamiausias sąlygas tobulėti. Tai gali būti pasiūlymas įgyti profesinių žinių sertifikatą, susitarimas, leidžiantis derinti darbą ir studijas, galimybė prisidėti prie įdomių globalių projektų. Eglė pastebi, kad šias naudas vertina tiek patyrę apskaitos specialistai, tiek pradedantys šį kelią kolegos.

L.Rapkevičiūtė mano, jog norint sėkmingai siekti karjeros šioje srityje, itin svarbu suprasti verslą, klientą ir rinkų specifiką. Lina dirba kainodaros srityje, kur už skaičių slepiasi sprendimai, kurie tiesiogiai paveikia daugybę klientų. Ji su komanda stengiasi suprasti, kokie yra klientų poreikiai, kokie kultūriniai skirtumai veikia jų sprendimus. Tai padaro kasdienius skaičiavimus daug įdomesnius. Tarp svarbiausių savybių šiuolaikiniam finansų profesionalui Lina išskirtų gebėjimą sėkmingai komunikuoti su verslo partneriais ir kolegomis. Ji sako, kad vienam gali užtekti paminėti esminius skaičius, kitas galbūt nori matyti platesnį paveikslą, todėl svarbu tą pajausti. Dažniausiai sėkmės sulaukia tie kolegos, kurie geba efektyviai spręsti kilusius iššūkius ir yra linkę patys domėtis naujovėmis. Žinoma, kaip sako L. Rapkevičiūtė, šiame darbe egzistuoja gairės ir standartai, tačiau kiekvienas atvejis yra unikalus ir reikalauja kūrybiškumo.

„Western Union“ atstovės teigia, kad Mykolo Romerio universiteto Finansų valdymo studijų programa būtent ir skirta parengti kvalifikuotus finansų valdymo specialistus, gebančius analizuoti, profesionaliai vertinti ūkio subjektų finansinę padėtį ir priimti ekonomiškai pagrįstus sprendimus bei mokančius formuoti finansų plėtros strategijas, integruojant finansinės ir investicinės veiklos aspektus, taikant ekonomikos, vadybos, finansų ir teisės mokslo sričių žinias.

Pranešimą paskelbė: Jurga Strimaitienė, Mykolo Romerio universitetas

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą