Namai

Filmų peržiūros šiltais vasaros vakarais: kaip lauke sukurti kino žanrą atitinkančią aplinką

Šilti vasaros vakarai – puikus metas pakviesti artimuosius į teminį vakarėlį lauke. Vienas iš variantų, padėsiančių išsiskirti ir pritraukti draugus ar šeimos narius – filmų peržiūros ypatingoje aplinkoje, atspindinčioje žiūrimo kino žanrą. Anna Ilmere, prekybos centro internete „Pigu.lt“ interjero dizaino ekspertė, dalijasi patarimais, kaip savo sode ar kieme sukurti atmosferą, kurioje į romantinį, siaubo, nuotykių ar vaikams skirtą filmą įsijausti bus dar paprasčiau.

Lauko kinas reikalauja ne tik specifinės nuotaikos, kurią padės sukurti įvairūs aksesuarai, bet ir tam tikro pasiruošimo. Pirmiausia, anot A. Ilmere, reikėtų pagalvoti apie vietą, kurioje rinksis jūsų svečiai. Nepaisant jūsų kiemo ar sodo dydžio, būtina rasti sausą ir gerai nuo vėjo apsaugančią lokaciją. Taip pat įsitikinkite, kad ši vieta – ne ant saulės.

 „Jei prieglobsčio nuo karščio pasiūlyti apsilankiusiems negalite – pamąstykite apie ilgalaikį sprendimą – terasos ar pavėsinės įrengimą, kuris praverstų ir rengiant kino peržiūras, ir įvairių piknikų ar iškylų metu“, – sako interjero dizainerė.

Kitas žingsnis – pasirūpinti reikiama įranga: „Turėdami omenyje, kokioje aplinkoje žiūrėsite filmą, pasidomėkite geriausiai jūsų poreikius atitinkančiu projektoriumi, o jei neturite didelės baltos sienos – ir ekranu. Kalbant apie projektoriaus parametrus, tamsoje norint sukurti autentišką kino patirtį, reikėtų, kad jo galingumas siektų bent 3 tūkst. liumenų.“

Ilmere pažymi, kad derėtų pagalvoti ir apie papildomus, jaukumo vakarui suteiksiančius elementus, pavyzdžiui, šildytuvus, žibintus ar šviestuvus su saulės baterija. Juos naudoti – itin patogu, nes šiuos atributus galėsite įrengti bet kur. Be to, filmo temą atspindėti gali ir įvairūs baldai, audiniai ar dar smulkesni akcentai.

Romantinis filmas svajingoje atmosferoje

Pasak interjero dizainerės, pakerėti romantinių filmų mėgėjus šilta ir jaukia atmosfera pirmiausia padės skirtingi lauko baldai. Pavyzdžiui, jei suplanavote prancūziškų meilės filmų vakarą, tuomet jūsų kieme turėtų dominuoti vintažiniai ar gėlių motyvai, kurių nuotraukomis savo socialinių tinklų paskyrose pasidalyti norės kiekvienas svečias.

„Kėdes pastatykite į pavėsį, o jų viduryje – staliuką bei skėtį nuo saulės. Jeigu lauke vietos ne per daugiausiai – puikiai tiks ir sulankstomos kėdės bei staliukas. Svajingą aplinką sukursite visą teritoriją papuošę žibintais ir lempučių girliandomis ant medžių. Ant stalų dėkite puošnias žvakides su arbatinėmis žvakutės, o didelius žibintus su ilgomis žvakėmis – ant terasos, laiptų, prie gėlių ar krūmų. Pastarieji – išskirtinė dekoracija, suteikianti ne tik archajiško jausmo, bet ir paslaptingumo. Kilimėliai, dekoratyvinės ar kėdžių pagalvėlės taip pat yra neatsiejama romantiško vakaro dalis“, – sako pašnekovė.

Siaubo filmas industrinėje aplinkoje

Drąsiausi filmų mylėtojai, norintys įtemptos ir kraują stingdančios patirties, turės pagalvoti apie spintose ar palėpėse nugulusius daiktus. Ir nors galite mėginti pavaizduoti žiūrimo filmo scenarijų ar jo elementus, saugesnis variantas, tiksiantis ir kelioms peržiūroms – pramoninis stilius, kuriame dominuoja medis ir metalas.

„Betonas, tinkas, neapdorotas medis ar akmuo, aprūdijęs, matinis metalas ir pilki atspalviai turėtų tapti pagrindiniais siaubo filmo atmosferą kuriančiais akcentais. Tiesa, pilką spalvą gali papildyti balti, smėliniai, juodi, tamsiai mėlyni ar žali bei rudi atspalviai.

Be to, industrinis stilius pasižymi paprastais, vientisų formų baldais, medinėmis detalėmis ar metaliniais kampais. Pavyzdžiui, šiam vakarui puikiai tiks sofos ar kėdės su vienspalviais apmušalais. Norint ryškesnio efekto, galite naudoti milžiniškas drobes, senus kelio ženklus, juodai baltas nuotraukas ar net gatvės kultūros detales – grafiti, žibintus, plakatus ar didelius veidrodžius. Galiausiai, seni ir dėvėti baldai gali tapti puikiomis dekoracijomis“, – sako A. Ilmere.

Veiksmo filmo nuotaika – neutrali

Jeigu vienas iš vakaro programos filmų – „Greiti ir įsiutę“ arba superherojų filmas – tuomet adrenalino ištroškusiems žiūrovams pirmiausia reikės aprūpinti užkandžiais ir patogiomis sėdėjimo vietomis – visai kaip tikrame kine. Veiksmo filmai yra ryškūs ir įtraukiantys, todėl rengdami jų peržiūrų vakarą – nepersistenkite.

Ilmere akcentuoja, kad šiam kino žanrui tiks modernizmo įkvėpta aplinka, kurioje dominuoja tiesios ir aštrios linijos, paprasta spalvų paletė ir iš metalo, stiklo bei plieno pagaminti atributai.

„Modernizmo stilius pasižymi tolygumu ir švelnumu, nes jame nedominuoja išskirtinės spalvos, tekstūros. Jums nereikės daug – užteks keleto patogių kėdžių ar fotelių, sofos, sėdmaišių ir mažo staliuko gėrimams ir užkandžiams. Tiesa, norint sukurti stipresnį įspūdį, galite pasitelkti tam tikrus aksesuarus – spalvotus kilimus, pagalves, minkštus kilimėlius ar įvairius dekoratyvinius daiktus, atitinkančius filmo nuotaiką“, – teigia pašnekovė.

Filmai vaikams Skandinaviško stiliaus apsuptyje

Filmus vaikams gali žiūrėti visa šeima, dėmesio centre vis tiek turėtų būti atžalos. Pasak „Pigu.lt“ interjero dizaino ekspertės, nors vaikams patinka ryškios spalvos, jų perteklius gali būti varginantis. Anot jos, lauke neturėtų mėtytis žaislai ar kiti daiktai, todėl norint užtikrinti, kad mažamečių dėmesys bus sutelktas, A. Ilmere rekomenduoja aplinką dekoruoti Skandinavišku būdu.

„Šis stilius yra itin funkcionalus, jame dominuoja paprastos ir nebrangios medžiagos, o to ir reikia vaikams. Balduose ir didesnėse detalėse reikėtų akcentuoti baltą, jūsų atžaloms priminsiančią debesis, arba švelniai geltoną spalvą, kuri asocijuosis su saule. Venkite pilkos spalvos, nes ją vaikai sieja su lietaus debesimis, pavojinga jūra. Tiesa, ryškios spalvos gali dominuoti aksesuaruose. Išsiskirti gali kilimėlis, įvairūs piešiniai ar plakatai, pagalvės ar pledai“, – teigia pašnekovė.

____________________________

Daugiau nuotraukų galite rasti šioje nuorodoje: https://we.tl/t-JvY3MtccTs

Pranešimą paskelbė: Martynas Vilčinskas, UAB „Gravitas Partners”

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą