Praėjusių metų rudenį vilniečiams pradėto dalinti kalio jodido dar neatsiėmė dalis sostinės gyventojų. „Eurovaistinė“ tęsia nemokamą dalinimą sostinėje registruotiems asmenims. Šiame vaistinių tinkle kalio jodidą atsiėmė daugiausiai gyventojų – 93 proc. Nemokamą kalio jodidą atsiimti galima iki balandžio 5 d.
„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad kalio jodidą klientai dažniausiai užsukdavo atsiimti rudenį, kai jis tik buvo pradėtas dalinti. Dažniau domimasi šiuo nereceptiniu, žiniasklaidoje pasirodžius naujai informacijai apie Astravo atominę elektrinę.
„Jaučiame, kad nemaža dalis vilniečių jau pasirūpino kalio jodidu, dabar jaučiame susidomėjimą iš klientų, kurie gyvena ne Vilniuje ir jį tiesiog įsigyja patys. Lygiai taip elgiasi ir Vilniuje studijuojantys, dirbantys, bet čia neregistruoti „Eurovaistinės“ klientai. Parduodamas kalio jodidas galioja iki 2026 metų“, – pastebi bendrovės komunikacijos vadovė L. Bielskė.
Vaistinėse išduodama dvejoms paroms reikalinga kalio jodido dozė, tai yra 4 tabletės. Suaugusiems ir vaikams nuo 12 metų dvi tabletės yra vartojamos kartu, jas iškart praryjant. Vaikams 3–12 metų yra vartojama viena tabletė, o vaikams iki 3 metų – pusė tabletės.
Kalio jodidą, atsitikus branduolinei nelaimei reikėtų suvartoti per keletą valandų nuo gauto pranešimo, todėl svarbu jas turėti po ranka. Pasak vaistininkės Jovitos Juodsnukytės, jeigu šiuo metu turite galimybę dirbti iš namų ir daugiausiai laiko leidžiate juose, tai čia ir laikykite, tačiau jeigu dažnai vykstate į darbą, savaitgalius leidžiate sodyboje, verčiau jas turėkite su savimi.
Geriausia kalio jodido tabletes laikyti atskirame skyrelyje pinginėje, kur jų nesutrintumėte. Vis dėlto, jeigu vykstate ten, kur karšta arba drėgna, tai geriau tablečių kartu neimkite.
Kalio jodidas efektyviausias, kai suvartojamas per 2–8 valandas vos pasklidęs į aplinką radioaktyviam jodui.
Kalio jodido nerekomenduojama vartoti su kitais vaistais, todėl vertėtų palaukti bent 15–20 minučių, jo nepageidaujamas poveikis yra toks pats kaip ir daugumos vaistų, kai kuriems žmonėms jis gal sukelti skausmą, pykinimą, vėmimą ar viduriavimą, tačiau tai labai retai pasitaikantys atvejai.
Pranešimą paskelbė: Laura Bielskė, Eurovaistinė, UAB