Studijos - Karjera

Energetikų profesionalų trūkumą sprendžia įmonės: siūlo stažuočių programas ir stipendijas

AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) tęsia jaunųjų talentų auginimą bei pritraukimą į rinką – antrą kartą startavo apmokamos stažuotės programa „Išdrįsk veikti!”. Studentai kviečiami išbandyti save didžiausio centralizuoto šildymo ir karšto vandens tiekėjo komandoje, o būsimuosius studentus bendrovė stipendijomis skatina rinktis energetikos kryptį.

Apmokama galimybė studentams ir 4 darbo dienos

Darbo rinka susiduria su energetikos profesionalų trūkumu, todėl jų ugdymas ir pritraukimas yra itin svarbus energetikos sektoriui. Siekdami spręsti šią problemą, VŠT ėmėsi iniciatyvos ugdyti jaunuosius talentus ir parodyti energetikos pasaulio vidų, suteikti ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių.

„Išdrįsk veikti“ – taip Vilniaus šilumos tinklai kviečia jaunuosius energetikus prisijungti prie komandos, įgyti patirties ir pradėti karjerą energetikos profesionalų apsuptyje. Pernai startavusi programa sudomino devynis jaunuolius, iš kurių du karjerą įmonėje pratęsė ir po praktikos, o dar penki VŠT pasirinko kaip privalomos praktikos darbovietę. Šiemet stažuotojų laukia 12 bendrovės komandų: jose studentai susipažins su gamybos automatizavimo sprendiniais, energetikos sektoriaus inovacijomis – vėsa, atliekine šiluma, įrenginių eksploatavimo subtilybėmis, įmonės strategija, veiklos tęstinumo procesais ir kitomis sritimis.

„Norime stažuotojams parodyti realybę – energetika kupina naujovių, iššūkių, nestandartinių sprendimų ir rūpesčio. Mūsų komandoje dirba platus spektras ekspertų ir specialistų, kuriuos vienija bendras tikslas. Todėl tikime, kad vietą čia sau ras bet kuris motyvuotas ir drąsus studentas, pasiruošęs žengti pirmuosius karjeros žingsnius“, – sako Žmonių ir kultūros komandos vadovė Dalia Vitkuvienė.

Stažuotojams žadama ne tik apmokama praktika, bet ir 4 darbo dienų savaitė, lankstus darbo grafikas, trys biurai Vilniaus mieste bei asmeninė pažintis su vis daugiau vilniečių smalsumą žadinančiu Monstru – Vilniaus termofikacine elektrine Nr. 2.

VŠT susidomėjusių kandidatų laukia iki gegužės 28 dienos, o visas atviras pozicijas skelbia savo internetiniame puslapyje www.chc.lt

Pastatų energetikos studentams – skatinamosios stipendijos

Energetikų trūkumas – opi ir šiam sektoriui puikiai pažįstama problema. Be stažuočių programos, VŠT trečius metus dėmesį skiria ir neužtikrintiems dėl savo kelio bei tikina: energetika yra ateitis. Bendradarbiaudami su VILNIUS TECH, Vilniaus šilumos tinklai skiria 100 Eur stipendiją penkiems geriausius rezultatus pasiekusiems Pastatų energetikos pirmakursiams.

„Įsitikinimas, kad energetikos sritis neperspektyvi, yra pasenęs ir paprasčiausiai neteisingas. Atvirkščiai – čia bene kasdien vyksta pokyčiai, patobulinimai, efektyvumo ir taršos mažinimo paieškos, inovacijų diegimas ir nestandartiniai sprendimai. Paprastai tariant, galimybės neribotos. Todėl stengiamės šią žinutę nešti ir moksleiviams, kurie dar nėra tikri dėl savo pasirinkimo: energetikai reikia jaunų talentų, kurie kurs švarią ir efektyvią energetiką,“ – sako Infrastruktūros komandos vadovas Jonas Kimontas.

VILNIUS TECH atstovai pritaria, kad problema egzistuoja, o įmonės vis dažniau įsitraukia į studentų auginimą rinkai.

Pasak Vilniaus Gedimino Technikos Universiteto (VILNIUS TECH) Strateginės partnerystės centro Direktorės dr. Milenos Seržantės – „Energetikos specialistų rengimas yra ypatingai opus klausimas, ties kuriuo susitelkę ne tik patys universitetai, bet ir verslo bei valstybinės organizacijos. Vienas didžiausių iššūkių šiuo metų yra kritinis specialistų trūkumas šioje srityje. Vilniaus šilumos tinklų skiriamos stipendijos tai ne tik prisidėjimas prie šios specialybės prestižo kėlimo ir paskatinimas rinktis energetikos studijų programą, bet ir svarbus žingsnis įmonės strateginio planavimo link“.

Daugiau apie Pastatų energetikos specialybę galite sužinoti VILNIUS TECH puslapyje.

Pranešimą paskelbė: Rita Giniūtė, AB „Vilniaus šilumos tinklai“

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą