Laisvalaikis

Elektrinių dviračių gidas: kaip išsirinkti savo pirmąjį elektrinį dviratį

Elektriniai dviračiai labai greitai tapo greičiausiai augančiu dviračių rinkos segmentu. Kai standartinių dviračių pardavimai laikosi tolygūs arba kartkartėmis krenta beveik visose tradicinių dviračių kategorijose, elektrinių dviračių pardavimai kasmet auga dvigubai ar netgi trigubai.

Kadangi elektriniais dviračiais naudotis yra labai paprasta, o jų našumas yra didžiulis ir neginčytinas, jie sulaukia vis daugiau dviračių entuziastų. Todėl jei jūs ėmėte svarstyti apie nuosavo elektrinio dviračio įsigijimą ir nežinote nuo ko turėtumėte pradėti, šis elektrinių dviračių gidas jums turėtų pagelbėti.

Kaip pasirinkti naują elektrinį dviratį?

Šiandien yra labai paprasta pasimesti žvelgiant į tokią didelę elektrinių dviračių pasiūlą. Dar visai neseniai rinkoje buvo apytiksliai pusšimtis kompanijų, iš kurių vartotojai galėjo rinktis. Tuo tarpu šiomis dienomis tokių kompanijų yra šimtai ar netgi tūkstančiai. Todėl jums gali kilti pagrįstas klausimas – nuo ko gi jūs turėtumėte pradėti?

Kai imama kalbėti apie elektrinio dviračio įsigijimą, yra du pagrindiniai veiksniai, kurie jums turėtų padėti susiaurinti pastarosios dviračių rūšies asortimentą jį sukonkretinant – ir tai yra dviračio tipas bei kaina. Šie du svarbūs veiksniai padės jums nepasimesti tokioje gausybėje skirtingų elektrinių dviračių modelių ir leis lengviau atrasti dviratį, kuris atitinka jūsų išskirtinius poreikius.

Apsvarstykite savo poreikius

Elektriniai dviračiai yra sukurti skirtingiems žmonėms ir skirtingiems tikslams. Jūs patys galite ir turite nuspręsti, kurios elektrinio dviračio funkcijos jūsų manymu yra pačios svarbiausios. Jei patogumas yra pagrindinis ir svarbiausias veiksnys, tuomet dviračio modelis pažemintu rėmu galėtų tikti geriausiai. Jei planuojate važinėtis kalnuotomis vietovėmis, tuomet galite dairytis dviračio su vidutinės arba didelės galios variklio sistema. O jei jūs mėgstate labai ilgus pasivažinėjimus, tuomet elektrinis dviratis, kurio baterija yra 400 Wh arba didesnė, gali tapti jūsų pasirinkimu. Išsiaiškinę, kokie yra jūsų asmeniniai poreikiai, galėsite paprasčiau nuspręsti, kurios elektrinio dviračio funkcijos jums būtų pačios svarbiausios.

Pasirinkite tinkamą pardavėją

Svarstant apie elektrinio dviračio įsigijimą ne ką mažesnis dėmesys turėtų būti skiriamas ir patiems pardavėjams. Vietą, kurioje nuspręsite pirkti elektrinį dviratį, jūs turėtumėte vertinti pagal keletą svarbių veiksnių – atmosferą, požiūrį ir atsidavimą bei kokybę. Nesvarbu, kur jūs apsilankysite – fizinėje ar el. parduotuvėje – turite akimirksniu pajusti, kad tai yra išskirtinai elektrinių dviračių entuziastams skirta parduotuvė. Parduotuvėje turi dirbti labai paslaugūs ir svarbiausia savo darbui atsidavę šios srities specialistai, kurie geba atsakyti į kiekvieną jų klientui iškilusį klausimą. Be to, jei pasirinksite specializuotą elektriniais dviračiais prekiaujančią parduotuvę, jums turėtų būti siūlomas ir ypatingai didelis el. dviračių asortimentas.

Išbandykite keletą skirtingų dviračių

Viena iš pačių smagiausių ir įdomiausių naujo elektrinio dviračio paieškų proceso dalis yra skirtingų dviračių modelių išbandymas. Tai reiškia, kad prieš įsigydami dviratį jūs turėtumėte nepraleisti ir bandomojo važiavimo. Būtent tuomet jūs galite suprasti, kas jūsų atveju galėtų būti svarbiausia, kartu atsakydami sau į daugybę aktualių klausimų, pvz., „koks elektrinio dviračio modelis man tiktų geriausiai?“, „ar šis el. dviratis yra pakankamai galingas?“, „ar jo funkcionalumas atitiks mano poreikius?“ ir kt. Apie bandomąjį važiavimą jūs turite pagalvoti net ir tuomet, jei elektrinį dviratį planuojate pirkti internetu. Vieną ar kitą modelį išbandę praktiškai, jūs galėsite lengviau suprasti, kokį elektrinį dviratį turėtumėte įsigyti.

Kelkite aukštus reikalavimus

Elektriniai dviračiai neabejotinai yra revoliucinė transporto priemonė. Pagaliau mes galime rinktis iš labai kokybiškų elektrinių dviračių, kurie be kita ko yra patogūs, patikimi, galingi ir labai praktiški. Ką jau kalbėti apie tai, kad elektrinio dviračio pagalba reikšmingai prisidedama ir prie mus supančios aplinkos išsaugojimo. Tačiau, deja, bet ne kiekvienas elektrinis dviratis yra vienodas. Todėl jei renkatės elektrinį dviratį, jo kokybė priklauso tik nuo jūsų keliamų reikalavimų. Jei norite ilgaamžio ir kokybiško el. dviračio, turėtumėte jam kelti labai aukštus reikalavimus ir tikėtis paties geriausio.

Garantija yra labai svarbi

Elektrinio dviračio pirkimas – tai labai didelė investicija, nepaisant to, ar būtų kalbama apie 1500 EUR ar apie 10 000 EUR sumą. Tačiau jei elektriniam dviračiui bus taikoma pakankamai ilga garantija, jūs galėsite būti tikri, kad jūsų investicija yra apsaugota ir verta kiekvieno investuojamo cento. Dviejų metų garantija elektrinio dviračio dalims, varikliui ir baterijai (be jokių išimčių normaliam naudojimui), yra tai, ko kiekvienas pirkėjas gali tikėtis pirkdamas elektrinį dviratį, kurio vertė yra daugiau nei 2000 EUR.

Pasikliaukite savo intuicija

Kai pradėsite ieškoti savo pirmojo elektrinio dviračio jūs galite pasijusti lyg būtumėte patekę į informacijos džiungles, kuriose yra pernelyg daug informacijos. Šiuolaikinėje rinkoje yra tiek daug skirtingų pasirinkimų ir tiek daug galimybių! Tačiau pernelyg mažai informacijos iš patikimų šaltinių, kurie nėra suinteresuoti elektrinių dviračių pardavimų didinimu, pateikiant objektyvius skirtingų elektrinių dviračių vertinimus ir apžvalgas. Taigi, ką tokioje situacijoje jūs turėtumėte daryti? Geriausia strategija yra pasikliauti savo intuicija. Jei kažkas, ką jūs matote, jums atrodo pernelyg gerai, kad būtų tiesa, greičiausiai taip ir yra. Jei elektrinis dviratis yra pagamintas gamintojų apie kuriuos jūs niekuomet nieko negirdėjote ir sunkiai galite rasti aiškios informacijos, greičiausiai būtų išmintinga ieškoti toliau.

Žvelkite į ateitį

Jei esate aplinką tausojantis žmogus ir stengiatės rūpintis tuo, kas mus kasdien supa, pirkdami elektrinį dviratį jūs turėtumėte galvoti ne tik apie tai, kad jis bus varomas elektra, tokiu būdu apsaugant aplinką. Ne ką mažiau svarbu ir tai, kaip elektrinis dviratis buvo pagamintas, kokia yra dviračio konstrukcija ir kaip turėtų atrodyti dviračio priežiūra siekiant išsaugoti jį geros būklės. Turėtumėte tikėtis, kad jūsų elektrinis dviratis jums tarnaus mažiausiai nuo penkių iki dešimties metų – pasirūpinant įprastine priežiūra. Tuo tarpu baterija turėtų tarnauti nuo 600 iki 800 pilnų įkrovimų. O tuomet, kai jūsų elektrinio dviračio baterijai ateis metas būti pakeistai, pardavėjas turėtų būti pasiruošęs ją prikelti naujam gyvenimui arba perdirbti.

Gaunate tai, už ką mokate

Ši sena ir amžiais gyvuojanti taisyklė gali būti pritaikoma ir perkant naują elektrinį dviratį. Turite suprasti, kad tikrai nėra pigu pagaminti labai kokybišką, ilgai tarnaujantį ir patikimą elektrinį dviratį, kuriame kiekvienas komponentas yra ilgaamžis ir pagamintas tausojant aplinką. Žinoma, jei elektriniais dviračiais iki šiol jūs nesidomėjote ir šią akimirką net nenumanote, kokią pinigų sumą jums teks investuoti, galiausiai pažvelgę į jų kainas galite būti nelabai maloniai nustebinti. Tačiau vertindami elektrinių dviračių kainas jūs taip pat turėtumėte vertinti ir jų ilgaamžiškumą bei tai, kiek naudodamiesi tokia ekologiška transporto priemone jūs iš tikrųjų galėsite sutaupyti. Net jei jūs pasirinksite 2500-3000 EUR vertės elektrinį dviratį, kokybiškas dviračio modelis jums labai greitai atsipirks. Ir šiuo atveju net neskaičiuojame didžiulės naudos mus supančiai aplinkai ir neapsakomo malonumo, kurį suteikia važiavimas elektriniu dviračiu!

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą