Gamta ir gyvūnai

Ekologiškesniam verslui – 1,5 mln. eurų ES investicijų, bus finansuojamas ir ekologinis ženklinimas

Ekonomikos ir inovacijų ministerija verslui, diegiančiam žaliuosius inovatyvius sprendimus, skiria 1,5 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) investicijų. Pagal  2014–2020 m. investicijų priemonės „Eco-inovacijos LT“ ketvirtąjį kvietimą, skirtingai nuo ankstesnių, bus finansuojamas ir ekologinis ženklinimas.

„Lietuva pagal ekoinovacijų diegimo indeksą lenkia ne tik Estiją, Latviją ar Lenkiją, bet ir kur kas labiau išsivysčiusią Belgiją. Tačiau tam, kad pasivytumėm šios srities lyderius, turime didžiulį potencialą augti. Skatinant ekoinovacijų plėtrą, valstybės parama yra ne vienintelė paskata įmonėms – investuodamas į aplinką tausojančius procesus verslas tampa konkurencingesnis. Įvairūs inovatyvūs sprendimai, susiję su aplinkosauga ir ekologija, neretai verslui neša didesnę naudą nei technologinės inovacijos, kai reikia keisti visą gamybos įrangą“, – sako ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jekaterina Rojaka.

Pasak jos, šio kvietimo išskirtinumas – nauja ekologinio ženklinimo veikla, kuri įtraukta į finansuojamų projektų sąrašą atsižvelgiant į verslo poreikius. Toks ženklinimas nėra privalomas, tai – laisvas gamintojų, importuotojų ar pardavėjų pasirinkimas. Ekologiniai ženklai padeda identifikuoti prekes, kurios atitinka tam tikrus aplinkosaugos standartus.

„Eco-inovacijos LT“ priemonės tikslas – paskatinti įmones diegti tokias netechnologines inovacijas kaip aplinkosaugos valdymo sistemos, ekologinis projektavimas ir gamybos technologiniai auditai. Šios investicijos skatina ekologišką gamybą, suteikia progą pasirinkti ir naudoti ekologiškas žaliavas, skatina sertifikuoti ir ekologiniu ženklinimu žymėti mažiau aplinkai ir žmogui žalingus gaminius ir paslaugas.

1, 5 mln. eurų negrąžinamos subsidijos būdu bus paskirstyta labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms.  

Didžiausia projektui galima skirti finansavimo lėšų suma, jei investicijų siekiama gauti aplinkosaugos vadybos sistemoms diegti ir gamybos technologiniams auditams rengti, – 20 tūkst. eurų. Projektams, kuriais skatinamas ekologinis projektavimas ar ekologinis ženklinimas, bus skiriama iki 30 tūkst. eurų. Įmonės gali įgyvendinti ir dvejopą ar trejopą veiklą – tokiu atveju finansavimas bus sumuojamas. 

Paraiškas VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra priima iki 2020 m. vasario 17 dienos. Kvietimo dokumentai skelbiami interneto svetainėse www.esinvesticijos.lt,  http://eimin.lrv.lt, www.lvpa.lt.

Iš viso pagal priemonę „Eco-inovacijos LT“ 2014–2020 m. numatoma paskirstyti  4,34 mln. eurų ES investicijų.

Pranešimą paskelbė: Ligija Kliunkienė, LR ekonomikos ir inovacijų ministerija

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą