Namai

„East Capital Real Estate Fund IV" įsigijo „J13“ logistikos parką greta Talino

Švedijos investicijų kompanijos „East Capital Real Estate“ fondas „East Capital Real Estate Fund IV“ įsigijo logistikos parką „J13“ netoli Talino. Visiškai išnuomotą parką, kuris yra vienas didžiausių Estijoje, sudaro 40 000 kv. m logistikos ir lengvosios pramonės patalpų. Tai dešimtasis ir paskutinis 350 mln. eurų vertės fondo, kuris šiuo metu yra visiškai investuotas, sandoris. 

Logistikos parkas „J13 Logistics Park“ yra įsikūręs Tanasilmos gyvenvietėje, prie pagrindinio greitkelio, jungiančio Helsinkį, Taliną ir Rygą, o toliau – Lenkiją ir likusią Europą. Ši vieta laikoma viena palankiausių Estijoje. Parką sudaro du pastatai, kurių bendras nuomojamas plotas – 40 000 kv. m. Kompleksas visiškai išnuomotas gerai žinomoms bendrovėms, tokioms kaip „DSV Estonia“, „Havi Logistics“, „Humana Sorteerimiskeskus“ ir kt. Iš viso parke yra 10 nuomininkų, kurių dauguma čia dirba nuo pat pastato atidarymo 2012 m.

Tai paskutinis fondo sandoris po to, kai 2023 m. lapkritį buvo įsigytas 93 000 kv. m ploto „Rimi Logistics“ centras Latvijoje. „J13“ sandoriu „East Capital Real Estate“ sustiprino savo, kaip didžiausios modernių logistikos objektų valdytojos ir operatorės Estijoje, užimančios apie 8 proc. rinkos dalį, pozicijas.

Įsigytas nekilnojamasis turtas yra modernus ir gerai funkcionuojantis, tačiau fondas planuoja dar labiau padidinti jo patrauklumą, siekdamas gauti BREEAM sertifikatą ir atlikti patobulinimus, susijusius su panaudojimu, energijos vartojimu ir tvarumu. Į šį planą taip pat įtrauktas saulės energijos parko ant stogo įrengimas, kad pastatas taptų dar labiau energetiškai savarankiškas. Šie planai bus įgyvendinami glaudžiai bendradarbiaujant su nuomininkais ir atsižvelgiant į jų ateities planus.

Logistikos centro pardavėjas „Tänassilma Logistics“ priklauso privačiai investicijų valdymo bendrovei „Neokapital“, kuri daugiausia veikia nekilnojamojo turto ir turto valdymo srityse.

„Manome, kad „J13“ yra vienas geriausių objektų Baltijos šalių logistikos sektoriuje, ir šis sandoris liudija, kad rinka yra aktyvi ir kad Baltijos šalyse yra stiprių konkurencingo turto pirkėjų”, – teigia „Neokapital“ valdybos pirmininkas Kristjanas Petjarvas.

„Labai džiaugiamės galėdami papildyti savo portfelį dar vienu aukščiausio lygio logistikos parku. Jis puikiai papildo mūsų esamas investicijas ir suteikia pridėtinės vertės mūsų investuotojams. Būdami rinkos lyderiais, esame stiprus partneris esamiems ir naujiems potencialiems nuomininkams bei jų besikeičiantiems poreikiams. Turtas jau dabar puikiai funkcionuoja, tačiau tikimės, kad per ateinančius metus jam ir jo nuomininkams sukursime dar didesnę vertę”, – sako Martinas Otsa, „East Capital Real Estate“ investicijų vadovas.

Sandoris bus užbaigtas gavus Estijos antikonkurencinės institucijos leidimą, kurį tikimasi gauti per 30 dienų. Sandorį finansuoja SEB bankas, o advokatų kontora „Ellex Raidla“ prižiūrėjo procesą tiek iš pirkėjo, tiek iš pardavėjo pusės. Sandorio kaina – 42 mln. eurų.

Apie „East Capital Real Estate“

„East Capital Real Estate“ yra viena pirmaujančių regiono nekilnojamojo turto valdytojų, investuojančių į komercinį nekilnojamąjį turtą Baltijos šalyse ir Centrinėje Europoje. Bendrovės valdomi fondai pirmenybę teikia investicijoms į biurų, logistikos ir mažmeninės prekybos segmentus. Bendrovė valdo tris fondus ir vieną investavimo mandatą, kurių bendra nekilnojamojo turto vertė siekia 610 mln. eurų, o investicijos apima 24 nekilnojamojo turto objektus, kurių bendras nuomojamas plotas sudaro 500 000 m2.

„East Capital Real Estate“ priklauso „East Capital Group“ –  1997 m. Švedijoje įkurtai aktyvaus turto valdymo grupei, kuri siūlo įvairialypius nuosavo kapitalo, pastovių pajamų vertybinių popierių, nekilnojamojo turto ir alternatyvių investicijų sprendimus. Grupės verslo pagrindas – ne tik sukurti patrauklias investavimo galimybes, bet ir siekti teigiamų pokyčių, skatinant pasaulio pramonės įmones kurti didesnį tvarumą. Tarp grupės investuotojų yra stambūs instituciniai investuotojai, tarptautinės kompanijos ir privatūs investuotojai.

Daugiau informacijos: www.eastcapitalrealestate.com

Pranešimą paskelbė: Marius Burkauskas, UAB Headline Agency

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą