Laisvalaikis

Dronai ir keletas įdomių detalių apie jų panaudojimo būdus

Šiomis dienomis technologijų pasaulyje dronai sulaukia bene didžiausio populiarumo. Daugybė šalių kasmet didžiules investicijas skiria į bepiločių orlaivių technologijų kūrimą, dronus panaudojant tiek kariniais, tiek ir humanitariniais, komerciniais bei pramoginiais tikslais. Vis daugiau gamintojų siūlo naujus dronų modelius, kuriuose yra įmontuotos aukštos raiškos kameros, „Wi-Fi“ ryšys ir kitos technologiškai pažangios galimybės, kurios paverčia dronus universaliais ir praktiškais pagalbininkais.

Taigi, kai dronai kasmet užima vis reikšmingesnę mūsų kasdienio gyvenimo dalį, būtų įdomu susipažinti ir su keliomis detalėmis apie dronų panaudojimą.

Dronai gali pristatyti siuntas

Dronų technologija tampa vis populiaresnė, o verslai kasdien randa naujų būdų, kaip panaudoti šiuos technologinius prietaisus. Vienas iš labai įdomių ir originalių dronų pritaikymo būdų yra siuntų pristatymas, o „Amazon“ kompanija yra viso to priešakyje. Ši kompanija planuoja bepiločius orlaivius naudoti siuntų pristatymui, kurie mažesnes nei 2 kg sveriančias siuntas klientams pristatytų greičiau nei per 60 minučių. Be to, „Amazon“ nėra vienintelė kompanija, kuri planuoja naudoti dronus – „Google“, „FedEx“ ir „Walmart“ taip pat šiomis dienomis daug investuoja į naujausias dronų technologijas, kurias tikisi panaudoti verslo tikslais.

Dronai naudojami ir humanitariniais tikslais

Bepiločiai orlaiviai naudojami siekiant užtikrinti ryšį sunkiau prieinamose vietovėse. Be to, dronai gali būti naudojami maistui, vaistams ir gyvybiškai svarbiai medicinos įrangai pristatyti karo zonose, į kurias siųsti sraigtasparnius yra per daug pavojinga. Jie yra mažesni ir gali pasiekti daugiau skirtingų teritorijų per trumpesnį laiką.

Dronai gali būti naudojami ūkininkavimui

Ūkininkai šiandien dronus gali naudoti ir pasėliams stebėti, pasinaudodami filmuota medžiaga, kad išsiaiškintų, kurie iš pasėlių nukentėjo. Be to, žemės ūkio srityje dronai gali būti naudojami ir gyvulių stebėjimui, tręšimui (nustatyta, kad dronai gali išpurkšti trąšas 40-60 kartų greičiau nei žmogus tai galėtų atlikti rankomis) ir drėkinimo valdymui. Dronus lengviau naudoti stebėjimui, nes jie gali aprėpti didesnį plotą nei įprastos vaizdo kameros.

Prognozuojama, kad iki 2050 m. pasaulio gyventojų skaičius pasieks 9,7 mlrd., todėl nuo 2010 m. iki 2050 m. žemės ūkio produktų suvartojimas padidės net 69 %. Atsižvelgiant į tai, kad dauguma ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių, naudojančių dronus, dažnai turi tūkstančius hektarų žemės, dronų naudojimo žemės ūkyje augimo potencialas yra labai didelis.

Dronų rinkos perspektyvos

Nors įvairiuose sektoriuose veikiančios įmonės turi didžiausią įtaką dronų rinkos augimui, vis labiau populiarėja ir nebrangūs dronai, skirti naudoti pramoginiais tikslais. Be to, didėjanti dronų tiekėjų konkurencija rinkoje mažina tokio tipo dronų kainas – ypač aukštesnės klasės modelių, kuriais galima fotografuoti ir tiesiogiai transliuoti vaizdo įrašus. Todėl matyti, jog netolimoje ateityje dronai užims vis didesnę vietą tiek verslo aplinkoje, tiek ir vartotojų kasdienybėje.

Daugiau: https://droneacademy.lt/

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą