Laisvalaikis

Dokumentinis filmas: Z kartai aktualūs klausimai ir popiežiaus Pranciškaus atsakymai

Filme „The Pope: Answers“ („Popiežius: atsakymai“) dešimt jaunuolių iš viso pasaulio susitinka su popiežiumi Pranciškumi, kad pasikalbėtų ir išsakytų pagrindinius savo kartos rūpesčius. Jie aptaria tokius klausimus kaip migracija, seksualumas, lytinė tapatybė ir religijos laisvė.

Dokumentiniame filme užfiksuota neformali Pranciškaus diskusija su nedidele jaunų žmonių grupe apie prieštaringiausias Katalikų bažnyčios pozicijas ir sudėtingiausias visuomenės problemas. Jaunuolius domina popiežiaus atsakymai į tokius klausimus: „Ar žinote, kas yra nebinarinis asmuo?“, „Jei nebūčiau feministė, ar būti krikščione būtų geriau?“, „Kaip bažnyčios institucija vertina abortą turėjusias moteris?”

Kovą paskelbtame bendrame pareiškime filmo režisieriai Jordi Évole ir Mariuso Sanchezo teigė, kad dokumentinis filmas suteikia „unikalią galimybę suartinti du pasaulius, kurie paprastai nesusiliečia, pamatyti, kaip vienas įtakingiausių pasaulio žmonių bendrauja su grupe jaunų suaugusiųjų, kurių gyvenimas kartais kertasi su bažnyčios nuostatomis“.

Dokumentinį filmą „The Pope: Answers“ žiūrėkite tik „Disney+“ kanalu balandžio 5 d.

Pavasaris su literatūrinėmis ekranizacijomis

 Nors Lietuvoje pavasaris vėluoja, „Disney+“ jis prasidėjo, o kartu su juo ir nauji serialai bei filmai. Balandis gausus literatūrinių ekranizacijų: ilgai lauktame filme „Peter Pan & Wendy“ („Piteris Penas ir Vendė“) klasikinė J. M. Barrie pasaka perkuriama naujai kartai, o pagrindinį kapitono Kablys vaidmenį atlieka Jude’as Law. Kathryn Hahn prikelia gyvenimui agonijos kankinamą tetą pagal Cheryl Strayed bestselerį sukurtame filme „Tiny Beautiful Things“ („Maži gražūs dalykai“).

Davido Lowery režisuotame filme „Peter Pan & Wendy“ pasakojama apie jauną mergaitę Vendę Darling, kuri bijo palikti savo vaikystės namus ir sutinka Piterį Peną – berniuką, kuris atsisako suaugti. Kartu su broliais ir mažąja fėja Tinker Bell Vendė keliauja su Piteriu į stebuklingą Niekados šalį, kur susiduria su piktuoju piratu Kabliu ir leidžiasi į jaudinantį ir pavojingą nuotykį, visiems laikams pakeisiantį jos gyvenimą.

Pagal Cheryl Strayed bestseleriu tapusią knygą „Tiny Beautiful Things“ sukurtas filmas pasakoja istoriją apie moterį, kurios santuoka iširo, dukra su ja beveik nebendrauja, o rašytojos karjera – neegzistuoja. Todėl kai draugė pasiūlo perimti patarimų rubriką, Klerė mano, kad jai buvo pasiūlyta paskutinei… nors galbūt ji tinkamiausia šiam darbui.

„Disney+“ kanale speciali rubrika Italijos mėgėjams

„Disney+“ kanalo „Star Original Italian“ rubrikoje žiūrovai pasiners į niūrų mafijos pasaulį seriale „The Good Mothers“ („Geros motinos“) apie moteris, kurios pasipriešino savo nusikalstamoms šeimoms ir bandė jas sugriauti iš vidaus.

Pagal tikrą istoriją sukurtame filme „The Good Mothers“ pasakojama trijų moterų, išdrįsusių pasipriešinti „Ndrangheta“ mafijai, istorija. Ką tik atvykusi į Kalabriją prokurorė Anna Colace nujaučia, norint nugalėti „Ndrangheta“ klanus, reikia sutelkti dėmesį į klanų moteris. Ši strategija kelia didelę riziką, nes „Ndrangheta“ garsėja ir kelia baimę dėl savo geležinio kumščio ir klastingos galios. Filme „The Good Mothers“ pasakojama apie Denizės, Džiuzepinos ir Marijos Končetos pastangas išsivaduoti iš nusikaltėlių valdžios ir bendradarbiauti su valdžios institucijomis.

Žemės diena balandžio 22 d.

„Disney+“ kanalas minėdamas Žemės dieną rodys naują keturių dalių „National Geographic“ dokumentinių filmų ciklą „Secrets of the Elephants“, kurią prodiusavo Jamesas Cameronas ir įgarsino Natalie Portman. Jie galingi, mylintys ir išmintingi, tačiau tik dabar pradedame atskleisti giliausias dramblių paslaptis. Jų strateginis mąstymas, sudėtingos emocijos ir išlavinta kalba sukūrė unikalią ir dinamišką kultūrą, dėl kurios jie tapo panašesni į mus labiau, nei kada nors galėjome pagalvoti. Šis serialas pakeis tai, ką manėte žinantys apie dramblius.

Pranešimą paskelbė: PR Service, PR Service

NaudotosKnygos.lt

Parašykite komentarą